Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264327/bmid_pusinka-kRG-264327.jpg 3 530 530

Simon Waterhouse a Charlie Zailerová série

1. díl

Spilling CID série

1. díl

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Face , 2006

Acquenta
19.10.2016 3 z 5

Napínavá se skvělým příběhem a s opravdu nečekaným koncem.

Bella09
02.10.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře. Na to kde je Florence jsem sama nepřišla, i když mě to v jednu chvíli napadlo, ale to jsem zavrhla. U ostatních postav jsem měla skoro jasno od začátku. Ale stejně jsem četla s napětím. Určitě zkusím i jinou knihu této autorky.

evago
27.09.2016 3 z 5

kniha mne zklamala,podle ohlasu jsem čekala daleko víc a nakonec jsem byla ráda,že už je konec...příběh takříkajíc o ničem....

rubit
22.09.2016 3 z 5

Naprosto se ztotožňuji s komentářem Izu. Námět dobrý, do poloviny knihy jsem byla velmi napnutá a z pomyšlení záměny dítěte mě mrazilo, pak to všechno nějak vyšumělo a poslední kapitola byla pro mě naprosté utrpení, byla jsem ráda, že to skončilo. Policie místo řešení případu řeší své osobní problémy, z Davida se stane z ničeho nic surovec (bez dalšího vysvětlení), i když byl do té doby milující manžel a otec a Alice si "náhodou" vzpomene, kde je hlavní důkaz...tohle prostě ne, takto by Světový bestseller vypadat neměl...

Izu
06.09.2016 3 z 5

Tak dobry namet a tak zprasene podani.Stacilo dolicny predmet najit uz davno, hrdinku to napadne az v posledni chvili.Praci policejnich slozek autorka evidentne nezna, protoze takto se opravdu nevysetruje a z policie dela bandu hnupu.Psychologicky profil Davida, ktery se meni v ze dne na den je taky k neuvereni.Napinave, to ano a zaroven tolik neverohodnych pasazi.Skoda.

kytarka
15.08.2016 5 z 5

Dobře vymyšlený příběh. Mi se líbilo.

nenúfar
08.08.2016

Velmi zajímavý a velmi napínavý děj od první strany. Bohužel mi připadne, že závěr příběhu psala jiná osoba/jiná autorka. Zůstane spoustu nevysvětleného, naopak se objeví nové nejasnosti. Kniha by nebyla špatná, kdyby vypravěčkou nebyla i samotná Alice. Bohužel tedy hodnotím knihu negativně a to jen kvůli špatně zvládnutému závěru knihy, který znehodnocuje celé dílo této autorky. ŠKODA!

Pavlnka
21.07.2016 4 z 5

Ten konec se mi vůbec nelíbil a zkazil celkový dojem, ale jinak zajímavá a napínavá knížka.

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Psychothriller Pusinka je zárukou napínavé a adrenalinové četby. Budete si lámat hlavu nad otázkami, které vám při čtení logicky vyvstanou v hlavě. Na čí straně je pravda?

alena4154
07.07.2016 3 z 5

Nebyla špatná, chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, ale konec mě zklamal. Čekala bych od toho trochu víc, když je to bestseller.. Přijde mi, že poslední dobou je bestseller každá druhá kniha..

Katuska88
24.06.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Nechtělo se mi ani do práce, byla jsem zvědavá na pointu a konec. Závěr však podle mne moc věrohodný nebyl. Trochu zklamání.
Něčím mi autorka připomíná G. Flynn. Takže trochu poměrně psycho četba.
Hlavní hrdinku jsem pochopila jen napůl. Zato si nemyslím, že se některé ostatní postavy chovaly normálně, i když ve finále to tak bylo podáno. Proto 4.
Ani mne pohledy ze strany vyšetřovatelů moc nebavily. Za mne jejich osobnosti nejsou moc dobře vykresleny.

lea6493
17.06.2016 4 z 5

Příběh je poutavý, napínavý a líbil se mi. Hlavní hrdinku jsem celkem chápala a celou dobu si myslela, že to bude jinak.

