Samotářky

Samotářky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490581/bmid_samotarky-VPD-490581.png 4 397 397

Minulost naší rodiny nás ovlivňuje, i když ji neznáme Ludmila, Amálie, Věra. Tři ženy, které kromě samotářství spojuje i rodinné tajemství, z něhož zná každá jenom střípek. Nejmladší Věra se snaží hádanku rozluštit: Proč její babička Ludmila nikdy nevychází z bytu? Proč se její matka Amálie schovává v rozpadlé usedlosti? A kdo je vlastně stará Škrlandová – přízrak, nebo skutečná osoba? Hledání odpovědí vede až k jednomu dávnému létu, kdy se spustil řetězec událostí, který se dosud nezastavil. Samotářky jsou už pátou knihou spisovatelky Barbory Šťastné, kterou čtenářky a čtenáři znají jako autorku románů Hezčí svět a Láska pro samouky.... celý text

tere9
27.04.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla. Bylo to parádní. Po dlouhé době knížka, s kterou když skončíte, nechcete hned otevírat jinou - potřebujete v sobě příběh nechat doznít. To přirovnání níže k Aleně Mornštajnové a Karin Lednické sedí. Zaslouženě maximální počet bodů!

Louisareading
24.04.2022 5 z 5

Těšila jsem se a nejsem ani trochu zklamaná! Miluju generační příběhy! Povedené!

xena2711
18.04.2022 4 z 5

Silný příběh tří generací žen od padesátých let minulého století do nynější doby. Určitě stojí za přečtení, ale je to těžší námět k zamyšlení.

Peace
17.04.2022 5 z 5

"Když se z života vytratí radost, člověka to změní i navenek."

Od autorky jsem v minulosti nějaké knihy již četla, ale tato mě od ní dostala zatím rozhodně nejvíc! Velmi milé překvapení a hodně zajímavá sonda do osudů tří generací.

Pípasek
17.04.2022 5 z 5

Život bohužel přináší doby radostné, ale i velmi těžké. S problémy se vyrovnává každý jinak, čímž dochází ke střetům mezi generacemi ale i jednotlivci. Je to kniha k zamyšlení, žádná oddechovka

markej
12.04.2022 5 z 5

Všechny předchozí knihy Barbory Šťastné se mi líbily, bylo to pro mě čtení pro ženy v tom nejlepším smyslu slova. Samotářky jsem ale vyhlížela zvlášť nedočkavě, protože v autorčině tvorbě představovaly po většinou humoristických románech (kromě posledního Hezčího světa) novinku: slibovaly spletitý rodinný příběh sahající až do 50. let minulého století. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, jsem fakt nadšená a autorka se pro mě touto knihou postavila na stupínek vedle Aleny Mornštajnové a Karin Lednické. Vyprávění je klasické, bez experimentů, ale právě v tom pro mě tkví obrovská síla, ukazuje se totiž, že zdaleka ne všichni dokážou takhle psát, rozhodně to není samozřejmost (viz třeba nedávno čtená Hájovna). Asi se najde i někdo, komu hlavní ženské postavy nebudou až tak sympatické, možná bude vadit jejich jakási pasivnost, nečinnost, málomluvnost, neprůbojnost, zahloubanost, ale mně jsou blízké hodně.
Celkově skutečně vřele doporučuju, tahle knížka si určitě zaslouží velkou pozornost!
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

Zuzulinka
09.04.2022 5 z 5

Super příběh několika generací. Příběh byl pravdivě a upřímně vyveden v celé své opravdovosti. Kniha se mi moc líbila! Doporučuji přečíst!