Říše upíra

Říše upíra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491258/bmid_rise-upira-66z-491258.jpg 5 449 109

Říše upíra série

1. díl

Ze svatého poháru posvátné světlo povstane, Věrná ruka svět na správnou cestu dostane. A pod dohledem sedmera mučedníků očí pak pouhý člověk nekonečnou noc skončí. Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let. Celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu a nyní v moři temnoty přežívá jen pár jiskřiček světla. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o krvavých válkách a Věčném králi. A hlavně o poslední naději lidstva: grálu!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Empire of the Vampire , 2021

tami1
22.09.2022 5 z 5

"Z kůru zazněly výstřely a já jsem tím směrem hodil hrst stříbrobomb,
sestry létaly celé nebo po kusech mezi oslepujícími výbuchy."

Já ten jeho zvrácený humor prostě miluju!

Kni-holka
19.09.2022 4 z 5

Je to už dávno, co naposledy vyšlo slunce. Celých 27 let. A stvůry, které dříve vylézali jen za stínů noci, začínají zabíjet i v pravé poledne. Z říše lidí se stala říše upírů a z lidí lovné zvěře. A jedinou nadějí se stává řád bojovníků Stříbrosvatí, v jejichž těle koluje lidská i upíří krev, tetování mají vyvedené stříbrem a kteří své schopnosti posilují kouřením drcené krve, na které jsou závislí. To vše je ale minulostí. Řád je vyhuben, přežil jen jeden. Gabriel de León, "Černý lev", nejmocnější z řádu, který přitiskl svou čepel k hrdlu Věčného krále, nyní zničená troska a vězeň svých nepřátel, ledokrevných z krve Chastainů. Na téměř osmiset stránkách během jediné noci vypráví svůj celoživotní příběh. Příběh pro budoucí generaci upírů.

Legendární bitvy a zakázaná láska, ztracená víra a nalezené přátelství a poslední naděje lidstva - svatý grál, jenž má moc skončit nekonečnou noc a vyhladit všechny Mrtvé. Napínavé, výpravné, bohaté na postavy, boje, krev a příběhem grálu velice podobné titulu Šifra mistra Leonarda. To se mi na tom líbilo. Mýtus, pohádka, která je vyprávěna z jiného úhlu pohledu. Celý příběh je silně protchán náboženstvím a vírou v jediného Boha, v boje v jeho jménu i ve ztrátě víry a jejího znovunalezení. Až na přehnaně používané vulgarismy to ale je parádní kniha.

Přidanou hodnotu jí dodávají naprosto úžasné ilustrace. Hned ze začátku mapa, po které může čtenář během vyprávění cestovat spolu s hlavním hrdinou, ale pak krásně provedené ilustrace uvnitř knihy, které zachycuje historik a upír, jenž Gabriela zpovídá, do kroniky. Ten kluk má talent.

houdkic
17.09.2022 4 z 5

Na každou další knihu od Kristoffa se těším jak malý dítě. Protože tak nějak víte, že zrovna on je vaším autorem kvality. Říše upíra mě samozřejmě nejdřív polekala svou tloušťkou, ale nakonec jsem ji zvládla přečíst zhruba za měsíc.

Kromě neuvěřitelného příběhu, který krásně plyne a bombově navazuje, se v knize objevují i totálně topové ilustrace, které jsou prostě eňo ňuňo. Trochu jsem se bála toho, že je kniha psaná z pohledu vyprávění, ale nakonec jsem zjistila, že mi to celkem vyhovuje, protože bylo fajn se zabývat nějakými poznámkami okolo a tím, jak byl Jean-Francois hrozně nedočkavý (asi jako já).

S čím je ale počítat u knih od Jaye Kristoffa, tak to je to, že budete mít fakt zlomený srdce. Říkala jsem to u Nikdynoci, řeknu to i tady, on se s tím prostě nemaže a jakmile si někoho oblíbíte, tak o něj během několika stran přijdete…

Dobrá zpráva pro nás všechny je ta, že druhý díl je již dopsaný, tak snad se na něj v průběhu příštího roku budeme moct těšit. Navíc ty ilustrace, ach! To byla lahoda!

Nelly
15.09.2022 3 z 5

Tak bohužel musím dát jen 3 hvězdičky + půl za ilustrace. Budu hodně ošklivá a kritická a také stručná: moc slov, úplný balast, vlastně se tam nic moc neděje, a zdá se mi, že autor hodně vykrádá sám sebe (Nikdynoc). A že by nedávno viděl i Zaklínače? Prostě budu hodně přemýšlet, zda se pustit do dalšího dílu. Omlouvám se nadšencům...

luca321
07.09.2022 5 z 5

Achh, typický Kristoff... skákání z konce na začátek, ze začátku do prostředka, surové vyprávění s mnohými vulgarismy.. ale víte co? Já to naprosto miluju!! Příběh Gabriela budete hltat a nebudete chtít, aby knížka skončila. Není to klasická kniha o upírech, je to něco úplně nového a jiného. Moc se mi líbí, že jsou v knížce obrázky, krásně to dokresluje příběh. Jediné, co mě zarazilo je, že tam nebylo moc erotických scén, ale to nevadilo, protože těch pár které tam byly, dávaly v příběhu smysl. Doufám, že další díl vyjde, co nejdřív :)

Sss708
06.09.2022 5 z 5

Teď si budu muset dát od fantasy na chvíli pokoj a číst jiný žánr, protože by mě po tomhle jen tak něco nezaujalo.Bylo to skvělé,už se těším na další díl.

xjk007
03.09.2022 5 z 5

Super jízda, těším se na další!