Sailien
12.06.2016 3 z 5

Kniha byla psána zajímavě a vyprávění nikterak zvlášť neodbíhalo od hlavního děje, takže se četla moc dobře. Od prvních stránek, kdy bylo téměř zřejmé, jak to celé dopadne, jsem doufala v nějaký větší zvrat, který rozvíří děj držící se po celou dobu v jedné linii a to se bohužel nestalo. Závěrečné odhalení "Pusinky", které mělo působit asi jako největší překvapení z celé knihy, bylo doslova mdlé. Knížka je dobrá oddechovka třeba na dovolenou k moři, kde vás na potřebnou dobu zabaví, ale když jí nedočtete do konce, tak vám to vadit nebude a hlavně ani o nic nepřijdete. Trochu mě mrzí, že z toho autorka nedokázala vytlouci více, jelikož téma bylo zajímavé a hlavně představa samotné záměny dítěte, kdy si tím je jistá jen matka, které nikdo nevěří a nemá své tvrzení jak podložit, je mrazivá.

astina
04.06.2016 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, za mě prima oddychovka.

Bambus
31.05.2016 2 z 5

Kniha se mi jednoduše nelíbila. Měla jsem velká očekávání, protože příběh měl potenciál, ale zdá se mi, ze autorka nezvládla navodit atmosféru. Hlavní hrdinka je mi nesympatická, a to především kvůli zbytečnému dramatizování a způsobu řešení celé situace. Závěr možná byl překvapivý, nicméně v tom horším slova smyslu. Jediné, co mě na knize bavilo, bylo chování Davida k Alice-bláznovi, to jsem nečekala, mělo to spád a rozhodně to oživilo táhnoucí se příběh...

Gabrinela
15.05.2016 3 z 5

Kniha mě zklamala. Rozuzlení mě vůbec nepřekvapilo, celé to bylo předvídatelné, někdy až trapné a podivuhodné:), spousta linek jakoby načatých a nedořešených, což by v kvalitní knize dle mého názoru být nemělo. Asi daň za - v porovnání s dalšími tituly stejného žánru - menší rozsah. Za což však autorce na druhou stranu děkuji, vysvobození přišlo brzy:)

mirunda
13.05.2016 5 z 5

Kniha mě velice bavila, druhou polovinu jsem četla jedním dechem.

Jane100
09.05.2016 3 z 5

Nic moc, z knihy jsem docela zklamaná. Z příběhu by se dalo vytěžit mnohem více.
Jinak nevím, jestli autorka ze svých detektivů záměrně dělala blbce nebo prostě neví, jak se vede vyšetřování, ale ti policajti byli opravdu k smíchu.

telileov
02.05.2016 4 z 5

Nemohu nechat zápletku bez pochvaly - protože ta byla podle mě skvělá. Navíc bylo všechno tak nepředvídatelné. Ke konci jsem byla překvapena až šokována, za což si knížka jistě zaslouží plusové body. A pak je tu ta čtivost! Po dlouhé době jsem potkala knížku, se kterou jsem ponocovala a prakticky si četla všude, neboť jsem se zkrátka nedokázala odtrhnout, otáčela stránku za stránkou s touhou zjistit, jak to dopadne.

Navzdory ne příliš vysokým očekáváním to tedy bylo moc pěkné překvapení a jsem ráda, že mě Pusinka tak chytla. Podle mě jde o vydařené dílko a vyplatí se jej alespoň zkusit. Ačkoliv pro pravidelné čtenáře detektivek a krimi-thrillerů asi půjde o slabší odvárek.

MMacicekk
20.04.2016 2 z 5

Tak tohle byl opravdu omyl. Kapitoly o Alici se ještě číst daly, ale ty o policistech a rádoby vyšetřování, tak to bylo utrpení, které jsem byla nucena přeskakovat :D Konec byl možná malinko překvapivý, ale jelikož mě celý děj celkem nudil, tak mi bylo fuk, jak to nakonec dopadlo. Tuto spisovatelku už asi nikdy víc.