Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264327/bmid_pusinka-kRG-264327.jpg 3 530 180

Simon Waterhouse a Charlie Zailerová série

1. díl

Spilling CID série

1. díl

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Face , 2006

zdehan
06.02.2016 5 z 5

Skvěle napsaná a napínavá kniha co vše je matka pro své dítě schopna udělat mužu jen doporučit

Kalina
05.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha. I když některé části z vyšetřování byly z mého pohledu méně svižné. V každém případě mohu knihu doporučit k přečtení.

Ica.27
04.02.2016 2 z 5

První polovina knihy moc povedená, napínavá, táhne čitatela, ale v polovině začne postrádat napětí a konec je naprostý zklamání, žádný vystupňování děje, žádný zvrat a ani žádny rozuzlení.
Začátek je vlastně koncem knihy.
Knížka mi příjde jakoby rozepsaná a nedokončená, anebo jinak řečeno absolútně předvidatelná.
Slabší průměr.

fis.rena
31.01.2016 4 z 5

Velice povedená kniha (y) měla jsem chuť si rvát vlasy a kousat si nehty. Ustavičně jsem při čtení poklepávala nohou. Skvěle je tu vykreslený mateřský ochranitelský pud a fakt,že matka obětuje absolutně vše pro své dítě.

skipiii
27.01.2016 3 z 5

Zajimavy namet,dobre se cte,celkem napinavy dej ale asi jsem cekala trochu vice:) konec byl docela zklamani.,

mmmisulka.r
27.01.2016 4 z 5

Ach, jak moc mě tahle kniha vytáčela... Neuvěřitelný příběh, něco, co bych nikdy sama nechtěla zažít. Nádherně vykreslený pud matky, která je schopna pro svoje dítě udělat cokoli. Naprosto cokoli.
Proč mě vlastně ta kniha vytáčela? Ta bezmoc, přístup policie atd... pochopíte až si přečtete. Recenze již brzy :-)

justify
24.01.2016

Ze začátku to byla celkem nuda. Děj se trochu začne vyvíjet až tak po 100 stránkách, což je hodně slabé a chápu, že někteří čtenáři knihu raději odloží a sáhnou po něčem zajímavějším. Nicméně po těch 100 stránkách už je to celkem zajímavé a jsem hodně zvědavá, jak to všechno skončí. Trochu mi to stylem psaní připomíná knihu Zmizelá od Gillian Flynnové. Také začátek hodně velká nuda,po 150ti stránkách se začínalo něco dít a konec jsem dočetla prakticky se zatajeným dechem. Chtělo by to méně popisů míst kde se postavy vyskytují a gest postav plus v Pusince mi hodně vadil i dlouhý popis nepodstatných myšlenek postav. Skoro by se to dalo nazvat filozofováním. Chápu že autorka chtěla co nejpřesněji vylíčit děj a popsat prostředí, ve kterém se postavy vyskytují a více čtenáři přiblížit myšlenkové pochody postav, ale v této knize to bylo na úkor děje a to prostě čtenáře nudí.

Nela2
22.01.2016 5 z 5

"Ideální" kniha pro maminky s malým miminkem. Viz můj případ. :-) Ale námětu jsem nemohla odolat.

evonra
17.01.2016 3 z 5

Mně se kniha celkem líbila, i když musím přiznat, že anotace slibovala větší vzrůšo...
Co mě zklamalo, byl závěr. Dalo se to vymyslet originálněji...

EvieS
16.01.2016 2 z 5

Na knížku jsem se těšila ale upřímě mě hrozně zklamala. Celý děj se nesnesitelně táhl. Kapitoly s policejním vyšetřováním byly tak nudné, že jsem měla chuť je přeskočit. Půlka knížky za mnou a stále se nic nedělo až jsem si říkala, jestli knížku nemám odložit. Pár kapitol od konce se začínal děj sice rozjíždět ale poslední kapitola to celé zabila. Žádná sláva.

Danago
14.01.2016 5 z 5

Alice si na pár hodin odskočila od svého dvoutýdenního miminka a starost o holčičku svěřila svému manželovi. Když se vrátí tvrdí, že dítě, které leží v postýlce není její dcera. Její manžel David si myslí že se Alice zbláznila. Jenže Alice musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě…
Pro mě zatím to nejlepší, co jsem od Sophie Hannah četla. Zápletka je skvělá, autorka si ze čtenářem pohrává. Nevíte co je vlastně pravda. Knížka člověka nutí číst dál, je plná zvratů a překvapení. Sophie Hannah je s každou další knihou jen lepší.

cleopatra11
09.01.2016 5 z 5

Dočetla jsem dnes ve 2 hodiny ráno...kniha nutí po každé kapitole číst dál a dál..za mě moc pěkná zápletka....doporučuji

Michaela91
05.01.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře i když místy se opakovala a chtělo se mi přeskakovat stránky. Možná tam mohlo být více od Alice a méně od Simona a celkově od policie. Nicméně konec mě překvapil, nečekala jsem to. Zkusím i další knihu od autorky.

Neri
03.01.2016 2 z 5

Tak nevím, moc velkou radost mi autorka knihou neudělala. Kapitoly s Alicí a její rodinou byly ještě v rámci možností snesitelné, ovšem kapitoly věnované vyšetřování případu, to bylo hodně slabé. Směr příběhu se dal vytušit už od prvních stran, celé to zachraňovaly celkem zajímavé charaktery a autorčina vypsaná ruka. Do další knihy S. Hannah už asi nepůjdu, je to průměrné čtení.

ptoček
31.12.2015 4 z 5

Zajímavý námět, zajímavá zápletka, překvapivý konec, četla se dobře, za mě 4* a po spisovatelce určitě ještě sáhnu

jana9674
25.12.2015 2 z 5

Kapitoly které popisují vyšetřování jsou tak suché a o ničem, že je můžete v klidu přeskočit - jako já. Kapitoly s Alicí lepší, ale ne o moc. Tuhle autorku už ne.

mariva
19.12.2015 4 z 5

Dobrá napínavá četba, jen mi trochu vadily dvě časové roviny děje a taky mě trochu zklamal závěr.

adikpav
16.12.2015 3 z 5

Zápletka ok. Ale jak to bylo napsáno? Divný styl. Spatne se mi knihou prokousavalo.

kneslova
14.12.2015 4 z 5

Mnohem lepší než Bludná sdělení. Hodnotím tak 4,5 hvězdiček, zajímavé téma, děj plyne dopředu, slušně napsáno, mohu doporučit

Babouš
06.12.2015 4 z 5

Pro mě zatím to nejlepší, co jsem od Sophie Hannah četl. Zápletka je skvělá, nutí číst dál, ale víc mě bavily ty kapitoly s Alicí, Davidem a dítětem, než ty, které popisují vyšetřování z pohledu detektivů. Závěr je dobré psycho!