Román pro ženy

Román pro ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37469/roman-pro-zeny-37469.jpg 4 1075 118

Nový román Michala Viewegha bude možná pro leckoho překvapením: není totiž takřka vůbec autobiografický a především byl prý napsán speciálně pro ženy. Jeho hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Laura, redaktorka populárního dámského týdeníku Vyrovnaná žena, která se sympatickou upřímností bilancuje svůj dosavadní milostný život. Samozřejmě nechybí obvyklý vieweghovský humor, nejrůznější groteskní situace - a dokonce ani happy end!... celý text

cleopatra11
13.05.2016 4 z 5

Velmi oddychové čtení..Při čtení mě něžel před očima film )))

kami16
05.05.2016 4 z 5

Vtipná kniha s mnoha postřehy ze života. Zkrátka nahlédnutí do života žen a místy i do života mužů.

NoelHudson
02.05.2016 4 z 5

Pravděpodobně nejlepší autorova kniha.

bajdulina
13.04.2016 2 z 5

Jedna z nejlepších Vieweghových knih. Pažout je prostě nezapomenutelný! :D

JaninkaKvětinka
06.04.2016 4 z 5

Kniha jednoznačně lepší než film. Od Viewegha pro mne nejlepší román.

regulax
06.03.2016 4 z 5

Vtipné, výstižné, moderní čtení o ženách nejen pro ženy. Místy mi bylo stydno při pomyšlení, že tohle napsal chlap. Kniha lepší než film.

Netopyr07
04.03.2016 4 z 5

Katolická "agitace", aby lidi přišli do kostela - mlácení do bronzu. Mám za to, že jsem po přečtení dokonce Michalovi Viewghovi napsala, že mě fakt pobavil... Jeho zas pobavil můj mail. Můj vztah ke zvonům je totiž velmi srdečný (srdeční?)

VerunkaK
19.02.2016 4 z 5

Příjemná oddychovka. Filmové zpracování také stojí za zhlédnutí.

PetraSedláková
14.02.2016 5 z 5

Kniha mě bavila! Příjemné čtení.

Luca84
21.01.2016 3 z 5

Četlo se to dobře, rychle... Proč ne. Taková oddechovka.

Dreamless
26.12.2015 3 z 5

Skôr film.

Kiwisska
04.12.2015 3 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka mi vůbec nepřirostla k srdci, občas jsem jí měla spíš plné zuby a ani styl psaní mi není moc blízký. Nejspíš se nestanu Vieweghovou fanynkou.

Nombeko
16.11.2015 4 z 5

Čtivá a lehká četba, ale nejsem si jistá, že bych po téhle knize v budoucnu znovu sáhla. Musím přiznat, že místy mne Laura pěkně štvala.

marcela6183
07.07.2015 5 z 5

Jak to moc často nedělám, souhlasím s Gagarinem o něco níž. Pod tohle bych se podepsala i já:)
Lehce humorné, lehce ironické, lehce přezíravé, skvěle odvyprávěné, humorně podané, vtipně napsané. Odhodlala jsem se jít i na film a měla jsem pocit, že sleduju někoho ze své rodiny. Jsme podváděni, podvádíme a je to fakt hořkosladce smutné.
Ať už to napsal Viewegh, nebo sám život, za tohle si u mne zaslouží čistou pětku a nic méně. Ten příběh začal v metru a ještě dneska se tlemím, protože tohle jde vymyslet jen jednou. A vymyslel to mistr pera.
Takže Laura to má za pár a plně rozumím tomu, proč randí se staršími chapy!

vorenus
28.05.2015 4 z 5

Těžko se mi čte a hodnotí kniha, kterou jsem viděl skvěle převedenou na filmové plátno.Při jejím čtení jsem měl takový lehký pocit deja vu.I když je kniha maličko odlišná, ale opravdu jen v maličkostech, tak ji určitě mohu doporučit všem, kdo mají rádi její filmovou podobu.

W123
24.03.2015 4 z 5

Kniha mě bavila, četla se lehce a byla docela humorná. "Podvádíme, a jsme podváděni", tak bych shrnula celou knihu.

Gagarin
11.03.2015 4 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že kritizováním údajné spisovatelské impotence M. Viewegha si jeho odpůrci musí jenom neustále dokazovat, že na to nemají. Viewegh je mistr místa a času, kompaktnosti děje. Není tam jedniné písmenko zbytečné nebo navíc. Témata jsou to banální, ale proč by neměla být, když v jeho podání znamená banální zábavné. Navíc ten humor (ironii&sarkasmus) postav prostě žeru. Je to dobré a překvapivě vůbec to nestárne.

livana
13.02.2015 5 z 5

paráda

masinkas
11.01.2015 4 z 5

Skvělá oddechovka třeba na dovču :-)

kuky921
22.10.2014 2 z 5

Musím smeknout před Renčem, jelikož na základě této knihy vytvořit tak pěkný snímek, musel být docela zážitek. A ještě ta hudba :-)
Knížka za mě nic moc