Se špetkou skořice

Se špetkou skořice https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470076/bmid_se-spetkou-skorice-A3P-470076.jpeg 4 293 89

Středoškolačka Emoni se stará o malou dcerku, a i když jí se vším pomáhá milovaná babička, musí ve svém životě činit nejedno těžké rozhodnutí. Jediné místo, kde mohou jít povinnosti stranou, je kuchyně. Emoni má totiž obrovský dar – z každého jídla dokáže vytvořit neuvěřitelnou dobrotu. Chtěla by svého nadání využít a studovat kulinářskou školu, tuší však, že tento sen je příliš vzdálený. Má plnou hlavu povinností, které ji každý den zaměstnávají. Přesto Emoni cítí, že si zaslouží dostat šanci a nechat svůj talent zazářit. Dokáže se postavit všem překážkám a jít si za svým?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

With The Fire on High , 2019

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Hezká knížka, ale úplně mě neodrovnala. Milá, ale žádný extra příběh pro mě neměla.

kalinkacz
27.12.2022 5 z 5

Elizabeth Acevedo je oceňovanou a za mě jednou z nejlepší young adult autorek současnosti.
Její příběhy jsou originální a nezapomenutelné. V této novince sledujete Emoni - přátelskou, inteligentní a cílevědomou studentku, kuchařku a mladou maminku. Jak skloubit studium, kuchařský sen a péči o dítě?
Se špetkou skořice je můj summer tip, který stojí za vaši pozornost.

Adele02
21.12.2022 4 z 5

Čtivější, než jsem čekala. Povedeně zpracované nejistoty a trable života náctileté matky, která je rozkročená mezi tím, co chce, co by měla chtít a co se od ní očekává. Jasně, místy to bylo trochu připitomělé, ale jako oddechovka ideální.

Jen mě trochu mrzelo, že Tyrone od počátku působil jako docela fajn postava, jen pak to vypadalo, že se z něj narychlo musel udělat „ten špatnej"... stejně tak mě strašně vytáčela ta všudypřítomná Holčička.

Lidska_ctecka
19.12.2022 4 z 5

Kniha má krásnou obálku i příběh. Emoni mi byla sympatická a velmi obdivuji její sílu a nadání. Bylo krásné sledovat solidaritu jejích nejbližších lidí. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se kniha četla velmi lehce. Pár kapitol s pohledem do minulosti ději dodal spád a další rozměr. Líbí se mi také, že romantická linka vůbec netlačila na pilu.

Jen té skořice jsem čekala víc : )

Sixtinka144
30.10.2022 5 z 5

Jsem opravdu mile překvapena. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, prostě jsem ji zahlédla v obchodě, a kvůli její hezké obálce jsem si ji pořídila. Teď jsem se do ní pustila a bylo to opravdu dobré. Kniha se čte sama, má krátké kapitoly, které já miluju, protože vám pak stránky mizí mezi prsty, a tady tomu nebylo jinak. Autorčin styl psaní mi také sedl, líbí se mi, že má kniha jiný nádech, než na který jsem zvyklá. Moc příběhů z tohoto prostředí jsem nečetla, takže to pro mě byla novinka. Hlavní hrdinka to má opravdu těžké, ale co se mi na knize líbilo nejvíc bylo, jak byla reálná. Snad v každém příběhu se stane zázrak, kdy se všechny problémy hlavních hrdinů vyřeší, a všichni žijí šťastně až do smrti, tady to tak není. Je zde spoustu scén, kdy se Emori něco nevyplní, a tak to celé působí mnohem realističtěji. Za mě je to milá oddechovka a určitě doporučuji.

Štěpánka_010
10.09.2022 4 z 5

Ke knize jsem se dostala tak před rokem, a teď jsem si ji přečetla znovu. Kniha je rozdělena do více krátkých kapitol, ve kterých se střídají myšlenky hlavní hrdinky (Emoni) s dějovou linkou příběhu. Jinak oddechové milé čtení, doporučuji. Snad jedině co bych vytkla je to, že ne vždy jsem se dokázala zcela vcítit, nebo spíše si představit situaci hlavní hrdinky.

KateTheBlogger
28.07.2022 4 z 5

Knihu jsem si vybrala pouze na základě obálky. Absolutně jsem netušila, o čem příběh bude, ale nebyla jsem zklamaná. Kniha je čtivá a příběh zajímavý, ale úplně jiný, než jsem předpokládala.

Doporučení na závěr: Nedoporučuji číst po Bird Boxu! Hlavní hrdinka totiž o své malé dceři neustále mluví jako o Holčičce, což mi neustálo připomínalo právě Bird Box.

bookcase
11.06.2022 4 z 5

Moc hezké, milé čtení. Nejsem už dávno cílovka, přesto se mi příběh Emoni moc líbil.

Luc.i
10.06.2022 4 z 5

Vlastně to vůbec nebylo špatné! Díky krátkým kapitolám se knížka moc hezky četla a hyvilo mě to. Tak nějak bylo jasné kam se děj bude ubíhat ale stejně jsem si to celkem užila. Hlavní hrdinka byla fajn, ještě jsem nečetla o náctileté matce a bylo to dobře zpracované. Ostatní postavy taky super ale celkově mi vlastně přišlo, že se knížka nikam neposunula a některé věci se nedořešily.... 3,5/5*

whiolet
04.06.2022 4 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, ale rozhodne nlejsem zklamaná. Bavil mě autorčin styl psaní, hlavni hrdinové byly fajn a celkově příběh sám o sobě měl zvláštní kouzlo.
Jediné co mi na knize vadilo bylo osloveni "holčička" I když chápu, že to byla její přezdívka, bylo to krapet otravné :D
Kniha měla pro mě skrytá životní moudra, která se mi velmi líbila.

