Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264327/bmid_pusinka-kRG-264327.jpg 3 530 180

Simon Waterhouse a Charlie Zailerová série

1. díl

Spilling CID série

1. díl

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Face , 2006

mary-jane6009
20.10.2017 3 z 5

Námět zajímavý, v ději jsem se však místy trochu ztrácela z důvodu toho, že každá kapitola je pojata z pohledu někoho jiného a přišlo mi, že každý řeší něco jiného. Vzhledem k tomu, jak se vše pomalu vyvíjelo, jsem Alice všechno zbaštila i s navijákem, závěr mě tedy překvapil (a snad i trochu zklamal). Možná autorka chtěla, aby to mělo šťastný konec... Nebylo to nejhorší, ale taky bohužel žádná sláva. Plus tedy připisuji alespoň za zajímavé téma.

Lenis
05.10.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Přečteno za 2 dny :)

Devorah
20.09.2017 1 z 5

Potenciál kniha měla, který ovšem autorka vůbec nevyužila. Tomu se říká promarněná příležitost. Další už u mne, paní autorka po této eskapádě, nedostane.

Lokina
29.08.2017 4 z 5

Nevím jestli ta nálepka světový bestseller je oprávněná, ale budiž tomu tak. Začátek mě trochu nudil, potom co Alice začala říkat, že dítě , které má u sebe, není její, si kniha trochu mé pozornosti zasloužila. A když David se k ní začal chovat hrubě, měla jsem ho s to chutí praštit. Měl právo být naštvaný, že jeho žena zpochybňuje identitu jejich dítěte, ale být až tak zlý?
Já jsem skoro Alice tu komedii zbaštila a konec byl pro mne překvapivý, ale trochu takový nedotažený.
Jak říkám a je to můj názor, nevím jestli si kniha zlatou nálepku zaslouží. Kniha byla příjemným oddechovým zpestřením.

lussi99
09.08.2017 3 z 5

Hlavní zápletka v sobě nesla zajímavý potenciál a zajistila, že jsem se již po pár stránkách do knihy začetla. Nicméně v polovině příběhu si člověk tak nějak uvědomí, že se toho příliš neodehrálo a celé se to docela vleče. Závěr mi přišel odfláknutý, těžce uvěřitelný a v podstatě smazal dosavadní jakž takž pozitivní dojmy. Informace na obálce o bestselleru je pak vyloženě úsměvná. I přes to vše ale věřím, že si kniha své čtenáře najde.

Miruš
01.08.2017 5 z 5

Fakt síla...

galadrielin
20.07.2017 3 z 5

Promarněná příležitost - dalo by se to napsat o tolik zajímavěji! Překombinované a nijak zvlášť čtivé. Mám v knihovně ještě jednu knihu od této autorky, ale zřejmě zůstane nepřečtená, Pusinka mě odradila.

Aneleh
25.06.2017 2 z 5

Musím se připojit k těm, kteří zde píší, že knihu nelze považovat za bestseller. V příběhu se všechno neuvěřitelně vleklo a chvílemi jsem se až nudila. Podle obsahu na obálce se zdálo, že kniha zaujme, ale přinesla mi zklamání. Zbytečně natahované až nezáživné, postava Charlie naprosto zbytečná, nemělo to žádný spád. Navíc styl psaní divný, stále se někam odbočovalo.

Veronika33
24.06.2017 3 z 5

Kniha bola zaujímavá, koniec nečakaný. Len mi tam niečo vadilo, knihu som si nedokázala naplno užiť. Možno štýl písania autorky, bola to moja prvá skúsenosť s jej knihou. Uvidím, ako si vychutnám ďalšie knihy, ktoré od nej mám.(Ztráty a lži, Bludná sdělení).

motolka
29.05.2017 4 z 5

Nebyla to tedy kdoví jaká sláva, ale zase tak úplně špatný to taky nebylo. Námět byl dobrý a knížka napínavá. Detektivové, kteří případ vyšetřovali, se dohadovali celou knížku o všem možném, jen ne o vyřešení případu. To mě dost iritovalo a i vadilo. Připadali mi spíš jak drbny na pavlači. Simon mi byl celkem sympatický, i když to taky zrovna žádný šlágr nebyl, ale alespoň přemýšlel. Charlie byla divná, ta tam snad, co se týkalo případu nepřispěla ani jedním jediným dobrým nápadem a byla absolutně mimo. I se tam autorka také do nekonečna opakovala jako rozbitá deska. Knížka šla rozhodně napsat mnohem lépe. Na to, kolika lidem autorka na konci děkuje za podporu a pomoci při sepsání knížky, tak nechápu, že jí ani jeden z přátel neřekl, co je na knížce špatně a šlo by napsat lépe :o(
Ale nelituju, že jsem si jí přečetla. Ale světový bestseller? Ani náhodou. Na to přišel kdo? Nechápu.

