Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6064 6064

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

brabofka
18.04.2013 4 z 5

Můj celkový dojem z knihy je maličké zklamání. Čekala jsem hororový příběh s prvky fantasy. První 1/3 knihy tomu tak odpovídala. Pak se vše jakoby vysvětlilo a začal příběh plný dobrodružství a napětí. Nicméně, to vše byla "pohádka". Pro fanoušky Harryho Pottera si myslím, že je tohle celkem líbivá alternativa. Název, přebal i anotace na přebalu prostě nabízejí knihu jako hororový téměř detektivní příběh, což mě trochu zklamalo. Ale jinak je to čtivý, skvěle napsaná kniha.

Evickar
17.04.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale přišla mi hodně monotonní a hororový nádech spíše postrádá. Jedná se o průměrnou nebo mírně nadprůmernou knihu s docela sympatickým mlaým hrdinou (ikdyž můj oblíbenec byl jasně neviditelný Millard), jejíž téma není v dnešní době nijak originální, ale na střibrném plátně by mohlo docela dobře obstát :-)

GepardLady
13.04.2013 3 z 5

Opět kniha, která mě jen utvrzuje v tom, že komerční úspěšnost je nad literární kvalitu. Nechala jsem se utáhnout na tom, že se jedná o "dokumentární" dílo. Předpokládala jsem, že ty fotografie budou jednoduše v knize označeny za falza a že za podivné děti budou označovány děti z východu, které jsou v sirotčinci skrývané před válkou. Zpočátku to tak bylo vysvětlováno, ale pak přišly ty příšery a časové smyčky...

wesulle
13.04.2013 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a to skoro jedním dechem nebýt spánku. Napoprvé mě zaujala hlavně obálka a neočekávala jsem toho moc. Ale opak byl pravdou. Moc se mi líbil příběh prokládaný fotkami a dopisy. Děj byl poutavý a celkem i nepředvídatelný. Vždycky jsem se těšila, až budu moc knihu zase otevřít a vždy mě něčím novým překvapila. Opravdu doufám, že bude nějaké pokračování.

Adelica-Opica
10.04.2013 3 z 5

Věřím že Burton z toho vytěží maximum... s Velkou rybou se mu to povedlo.

mautina7
08.04.2013 3 z 5

Líbil se mi nápad a zpracování, ale příběh mě tak od půlky přestal bavit. Scénu u majáku jsem ani nepochopila. Čekala jsem od toho mnohem víc..

misacaj
08.04.2013 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Popsala bych ji jako fotoalbum s příběhem. Je určitě zajímavá a neobvyklá, ale nic pro mě.

monulka
03.04.2013 5 z 5

Jedním dechem! Knihu jsem dlouho odkládala na "později", ale jakmile jsem začla, nemohla jsem ji odložit. Je to sice taková hezká pohádka, ale pro mě originální děj. Velké plus dávám stylu knihy - text doprovázený fotografiemi a dopisy (jakože text psaný rukou ;))

reykjavik
01.04.2013 5 z 5

Musím přiznat, že jsem si tuto knihu koupil jenom díky velice originálním a tajemným obrázkům. A díky bohu za to. Tato kniha je důkazem toho, že pravá mystery fantasy ještě nevymřela! Ta tajemná atmosféra ostrovu, náhlá zjištění a opuštěný sirotčinec, to vše vás nutí knihu ani na vteřinu nepustit. A za obrovské plus pokládám to, že je kniha napsaná v ichformě (tz. vypravěč je hlavní postava) a proto se o hrdinu tolik bojíme. Prožíváme s ním drsnější, ale i romantické chvíle, které jsou opravdu nezapomenutelné. Obrovský zážitek, který jsem dlouho z žádné knížky nepocítil!

camarido
30.03.2013 3 z 5

Konec knihy byl trochu přehnaný, science fiction zahnané do extrému, ale i přesto jsem ráda za otevřený konec a doufám v druhý díl.

