Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6060 1344

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Hellou
24.01.2013 3 z 5

na čtení téhle knížky jsem se vážně těšila, zvlášť, když sem se doslechla, že by ji měl dokonce natočit Tim Burton :) Ale zklamala mě, možná, kdybych byla mladší, menší... příběh je zajímavý, fotografie strašidelné, bohužel je ale popsán hrozně slabě a v podstatě tam nic strašidelného není... škoda, potenciál by tam byl :(

Bobča
23.01.2013 odpad!

Zvláštní a neskutečně jiná než všechno co jsem doposud četla. To prostě nejde s ničím srovnávat. Neměla jsem žádná očekávání , protože takto přistupuji ke každé knize - prostě originál se vším všudy. Těším se na další díl, kde všechno načaté a nedořečené určitě bude objasněno. Děj, postavy i krajina jsou nádherně propracované, úžasné fotky. Taky se těším na filmové zpracování od Tima Burtona. Knihu mohu jen doporučit:)

Petrapetronela
22.01.2013 5 z 5

Moc se mi líbí téma,určitě by se to dalo rozvinout lépe.Nejspíše jsem od knížky čekala asi více napětí a dramatična.Ale určitě knížku zavrhnout nemohu.Jako velké plus je skvělý nápad s fotkama doprovázející děj. Určitě zůstane v mé knihovně a rozhodně koupim i druhý díl....Také, i přesto,že já očekávala něco trochu jiného, doporučiji knížku přečíst.

marqetka
22.01.2013 4 z 5

Velmi pěkná pohádka pro dospělé.

PanKérka
15.01.2013 4 z 5

Čekala jsem tedy trochu něco jiného. Na začátku jsem měla divný pocit, potom, když se Jacob dostal do smyčky jsem se trochu bála a pak to byl takový lehký popis přecházení Jacoba sem tam. Až nakonec to začalo být napínavé, jenže to neskončilo nijak. Nemám ráda takovéhle konce. Přijde mi, že ta kniha byla napsána zbytečně, když nijak nekončí a naopak začínají ještě další věci. Na druhý díl to ale nevidím.
I když mám z knížky smíšené pocity, nemůžu říct, že byla špatná. Byla opravdu zajímavá a fotky ještě dokreslovaly děj. Jen mě občas vyděsily a nebylo mi příjemné, že jsem tu fotku musela mít na očích, když jsem četla vedlejší stránku.
Jinak ale zajímavý námět, dobře se to čte, ale prostě jsem čekala něco trochu víc.

Upíříměsíc
07.01.2013 3 z 5

Velmi čtivá a nenáročná kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje. Po odhalení "záhady" přijde trochu vystřízlivění, které s dalším dějem opadá a vy se opět začtete. Poté se dostaví akční závěr s otevřeným koncem pro další pokračovaní.
Problém této knihy je v očekávání. Podle komentářů soudím, že jsem nebyla sama, kdo čekal trochu něco jiného. Úžasné fotografie vybízejí k představám temnějšího děje slibujícího šokojící odhalení. Místo toho autor servíruje pohádku, která však také není špatná a rozhodně za přečtení stojí. Koneckonců nápad (!!!! pozor dále prozrazji děj!!!!!) s časovou smyčkou je zajímavý, ovšem možná by mohl být lépe propracovaný, zrovna tak jako psychologie postav. (Např. děti by vzhledem ke svému věku mohly být daleko vyzrálejší, alespoň v porovnání s Jacobem, a zajímavé by jistě také bylo, kdyby se vyjadřovaly alespoň trochu "zastarale")

Romčuška
07.01.2013 5 z 5

Já se do toho zamilovala nikdy jsem nepřečetla knihu tak rychle a mě se to teda strašně moc líbí ale asi né kždému se to bude líbit a ještě jak je to doplněné o fotky to je unikátní :) Přála bych si dalšíí a dalšíí :-*

oolinkaa
31.12.2012 4 z 5

Začátek knihy nádherný, velká nadšenost.. konec je bohužel slabší, a chybí nějaké zakončení. Že by byl i 2.díl?? Jinak žádné výtky, vhodné pro lidi od 10let..

mayinka
28.12.2012 1 z 5

zezacatku jsem byla nadsena, kniha zajimava, ctiva a mela spad. Od poloviny to slo nekam do kopru. Ani se mi to nechtelo docitat.

Eleanor
27.12.2012 3 z 5

Objednala jsem si tuhle knížku, protože jsem byla zvědavá na ten originální nápad s opuštěným sirotčincem a starými fotografiemi. Přečetla jsem si ji ještě ten den, co mi přišla, a od první půlky jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Jenomže poté, co Jacob objevil podstatu sirotčince, mi to přišlo najednou takové průhledné a tuctové. Děj se mi líbil, ale už to nebylo ono-ani stvůry a netvoři už nemohli znovu vyvolat tu nádhernou, temnou a tajemnou atmosféru první poloviny. Podivné děti byly fajn, Jacob jako hrdina dost málo zajímavý, fotografie skvělé, ale to zakončení, které počítá s pokračováním, mě svým akčním laděním docela zklamalo. Připadalo mi to jako taková všehochuť a navíc jsem nemohla pochopit, co Emma vidí na Jacobovi (kromě toho, že to byl Abův vnuk-a navíc se mu vůbec nepodobal). Celkový dojem z knížky je ale dobrý. Přes pár nelogičností a překladatelské chybky dávám 3*. A těším se na filmové zpracování.

