Román pro ženy

Román pro ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37469/roman-pro-zeny-37469.jpg 4 1075 118

Nový román Michala Viewegha bude možná pro leckoho překvapením: není totiž takřka vůbec autobiografický a především byl prý napsán speciálně pro ženy. Jeho hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Laura, redaktorka populárního dámského týdeníku Vyrovnaná žena, která se sympatickou upřímností bilancuje svůj dosavadní milostný život. Samozřejmě nechybí obvyklý vieweghovský humor, nejrůznější groteskní situace - a dokonce ani happy end!... celý text

anett123
14.04.2018 4 z 5

Přečteno za jeden den a docela jsem se u toho zasmála. Film je taky fajn.

ferda16
23.11.2017 4 z 5

Knižka byla živá, četla se lehce a najednou byl konec. Musím říct, že mě bavila a když jsem poté viděla film, tak se mi to krásně propojilo. Užila jsem si v knížce více detailů a více jsem poznala hrdiny a poté mi k tomu film dodal vtip a obraz.:-)

Nelasp
20.11.2017 4 z 5

Lehká oddechovka, u které nemáte pocit, že by vám úplně klesalo IQ.

anetkapol
19.10.2017

Musím říci, že se mi více líbila kniha než-li film. Takže kdo nečetl, mohu doporučit.

jana3099
07.10.2017 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, no samozřejmě jsem film viděla a ne jednou a audiokniha namluvená Danou Černou se mi taky velice dobře poslouchala. Příběh sám o sobě je velice zajímavý, vtipný a poutavý, takže za mě i tady pět hvězdiček ;-)

Wikira
03.08.2017

Super čtení. Svého času jsem ji četla stále dokola :-)

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příjemné čtení.

petra3242
28.06.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Bavila jsem se u ní. Příběh jsem znala nejprve z filmu. Těžko říct, co je lepší, v tomto případě se film i kniha velice povedli.

Kerberos
18.06.2017 3 z 5

Film lepší než kniha

Aleh
02.06.2017 4 z 5

Tak to je jedna z těch knih M. Viewegha, které se mi líbily. Laura i její matka jsou mi velmi sympatické. Jsou to chytré, vzdělané a samostatné ženy. Ale jak už to v životě bývá, touží i ony po lásce a mužské náruči, která je bude ochraňovat. A tak s nadhledem a humorem sobě vlastním bilancují své životy a partnerské vztahy a věří na lásku na celý život. Moc se mi líbilo i filmové zpracování.

Schwestrn
01.06.2017 4 z 5

Oddechovka, u které se nenudíte"

Adilajla
16.05.2017 4 z 5

Oddechové čtivo. Velice rychle přečtená kniha.

Petule.k93
07.05.2017 4 z 5

Oddechovka, dobře napsaná :)

karolina1733
22.04.2017 5 z 5

Vieweghovu tvorbu miluju a Román pro ženy nebyl vyjímkou!

Kalima206
17.03.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka :-)

Dominice
15.03.2017 5 z 5

supr knížka, dobře se četla... I když jsem jí četla v prváku na intru... :) hodně jsem se u ní nasmála :) za mě palec hore :)

Delinka
30.01.2017 3 z 5

Nejsem moc fanoušek tohoto žánru knih (i filmů), ale díky povinné četbě jsem se do toho pustila. Ano, přiznávám...nejprve jsem viděla film a ten se mi zalíbil, a tak když jsem dostala do ruky maturitní seznam knih, neváhala jsem a měla jsem jasno. Knihu jsem přečetla. Není nijak náročná na četbu - zařadila bych ji k "oddechovkám". Nijak mě nezklamala, ale ani nijak zvlášť neohromila.
Každopádně doporučuji všem, kteří rádi čtou a chtějí si odfrknout po náročném dni... :)

koki.veru
15.01.2017 4 z 5

Mohe prvni knizka od tohoto spisovatele a jsem rada,ze jsem si ji diky ctenarske vyzve precetla. Prijemne oddychove cteni :-)

Alaglesia
07.12.2016 4 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála případů, kdy se mi líbila kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)

Daphodille
19.09.2016 4 z 5

Říkal jsem si, že fenomén Viewegh konečně stojí za prozkoumání a coby muž začal jsem od Románu pro ženy. Roku 2005 jsem zhlédl film podle knihy a ten mi značně zkreslil četbu - např. v Oliverovi jsem stále viděl Marka Vašuta, v mamince Simonu Stašovou (na plátně přesvědčivě nesnesitelnou). Nic naplat, Viewegh psát umí a spisovatelské řemeslo se zřetelem ke čtenáři ovládá mistrně. Sarkasmus a ostrý humor dokážou tnout a jsou výbušným palivem pro postup děje. Laura Oliverovi zdatně odsekává. Naopak jiné její promluvy jsou značně předvídatelné a nutily mě chytat se za hlavu. A jsem přesvědčen, že některé ženy by Olivera utloukly na místě kabelkami značka neznačka (anebo autora, který jej stvořil). Lepší bylo padat smíchy pod stůl. To se i několikrát povedlo (Mluvit o výskytu dokonalého chlapa je jako šířit poplašnou zprávu). Probírají se překvapivě vztahy, vztahy a jenom vztahy. Dojde i na mudrování, teorie o nevěře apod. Ve výsledku dostáváme slovy Olivera bravurně sepsané "Bravo pro čtyřicetileté" - i s povinným happy-endem. Jedna věc by mě zajímala: v románu se Viewegh pokusil vlézt do kůže ženské hrdinky, do jaké míry se mu to povedlo? Z mého pohledu důvěryhodně, ale dostaly čtenářky od "svého" románu, co chtěly? Knihu jsem přečetl během pěti dnů a času u knihy nelituji, příště asi zkusím Román pro muže a zkontroluji, jak Viewegh pro změnu rozumí mužské duši.