Dáma s hrnstjm
30.03.2013 3 z 5

Kniha mě uchvátila obálkou a názvem natolik, že jsem si ji - bez předchozího prohlédnutí a bez přečtení zdejších komentářů - rovnou objednala. Když se mi konečně dostala do ruky, zarazil mě počet fotografií a jejich propojení s příběhem (nejsem zvyklá číst knihy s obrazovými přílohami, lépe řečeno se jim vyhýbám, pokud nejde o odbornou literaturu). Knihu jsem právě dočetla a hodnotím jako lepší průměr - příběh je neobvyklý, postavy jsou pěkně vykresleny, prostřední také. Chyběl mi ale nějaký děsivý zvrat, který bych očekávala minimálně na konci, jeho absenci přisuzuji zaměřením na dětské (příp. dospívající) hrdiny. Pokud bych měla něco vyzvdihnout, byla by to atmosféra "věci nejsou takové, jaké se zdají" - vše, co bylo před hlavním hrdinou (a také před čtenářem) dost dlouho tajeno, maximálně naznačováno, a pak to prostě už muselo být vysvětleno - to se podařilo autorovi udržet relativně dlouho a toto především při čtení způsobuje alespoň malé napětí. A při čtení mě kniha místy asociovala filmy X-Men. Na závěr se musím přiznat, že se spíš těším na filmové zpracování Tima Burtona, pakliže k němu opravdu dojde.

Lestat19
29.03.2013 4 z 5

Možná to bylo tím, že jsem mnoho nečekal, ale knížka se mi docela líbila. Celý příběh je protkán spoustou fotografií nebo třeba dopisem, které dělají tuhle knížku tak zajímavou. O grafické úpravě ani nemluvě - ta je bezesporu parádní. Neumím si představit, že by knihu na plátno přenesl někdo jiný než Tim Burton. Celá kniha má svojí atmosféru, která pomalu utíká, ale konec je opravdu akční a napínavý. Jacob jako hlavní hrdina byl fajn, i když se na můj vkus choval kolikrát dost drze.

verulaj
28.03.2013 4 z 5

Pozoruhodná autorova prvotina s nepředvídatelným dějem a poutavým grafickým zpracováním. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování a dalších pozoruhodných fotografií.

chanahd
26.03.2013 3 z 5

Kniha se četla dobře. Ale je to prostě příběh o dětech - pro děti.
Bát se budete, pokud je vám tak deset. Zaujme opravdu spíš teenagery.

Atheal
24.03.2013 4 z 5

Čekala jsem temný horor a dostala pohádku. Já mám ale pohádky ráda. Těším se na pokračování a na další dávku podivných fotek.

Valentine
24.03.2013 4 z 5

Čte se nádherně jedním dechem, výborná pro relax a čtenáře bez nároků na propracovaný a originální děj. Je skvělá, ale ne převratná. Taky mi přijde, že v nejlepším je najednou konec. Každopádně po dlouhé době mě něco takhle chytlo a těším se na další díly.

papajja
18.03.2013

jedna z těch knih, která v mé knihovně nesmí chybět. Úžasnééé !!!

katharinaluc
15.03.2013 4 z 5

Velmi čtivá kniha, ale spíše pro teenagery

Kristen23
12.03.2013 4 z 5

Velice originální kniha ... Do prvních zhrube 150 stránek je děj poněkud ... chabší, autor se spíše zaměřuje na pocity hlavního hrdiny Jacoba (což je ovšem logické vzhledem k tomu, že strávil hodiny psychologické poradně s tím, že má noční můry a vidí divné věci, které by vůbec neměly existovat). Ovšem poté nebylo možné od knihy odtrhnout oči. Vše je neuvěřitelně barvitě popsané, sice jsem si ... dejme tomu ... představovala poněkud jiný příběh, ale zklamaná rozhodně nejsem.
Konec knihy zůstane otevřený, což otevírá dveře dalšímu dílu, alespoň v to doufám. Výborná kniha

ciele
11.03.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Styl je velmi poutavý, akorát příběh mě trochu zklamal. Bylo to poměrně předvídatelné. Každopádně oceňuju doprovodné fototgrafie, sama mám slabost pro staré fotografie.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979