Lucik.823
23.12.2012 4 z 5

Zajímavá knížka. Musím říct, že fotky jsou opravdu parádní a skvěle doplňují příběh. Jenom škoda, že ten příběh občas trochu pokulhává... Chybí tomu nějaké pořádné napětí a hlavní zápletka končí jaksi obyčejně a nezajímavě, kdy to autor sfouknul během pár stránek. Každopádně oceňuji víceméně originální příběh, nápad s takovýmto sirotčincem není vůbec špatný, ale dalo by se z toho možná vytřískat víc. Také mi ta knížka přijde spíše pro teenagery, což jsem si původně vůbec nemyslela. Super určitě bude film, Tim Burton je v takovýhle věcech prostě mistr (ačkoli nevím, jakou postavu by měl hrát Johnny Depp :D). Myslím si, že 4* si to zaslouží, přidávám zejména za úžasné fotografie.

petrn
20.12.2012 2 z 5

Popravdě řečeno, knížka mě docela zklamala - kombinace starých fotek skloubených s příběhem mi přišla, jako něco naprosto nového a originálního. Když se mi kniha dostala do ruky, tak se mi sice nápad zpočátku líbil, ale postupem času nadšení této kombinace ochladlo a pákrát mi přišla i docela kontraproduktivní (zejména fotka holčičky sedící na bobku s naprosto uvolněným výrazem v tváři, která by ale podle popisu fotky v knížce měla vypadat přinejmenším vystrašeně, a fotka mrtvého ptáka a pušky, která mi přišla naprosto zbytečná a spíše mě rozesmála svou absurditou, vzhledem tomu, jak vážné situace se týkala). Jednoduše řečeno, po přečtení bych ocenil spíše obě složky oddělené - příběh zvlášť a fotografie zlvášť. Samotný příběh byl podle mě dynamický a já jej přečetl za pár dní, ale je fakt, že některé dějové prvky mi přišly tak trochu okoukané od jiných.

Edit: Nemohu si pomoct, ale musím srazit hodnocení ještě o jednu hvězdičku. Takový stav jsem asi ještě u žádné knihy, nebo filmu nezažil, ale čím více o knize přemýšlím, tím více mě štve. Štve mě, mimo výše zmíněné, účelovost některých postav (např. dívka s pusou v zátylku, jako by byla jen pro to, aby mohla někoho pokousat) a také množství nelogičností. Ale možná knize křivdím, možná jsem od ní očekával příliš mnoho..

twigxi
13.12.2012 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale čekalo mě zklamání.
Fotky, které se mi samy o sobě moc líbily a kvůli kterým jsem se právě na knihu tolik těšila, jakoby vyprávěly úplně jiné příběhy. Působily tam bohužel až rušivě a příliš našroubovaně. Příběh samotný mě vůbec nezaujal.
Škoda nevyužitého potenciálu, nápad to byl skvělý.

Mikisan
01.12.2012 4 z 5

Příběh se mi moc líbil a na další díl se velice těším. Ale dávám zapravdu ostatním, že by to mohlo být lepší, přes tu velkou propagandu.

Martin, Vyškov
30.11.2012 3 z 5

Tahle kniha mě trochu zklamala, první část nemá chybu, ale ten konec už byl na mě trochu moc fantazi!!!

MARSgirl
26.11.2012 2 z 5

Už od vydání knihy jsem se těšila na přečtení-dokonce jsem si knihu chtěla pořídit s nadějí toho, že i když se jedná o katalogový "bestseller", existuje nějaká naděje, že mě zaujme. Teď po přečtení jsem ale ráda, že jsem tak neučinila, jelikož kniha obsahuje to, co jsem očekávala pouze asi na prvních 20-ti stranách a poté postupně upadá do nezajímavých zápletek, snahám o hororové prvky (nepovedené) a dialogů a nakonec končí naprostým nedostatkem logiky v počínání postav. 2 hvězdičky za fotografie a začátek knihy je myslím docela fér.

Verrrunka
25.11.2012 4 z 5

Právě jsem dočetla... Velmi zvláštní kniha, která podle mě nemá obdoby. Velmi zajímavě vystavěný příběh, napínavý a mysteriózní. Pravda, jak mnozí tvrdí, konec byl dosti uspěchaný a otevřený, ale pevně věřím, že je to jen předzvěst dalšího pokračování toho neobvyklého příběhu. :-)

Škuch
25.11.2012 1 z 5

Zklamání, docela nuda. Hvězdičku dávám za fotky a obálku knihy.

vekune
21.11.2012

Po přečtení recenzí jsem šla a knihu si okamžitě koupila. Grafická stránka knihy je opravdu úžasná. Obsah samotný již trochu pokulhává. Je to nenáročná kniha psaná tak, aby se dobře četla všem. Trochu prvoplánová a ve finále jsem bya spíš zklamaná, i když by mě zajímalo jak to všechno dopadne.

Jill
19.11.2012 3 z 5

Skvele graficky vyřešená kniha, jejíž dějový potenciál ale zůstal hodně nevyužijtý :(

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979