Říše upíra

Říše upíra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491258/bmid_rise-upira-66z-491258.jpg 5 449 109

Říše upíra série

1. díl

Ze svatého poháru posvátné světlo povstane, Věrná ruka svět na správnou cestu dostane. A pod dohledem sedmera mučedníků očí pak pouhý člověk nekonečnou noc skončí. Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let. Celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu a nyní v moři temnoty přežívá jen pár jiskřiček světla. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o krvavých válkách a Věčném králi. A hlavně o poslední naději lidstva: grálu!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Empire of the Vampire , 2021

Celaena_S
19.06.2022 5 z 5

Strašně moc jsem se na knihu těšila a čekání se vyplatilo. Miluju autorův styl psaní a jeho humor. Opět se potvrdilo, jak boží je Jay Kristoff autor! Super svět, postavy jsem si taky oblíbila. A ten konec? Ach bohové...hned potřebuju další díl! :)

ydnac
18.06.2022 5 z 5

Citace z knihy:
"NO TO MĚ POSER NA HOLÝ ZÁDA"

Přesně vystihuje můj pocit, když jsem dočetla poslední stránku :-)

Jay Kristofff v plné palbě :-)
Příběh Gabriela (napůl člověk napůl upír) nás provedl jeho začátky v řádu Stříbrosvatých (loví stvořence upírů Mrtvé) a samozřejmě upíry, přes jeho krvavá dobrodružství, lásku a pomstu.
Připravte se na hodně krve, boha, mrtvol, kouření, alkoholu,vulgarit, ale i naděje na lepší zítřky...
Kniha má sice 800 stran, ale konec je teprve začátek...
Nemohla jsem se odtrhnout.
Popelopijka (meč) je skvělý , obzvlášť když při bitvě přeříkává recepty :-)
Gabriel je drsňák se srdcem lva :-)
Dior, Baptiste a Aaron, Astrid - všechny jsem si zamilovala :-)
Napětí a nečekané zvraty mě uvrhly na konec a to je teprve peklo...
POTŘEBUJI DALŠÍ DIL !!!!!

speciale88
16.06.2022 5 z 5

Jakoze 800 stran a pokračování je kde???? Za mě super. Už se těším na další díl.

ReginaS.
13.06.2022 5 z 5

Můj oblíbený autor. Vždy vymyslí něco originálního a jeho slovní spojení a vůbec vyjadřování mě fascinuje. Byla to jízda! Jediná chybka je, že ještě není další pokračovaní!

Lostinfantasy
10.06.2022 5 z 5

Tuhle knihu budete podle mě buď milovat nebo nenávidět. A já rozhodně patřím do té první skupiny.
Já ji četla ve formě e-knihy a určitě ji chci mít doma i v papírové formě, protože ty ilustrace jsou jedna velká nádhera!

Rozhodně to není čtení pro děti. Příběh je krvavý, plný zármutku, zrady a víry. Nechybí ale ani hluboká láska, která mě tam chvílemi trochu obtěžovala, abych řekla pravdu. Atmosféra je hodně temná, ale právě to se mi na knize líbilo. I když mě to trochu emočně vyždímalo

Kniha je rozdělena na tři linky, dvě jsou v minulosti a jedna je přítomnost, ve které Gabriel de León vypráví svůj příběh. Všechny linky mě bavily a vždy mě mrzelo, že Gabriel své vyprávění ukončil, když to bylo napínavé, ale díky tomu přeskakování mi přišlo, že jsme krásně viděli vývoj a motivy jeho postavy.
Když jsem viděla těch 800 stran, tak mě to dost vyděsilo, ale myslím si, že ani jedna strana tam není navíc, takže se tím nenechte odradit. Tempo krásně plyne a knížku jsem hltala od začátku do konce, do hlavního hrdiny jsem se vžila a prožívala s ním každou ztrátu i každé vítěztví.
Já se trendu upírů docela vyhnula, ale troufám si říct, že Říše upíra je dost originální a neřadí se do upírských stereotypů. Je plná nečekaných zvratů, krve a drsných scén. Autor umí skvěle popsat emoce, takže to všechno prožíváte spolu s postavou.

Je tady fakt hodně trigger warnings, takže pokud víte, že vám vadí nějaké drsnější věci, tak se na ně pro vaše dobro před čtením radši mrkněte.