Dámaskloboukem
13.05.2022 2 z 5

Se vší úctou ke skořici, tohle mě moc neoslovilo. Líbí se mi název a obrázek. To je asi všechno. Autorka není dobrý vypravěč, příběh mě nestrhnul. Psychologické nástiny hrdinů dost pokulhávají a vše dokonal dost zvláštní překlad - viz. 100x “Holčička”
Kdyby tak někdo věděl, co to jsou “zeleninové banány” …

O dva dny později:
Zeleninové banány opravdu existují!
Upozornil mě na to uživatel Heavy66.
Jmenují se Plantain a užívají se k tepelné úpravě. Myslela jsem si, ze se výraz objevil v knize jako chyba autokorekce a mělo tam být zelené banány.
Muj přehmat mě vlastně potěšil.
Poučila jsem se o Plantainech. Až budu příště zase pochybovat, tak to radši hodím do Googlu.
Hlavně jsem zjistila, ze to, co si tady napíšu opravdu někdo přečte.
Děkuji Heavy66!

Shaxx
11.05.2022 2 z 5

Zkusila jsem vystoupit ze své komfortní zóny a nebyl to vydařený pokus.
Pro hlavní hrdinku se mi špatně hledal nějaký ždibíček soucitu. Holka, co otěhotní ve čtrnácti, si potichu poplakává nad možnostmi, které ztratila. Dle jejích slov je pro ni dítě celý svět, ale zároveň není schopná ji oslovovat jménem, pořád jen Holčička toto, Holčička tamto, což působí spíš dojmem, jakoby spíš pro ni děcko bylo něco, co se v jejím životě ještě pevně neukotvilo.
Milé byly zmínky rozličných jídel a koření a pár receptů. Jinak děj, pointa, zápletka... o tom se nedá moc mluvit.

Jaehyun
07.05.2022 2 z 5

Pořád přemýšlím zda dát 2 nebo 3 hvězdičky. Knížka byla taková plytká, hlavní postava mi nebyla moc sympatická a nedokázala jsem se vžít do její situace. Také mi vadilo když svou dceru oslovovala Holčičko místo aby ji říkala jménem.

Super byly krátké kapitoly a nádherná obálka ale co se příběhu týče... Pro někoho jako oddechová kniha ve které se nic moc neděje to je asi fajn. Znovu bych si ji ale asi nepřečetla.

klarinka9974
06.05.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla díky krátkým a svižným kapitolám. Bylo super, že kniha byla obohacená o vaření, milovníci kuchyně si určitě přijdou na své. Jediné co tak jako máma sem nepochopila, proč své dceři neříká křestním jménem. Ale rozhodně můžu doporučit.

Kamčučák
23.03.2022 4 z 5

Kniha je velmi pěkná, svěží a pěkně se četla. Spíše pro mladší generace.

kikikrat
22.03.2022 3 z 5

Lepších 3,5*/5*. Krásná obálka, kniha se skvěle a svižně četla díky krátkým kapitolám. Velice se mi libilo prostředí kuchyně. Celkově mi ale přišlo, že to vážnější téma klouzá tak nějak po povrchu a nedokázala jsem si oblíbit hlavní postavu. Ostatní postavy mi přišli zajímavější a sympatičtější. Jako milou a voňavou oddechovku doporočuji a taky ji doporučuji kvůli tomu, že vám dá chuť něco vařit a to podle sebe!

Foxie89
11.03.2022 3 z 5

Četla jsem v angličtině a teda oslovení Babygirl bylo strašný. Jinak se mi to líbilo, krátké kapitoly, děj ubíhal svižně a bylo to celé takové milé.

PetraBery
20.02.2022 3 z 5

Anotace mě zaujala, krátké kapitoly vyhovují, ale asi jsem čekala prostě víc. Mladá maminka, studentka Emoni, nemá díky mateřství na růžích ustláno. Spolu s babičkou se stará o svoji dceru, chodí do školy, přivydělává si v práci a sní svůj sen o prosazení se v kulinářských kruzích. Oslovení Holčičko mi stejně jako spoustě dalších čtenářů nesedělo. Za mě průměr.

Kniholapka
15.02.2022 4 z 5

Tahle kniha byla pohlazením po duši. Líbila se mi odvaha a touha jít si za svým i přes strach a četné překážky. Emoni byla dívkou, která toho měla za sebou hodně. Rozhodla se vydržet a dát světu nový život. Kniha se mi četla dobře a byla milým odreagováním od všedního stresu. Hvězdu strhávám za věčné oslovování ,,Holčičko", to mi opravdu v knize nesedělo a budilo ve mně divný pocit.

Ran
11.02.2022 5 z 5

Tato kniha je úžasná a po jejím dokončení jsem byla tak trochu smutná, protože prostě ten úžasný zážitek z knihy skončil.