Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264327/bmid_pusinka-kRG-264327.jpg 3 530 180

Simon Waterhouse a Charlie Zailerová série

1. díl

Spilling CID série

1. díl

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Face , 2006

Arrtemyska
07.12.2019 4 z 5

Oceňuji styl, jakým byla kniha napsaná, od začátku do konce mne velmi bavila. Líbilo se mi prolínání časových linií, i když někdy bylo příliš polopatické. Hlavní charaktery (Alice i Simon) mi přišly zajímavé a poněkud netradiční. Jsem ráda, že jsem knihu četla, i když to není zrovna můj žánr (thrillery vůbec nečtu a detektivny taky ne), akorát mně zpětně štve, že některé věci zůstaly jaksi nedořešené, nechápu, proč se nijak neřešilo zvrácené chování některých postav. Kažopádně si myslím, že kniha hezky ukazuje, jak moc jsme někdy schopni sami sobě lhát o našich blízkých, donekonečna je omlouvat a vidět je jen v nejlepším světle.

Anie94
04.12.2019 4 z 5

Ač zde kniha nemá moc dobré ohlasy i tak jsem se na ní vrhla a nelituju. Byla to dobře napsana kniha a příjemně strávený čas. Ze začátku byla kniha zdlouhavá, ale rozuzlení bylo od nějaké části knihy zřejmé, ale velkolepé. Moc pěkné, můžu jen doporučit.

Termina
23.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila moc. Od poloviny knihy jsem už sice celkem dobře odhadla konec ale rozhodně to knize nepřipisuje v mých očích žádné minus. DÍK!

Lubisek
12.09.2019 4 z 5

Hodnotím bezprostředně po dočtení knížky a musím uznat, že to rozhodně nebylo vůbec špatné. Začátek byl trošku nudnější a stránky příliš neutíkaly. Postupem času jsem se do knihy však začetl mnohem více. Začalo mě zajímat, kdy se setkají jednotlivé dějové linky, a jak to s uneseným dítětem vlastně je. Musím podotknout, že v některých částech jsem se až divil, že knihu napsala žena, jelikož některé úseky ve kterých převažoval sadismus, byly opravdu drsné (až zbytečně). Nakonec mě ale kniha docela příjemně překvapila, závěrečná kapitola a všechno vysvětlení bylo opravdu zajímavé. Zasloužené 4 hvězdy. :)

barbara5604
09.09.2019 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že to vzdám..moc mě nebavil styl psaní, ale nakonec jsem si řekla že se zkusím prokousat..přečteno za dva dny..hrozně mě začalo zajímat jak to všechno je a jak to dopadne..jsem ráda, že jsem to nevzdala.. začala mě opravdu bavit!!Takže doporučuji stojí za přečtení :-)

loskatos
23.08.2019 4 z 5

Prestoze styl psani mi byl zpocatku protivny, cim dal jsem cetl, tim vic me zajimalo, jak to vlastne vsechno bylo. A to je hlavni ukol thrilleru. Postavy byly vetsinu casu nesympaticke, presto me zajimalo, jak dopadnou. 3 a pul hvezdy.

Lenoulinka
30.06.2019 3 z 5

Podle anotace jsem čekala něco víc, než v knize bylo... Omačka, než se vlastně přišlo, kdo zabil Lauru, byla na můj vkus zdlouhavá. Úplně jsem neporozuměla vztahu Alice a Davida, kdy na ní praktikuje psychický teror. Neurazilo nenadchlo.

marimari
03.06.2019 2 z 5

Těžko uvěřitelný příběh- aspoň pro mne.

EwaEweKey
06.04.2019

právě čtu,zatím dobré,jsem napnutá jak to bude pokračovat.

Miška.Miška
25.03.2019 3 z 5

Asi rovnou přeskočím na konec knihy. Byl strašně zamotaný a zbytečně komplikovaný. Jinak téma zajímavé.