Dala bych 5 hvězd, ale jak už jsem psala, občas mi tam vadila ta romantická linka.

Hodnocení: 4,7/5 ⭐️

DreamerX9
09.06.2022 4 z 5

Tahle kniha se velmi těžko hodnotí jelikož ji napsal sám mistr pekel.
Bichle a zároveň malina. Začátek byl naprosto skvělý a dalsi části se hrozně táhly a pak velký zvrat v druhé půlce a kniha přečtena jak nic. Autorův styl psaní je neskutečně bohatý a nádherný. Zároveň je kniha doplněna ilustracemi které dej i predstavivost obohacují.
Hlavně nechybí autorovo sebevyjádření vulgarita jako jizvy na tváři upíra, humor a talent vytvořit něco jedinečného ačkoliv upíři jsou poměrně stereotyp. Dej byl temným avšak okouzlujícím příběhem láskou i hodnotou rodiny krve a druhu. A co se postav týče Lvíče nešlo neobdivovat a charakteristika mu sedla.
Celkově hodnotím tuto krvi protkanou knihu velmi kladně ačkoliv zůstávám věrná Nikdynoci.

Takové male upozornění že kniha není pro slabé žaludky ale scény se dají samozřejmě přejít i když si nechcete nechat ujít autorův barvity popis.

Zároveň oceňuji překlad této knihy protože mnohé výrazy přeložit do češtiny muselo být slovní umění :D

Přeji Dobrosvit Stříbrosvatým :))

Jekysek
06.06.2022 5 z 5

Knihu jsem četla v originále, což pocitově samo o sobě ohromně přidalo na dojmu. K příběhu - měla jsem po Nikdynoci velká očekávání a Kristoff všechny naplnil, ba předčil. Způsob jakým De Leon vypráví příběh -retrospektivně a na přeskáčku- pomáhá udělat si komplexní představu o tom, kdo je náš (anti)hrdina a jak ho život tvaroval. Vyobrazení upírů je pěkně zpracované, mají svoji hierarchii, rody a to, jaký Mrtvý z vás bude, určuje to, jak moc jste rozložení, když opět povstanete. Postavy nejsou ploché, mají motivace a svůj vlastní příběh, bojových scén je habaděj a pro krev a nadávky nemusíte chodit daleko, stačí pohlédnout na další odstavec.
5/5 - Pro mě kniha roku a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

TeaS2015
04.06.2022 4 z 5

Jízda plná krve, chlastu, temnoty, ale i hluboké lásky a nečernobílých charakterů.
Skvěle napsané, avšak na můj vkus té krve bylo příliš, což mě nutilo krvavá místa spíš přeletět. Ale i tak jsem si čtení užila, protože Jay Kristoff prostě vyprávět umí a člověk má chvílemi pocit, že noc je stále přítomna, stojí mi za zády a dne nevidět...

lena.o.knihach
02.06.2022 5 z 5

Gabriel de León, přezdívaný Černý lev, je legenda.
Z vězení je nucen vyprávět svůj příběh o tom, jak se dostal do Stříbrného řádu, o jeho výcviku, o krvavých bojích proti upírům, o zakázané lásce, přátelství a poslední naději lidstva: grálu.

Upíři v podání Jaye Kristoffa se na slunci netřpytí. Jsou to krvelačné nestvůry bez slitování, které se po hlavě vrhnou na vše živé. Nevstoupí na svatou půdu nebo do domu bez pozvání, nepřeplavou řeku, a protože už dvacet sedm let nevyšlo slunce, můžou se ukázat i v pravé poledne.

Kromě silného hlavního hrdiny se v knize objevují další skvěle vystavěné charaktery, kterým v jednu chvíli fandíte a v další je nenávidíte. A teď nemluvím jen o lidech, získal si mě totiž i meč a kůň.

Říše upíra byla neskutečná jízda! Nechyběly vtipné scény, sprostá slova, drsné vraždění, kruté tresty, nečekané zvraty i překvapení. Příběh doplňují překrásné ilustrace scén a postav, mapy a mně nezbývá nic jiného, než tuhle fantasy od autora Nikdynoci doporučit.

Za e-knihu moc děkuji Marky (@endlessbibliophile) & @humbook.
Vyšlo u nakladatelství CooBoo & Albatrosmedia.

#spoluprace #humbookblogeri

upíři dark fantasy