pajula88
28.05.2017

Za mě tedy nic moc :( Přišlo mi, že se tam pořád nic neděje!! Čekala jsem a čekala, ale nějak nic nepřicházelo... Až druhá polovina byla lepší.. Za mě tak 3 hvězdičky.

koudelu
21.05.2017 5 z 5

Napínavý děj,překvapivý závěr.

dia.riedl
21.05.2017 4 z 5

Mě se to líbilo! Přečteno za večer, kniha mě neskutečně chytla a stránky mi ubíhaly pod rukou. Příběh byl hodně složitý a zamotaný, což oceňuji. Z chování Vivienne a Davida mi bylo až zle. Simon a Charlie mi byli moc sympatičtí a celkově práce detektivů a jejich vztahy nadřízený podřízený a to, jak fungovalo vyšetřování, mě bavilo (nevím, detektivy a popisy vyšetřování mám vždycky ráda :D), Alice byla naopak opravdu otravná. Z komentářů tady jsem usoudila, že konec bude slabý, ale musím říct, že mi to tak vůbec nepřišlo. Naopak jsem se dočkala hezkého logického rozuzlení, jen pár detailů (hlavně ohledně Davida) bych možná ještě potřebovala objasnit..
Knížka mě velmi mile překvapila!

Semina
10.05.2017 4 z 5

S knihou jsem byla spokojená

hruskovalucie93
05.04.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Byla jsem napnutá a po přečtení i překvapená. Jen mi občas připadalo, že je to zbytečně natažené, hlavně tedy co se týče kapitol, kde figurovaly policisté. Konec byl taky trosku zvláštně ukončený. No za mě 4 hvězdičky.

evca7271
28.03.2017 5 z 5

moc krasne cteni.Vtahne a jen tak nepusti

Ali71
21.03.2017 2 z 5

Mezi moje oblíbené knihy určitě tahle patřit nebude. První část se mi četla dobře, ale od poloviny se mi přestala líbit a dočetla jsem ji jen proto, že mě zajímalo, co se vlastně stalo a proč. Nápad byl určitě dobrý, ale závěr se mi nelíbil.

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Pusinka se mi moc líbila, i přestože ani jedna z postav mi nebyla nijak zvlášť sympatická, nikoho jsem si neoblíbila, což je možná paradoxní. Čtení jsem si ovšem užila a knížka ode mne dostává plný počet hvězdiček. Rozhodně ji doporučuji všem čtenářům, kteří milují napětí, rodinné vztahy, překvapivá vyhrocení a zvraty. Nesmím opomenout také moc pěknou obálku a výborný překlad.

Heyhey
13.03.2017 3 z 5

Průměr. Čekáte, že přijde zvrat, bomba, něco.... a nic.

NikaMirka
07.03.2017 2 z 5

Ty jo...nevím jak hodnotit, chtěla bych dát tři hvězdičky, ale za co? Jen proto, abych byla hodná a autorce to nebylo líto? Přesně knihy psané tímto stylem nesnáším. Když se konečně dostanete k něčemu napínavému a konečně z nějaké postavy vypadne nějaká produktivní věta, tak autorka odbočí a začne vyprávět, kdy ten člověk potkal někoho, kdo vás vůbec nezajímá, nebo co dělal před deseti lety nepodstatného a než se dostanete opět k podstatě příběhu přečtete zbytečných deset stran o něčem, co do příběhu snad ani nepatří. Přeskakovala jsem co jsem mohla, někdy i přímou řeč, jen proto, že mě zajímalo, co se teda vlastně stalo tak hrozného. Závěr mě zklamal, a to hlavně tím, že vyústil v pravdu nepravdu - že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Blbost, u matek to zásadně neplatí ( poznt. normálních matek).