St.Evelin
26.02.2019 3 z 5

Já úplně nevím... Knihu jsem četla po porodu, rozečetla jsem ji ještě v porodnici a byť by si o to námět říkal, tak žádná slza, hormony, nic...
Příběh a zápletka měl asi dobrý úmysl, ale to provedení se tak nějak prostě celé nepovedlo.

L.Helena
23.02.2019 3 z 5

Muselo asi dát autorce spoustu práce to vymyslet a zamotat všechno tak, aby to dávalo smysluplný příběh, ale ve výsledku to prostě jaksi nefunguje...
Posloucháno jako audiokniha.

Poeta.kno
28.01.2019 3 z 5

Spousta omáčky okolo a hlavní příběh se místy pomalu ztrácí. Čekal jsem od této knihy mnohem mnohem více.

Opatov
25.12.2018 3 z 5

Velmi naivni detektivka s jednoduchou zapletkou. Postavy vysetrovatelu budi spise litost. Stezi jsem docetla do konce.

mirka71
30.11.2018 2 z 5

Za mě zklamání, prezentováno jako bestseller, ale horko těžko průměr. Postavy vesměs nesympatické: Alice submisivní kňoura, David psychicky narušený násilník, jeho matka Vivian manipulátorka a prvotřídní mrcha mávající penězi jako vějířem, a v neposlední řadě i dvojice policistů, kteří řeší všechno možné, jen ne svůj případ....
Nějak jsem se v tom ztrácela a konec ani nepochopila. A myslím, že je mi to jedno, k téhle knížce se vracet nehodlám.

wiana82
26.10.2018 4 z 5

Po dočtení mám velmi smíšené pocity (a že posledních 100 stran jsem opravdu hltala, protože mě děj opravdu velmi zaujal), ale ten konec to zazdil. Občas jsem se zarazila nad podivným až nelogickým chováním postav a to skoro všech. Za přečtení ale stojí.

Angie14
18.10.2018 3 z 5

Zvláštní a těžko popsat dojmy z knihy. Příběh byl zajímavý a střídaly se mi pocity nudy, kdy jsem nezvládala knihu znovu otevřít, chvíle kdy jsem měla husí kůži z některých situací a skoro jsem nechtěla knihu znovu otevřít, jen abych se do toho nemusela znovu vcítit a pak chvíle, kdy jsem tak moc potřebovala znát pravdu a knihu dočíst. Škoda jen, že zhruba do poloviny (o krapet víc) značně převažovaly první dva pocity, proto dávám za 3*.

PaniJani
03.10.2018 2 z 5

Zaujal mě námět a knihu jsem si i přes nízké hodnocení koupila. No, žádná velká sláva. Téma je samo o sobě dost zajímavé, ale knížka už tolik ne. Ani jedna postava mi tam nebyla sympatická, postrádala jsem tam nějakou logiku a reálnost v chování. Konec takový divný...

dencazrnu
01.10.2018 3 z 5

Kniha měla rozhodně zajímavý námět, ale z nějakého důvodu se mi nijak dokonale nečetla. Nedokážu úplně říct důvod, co mi na knize tak vadilo, ale že bych se od ní nedokázala odtrhnout se říct nedá. Děj byl nakonec moc překombinovaný a závěr byl takový zvláštní.. ale jak říkám, námět na knihu byl fakt skvělý, zpracování už trošku pokulhávalo :D

CathyCat
29.09.2018 2 z 5

Označení bestseller mi na místě rozhodně nepřijde. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, ale tak nějak ztěžka, děj se táhl jako žvýkací karamela. Již po pár kapitolách se dalo dost dobře odhalit, jak se věci mají. Žádný nečekaný zvrat, jaký mám u thrillerů ráda, bohužel nenastal. Charlie, Simon, David i Alice mě popuzovali svým chováním. Zbytečně moc času bylo věnováno hysterickým výlevům Alice. Jsem ráda, že jsem si knihu nepořídila za plnou cenu. Anotace na mě udělala asi nejzajímavější dojem z celé knihy.