Román pro ženy

Román pro ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37469/roman-pro-zeny-37469.jpg 4 1075 118

Nový román Michala Viewegha bude možná pro leckoho překvapením: není totiž takřka vůbec autobiografický a především byl prý napsán speciálně pro ženy. Jeho hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Laura, redaktorka populárního dámského týdeníku Vyrovnaná žena, která se sympatickou upřímností bilancuje svůj dosavadní milostný život. Samozřejmě nechybí obvyklý vieweghovský humor, nejrůznější groteskní situace - a dokonce ani happy end!... celý text

Sasha001
28.03.2020 3 z 5

Sáhla jsem po knize jako po oddechové, protože mám ráda filmové zpracování. Jako oddechová četba je to super, kapitoly jsou krátké a člověk to přečte za jeden večer. Nicméně pro mě to je jedna z mála knih, u kterých musím konstatovat, že film je lepší.

elfinkaa97
10.02.2020 3 z 5

Miluju filmovou verzi a proto jsem si chtěla přečíst i tu knižní. Mnoho dialogů ve filmu je formou ctrl c ctrl v přímo zkopírováno z knihy,což mě trochu mrzelo, nicméně kniha samotná je oddechový román, ve kterém nenajdete zbytečné popisy krajiny, místnosti či osob samotných. Jde zde o vyprávění příběhu a také o dialogy. Přestože vás kniha příjemně vtáhne do děje, nejedná se o naprostou pecku plnou nečekaných zvratů. Je to oddechové čtení. Jsem ráda že jsem knihu četla, ale příště si radši pustím film.

Voltík
01.02.2020 4 z 5

Až takový fanoušek Vieweghových knih nejsem, ale musím říct, že tohle mě bavilo. Předtím jsem četla ještě Biomanželku a Vybíjenou, ale Román pro ženy z toho vychází jednoznačně jako vítěz. Jako oddychovka super.

Nikollinka
24.01.2020 3 z 5

Fajn oddychovka...neurazí nenadchne

Deziderie
07.01.2020 4 z 5

Po několika shlédnutí filmu, který mě hodně baví, jsem se rozhodla přečíst si i knižní předlohu. Bavila mě ještě o něco více, než film.

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Michal Viewegh není právě můj nejoblíbenější autor, ale musím uznat, že tohle byla nejlepší a nejvtipnější kniha, které jsem od něho dosud četla. Možná i proto, že máme s hlavní hrdinkou slabost pro Pažouty, taky jsem s jedním takovým byla (naštěstí s mojí maminou jen kamarádil) :-D

Parwana
08.12.2019 3 z 5

Celkem dobrá oddechovka, když člověk potřebuje vypnout. Nenáročné dovolenkové čtení.

Barunka1005
13.09.2019 4 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda a tak ani tahle nezklamala. =)

Áža22
15.08.2019 4 z 5

Nevím jak je to možné, ale knihy M.W. mám strašně ráda. Filmovou verzi miluji, ale knižní podoba zcela film zakopala pár metrů pod zem. Myslím, že mám lehce podobný příběh s hlavní hrdinkou, a tak lehce ke knize inklinuji. :)

Nicolka77
06.08.2019 5 z 5

Za mě asi zatim nejlepší kniha od p. Viewegha. Humorná a ctiva. Konečně také můžu říct, že je film natočen přesně podle knihy (samozřejmě až na pár detailu). Doufám, ale že další knihy mě nezklamou.

bílárůže
17.03.2019 5 z 5

Myslím, že touto knihou se panu Vieweghovi podařilo velmi hezky vystihnout kousek ženského nitra. Každá žena ve skrytu duše doufá, že jednou v životě potká TOHO pravého muže, který ji bude milovat celý život. Ne všechny ženy však k tomuto faktu přistupují tak jako hlavní hrdinka knihy, Laura. Kniha je však přes to přese všechno napsaná velmi poutavě a čtenáři se velmi těžko odchází od rozečtené kapitoly.

ronave
12.02.2019 5 z 5

Nejdřive jsem viděla film, který je úžasný a hned na to js si oblíbila i knihu.
Knihu jsem nedokázala zavřít.
Vtipná, čtivá a hezky napsaná.

" Ale já...vždyť ja jsem...
Není to tvoje vina, Rickie - říkám tiše jako ve filmu. Ale já už nám dva roky spořím na byt! - vybuchuje Rickie v návalu ukřivděnosti. S liškou!"

TaJiná
12.11.2018 5 z 5

Viewegh je můj šálek čaje (kafe nepiju). Kdybych se nemrkla na obálku, myslela bych si, že knížku napsala žena. Miluju jak knihu, tak filmové zpracování. Vyhovuje mi styl autora, kurzíva, názvy a podnázvy kapitol... Dýchá na mě ta doba začátku 21. století, neskutečně mě to baví.

Jarmila97
14.09.2018 5 z 5

krásná kniha škoda jen ze je to jak kopie filmu čekala jsem že to bude jako u jiných knih alespoň o málo jiné ale.jinak je velmi čtiva a hezká :)

Susan94
03.09.2018 4 z 5

Chápu že se kniha nemusí spoustě lidem líbit, ale já ji přečetla jedním dechem - za dva dny. Typ odpočinkového čtení - krátké kapitoly, svižný děj. Kdybych neviděla film, byla bych nadšená ještě více.

petuzla5591
15.08.2018 5 z 5

Fajn oddechovka. Velmi čtivá.

IvonaK
15.06.2018

Film je hrůza, ale ta knížka je výborná. Původně jsem se lekla, že když je to hodně objemné že to nevydržím, ale opak je pravdou.

iveta3867
11.06.2018 odpad!

hrůza.. ztracený čas.. trapný děj, ubohá představitelka děje..

dancadragneel
30.05.2018 3 z 5

Moje první kniha od autora a upřímně jsem se bála. Spolužačka četla jednu z jeho knih jako povinnou četbu a říkala, že je to strašné, ale musím uznat, že tato kniha se doopravdy povedla. U knihy jsem se dost nasmála a nakonec jsem ji přečetla celou za jeden den což u mě nebývá zvykem. Rozhodně doporučuji přečíst...

hellena1523
19.05.2018 4 z 5

Viewegha příliš nevyhledávám, protože nic, co jsem od něho dosud četla, mě nenadchlo ani zbla. Co taky člověk může čekat od komerce, která je autorovou obživou - takřka nic na knize nemá prostor dozrát, protože složenky nepočkají.
Ovšem tentokrát musím i já uznat, že tato kniha se skutečně povedla. Čekala jsem další z knih, do které se budu nutit a od poloviny se sama sebe ptát, zda mám vůbec nějaký důvod ty plky číst dál, ale zcela naopak jsem se smála od začátku do konce, knihu zhltla takřka na jeden zátah a odkládala s pocitem čtenářského uspokojení.
Tleskám, pane Vieweghu, dokázal jste mi, že vážně umíte psát i něco, co mě zaujme a stojí za přečtení. Díky!