Teea
03.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh.
Nemám co jiného dodat, Kristoff se řadí mezi mé oblíbené autory

Mona-Lisa
02.09.2022 5 z 5

Dejte si tuto epickou pouť k záchraně pohasínajícího plamínku lidství. Podaří se nám ho zachránit? Je to první díl série, tak na happy end si ještě počkáme. Neděs se 800 stránek. Uteče to, věř mi.
Zakopneš o pár sprostých slov, rázné hrdiny, spoustu překážek a ztrát. Ale co bys chtěl ve světě ovládaným upíry.
Já se do této knížky zamilovala už po pár stránkách, protože autor nejenom, že využil to kvantum stran na rozehrání epického příběhu, ještě tě přiměje zamilovat si postavy.
Takže, i když hlavní hrdina poloupír Gabriel nestráví nikdy svou část na papíře bez doprovodu perných replik, když mu nahlédneš do hlavy a spatříš jeho jizvy a dilemata, nejde ho nemilovat.
V dějí a postavách jsem se někdy ztrácela, tak nebudu plýtvat odstavce na přílišný popis.
Jsi zkrátka ve fantasy světě, kde lidé melou z posledního, protože slunce zašlo za mraky a upíři mají pré.
A jsou tu řády rytířů, bratrů a sester, kteří věří v boha, který je spasí ale jsou tu i ti, kteří ho zatratili. (Můžeš hádat, kdo byli moji oblíbenci :-D)
Je tu láska, jsou tu přátelství, která rostou a zanikají a i velká bolest mezi řádky.
Jediné výtky směřují teda k chaotičnosti světa a postav, absenci slovníku postav nebo pojmů a pár opakujícím se částem.

WinterTess
26.08.2022 5 z 5

Jay Kristoff je, jak by možná podotkl Gabriel, jeden z nejtalentovanějších bastardů, co znám… :) jeho knihy, ať už čistě jeho, nebo ty co píše s Aimee Kafmannovou, jsou naprosto skvělé… nečetla jsem předtím žádné recenze, jen jsem prostě v knihkupectví objevila novou knihu od oblíbeného autora a tušila, že to opět bude zážitek, a taky že jo!!! Díky Jayi, těším se na pokračování :)

Petra38
24.08.2022 4 z 5

Knihu jsem četla dlouho, ne proto že by nebavila ,nebyl čas ale za to jsem si Gabriela oblíbila a s příběhem jsem se více sžila. Skvělé vyprávěný příběh který mě žive zatáhl do děje. Ten konec,to bylo něco:-)

1259
23.08.2022 5 z 5

Po hrozně dlouhý době sem se opět pustila do čtení a opravdu to stálo za to. Celou knihou sem žila a dýchala Gabrielovo příběh do posledního slůvka a bylo to naprosto famózní.

HermanekB
23.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Kdybych měla popsat své pocity v šesti slovech, použila bych větu:

"To mě po*er na holý záda."

Většina upířin, o kterých jsem kdy slyšela, četla je nebo viděla, vypadala podobně jako Stmívání. A ženská jako já, co miluje morbiditu a násilí, si nad tím pokaždé jenom smutně povzdechla. Ale teď jsem konečně, KONEČNĚ našla to, co jsem hledala.
Nutno dodat, že knížka není ve spoustě věcí originální (Autor se pravděpodobně hodně inspiroval Zaklínačem, kniha má spoustu podobných prvků. Já ovšem Zaklínače miluju a hodlám autorovi odpustit tento velkej kopírák, protože tato knížka je velice dobře napsaná.).
Svět je krásně popsán, má určitý řád a chod. V žádné části knihy jsem se nenudila, hltala jsem každý detail a každou postavu (a proklínala autora, když nějakou zabil). Zbožňuji vztah mezi Dior a Gabrielem, jejich hádky, urážky a vzájemnou lásku. V knize je obsažen humor, který je typický pro Kristoffa a který tolik miluju. Nadávkama rozhodně nešetří, ale já si nestěžuji, k takovým knihám to prostě patří (autor vymyslel nehorázně mnoho nových nadávek, které, doufám, nedostanu příležitost nikdy použít :D).
Moc mi líbí Gabrielův vývoj. Z kluka, co touží po hrdinství, po muže, kterého ničí realita. A přitom stále v duši dobrák, toužící po spáse světa. A odhodlán chránit své přátele a rodinu.
Na druhou stranu bych byla ale raději, kdyby Gabrielovi všechno jen tak neprošlo. Přijde mi, že občas měl až moc velké štěstí. Když se prokáže, že má milenecký vztah s Astrid, řád je pouze vykáže, což... mi asi nepřišlo jako tak velké potrestání? Samozřejmě jsou tu záležitosti, které mu nehrály v prospěch... Například, když se Fabien pomstí za svou dceru tím, že Gabrielovi vyvraždí rodinu atd. Ale taky je na druhou stranu nepřemožitelný. Autor si hraje hezky s tím, že stříbrosvaté kouření vialky posiluje atd, ale... Gabriel toho vydrží opravdu hodně, všechny rány ho přebolí a i se zraněním dokáže vyvraždit stovky upírů. Pardon, ale chtělo by to trochu ubrat.
Jinak se mi ještě líbí, jak je Gabrielův život vyprávěn formou příběhu. Že vzpomíná na svůj život a povídá ho historikovi/upírovi. A jak Gabriel dává vědět, jak moc je mu nepříjemné vyprávět svůj život nějaké pijavici. (O podobné formě vyprávění jsem už taky slyšela, takže se, myslím, opět jedná o převzatý nápad).

Zkrátka to byla pecka a kniha si nezaslouží méně jak pět hvězdiček *****.

blackdarkness
19.08.2022 5 z 5

Sice pomalý rozjezd, ale tak dobře napsaný příběh jsem už dlouho nečetla. Kniha mě pohltila, jedna z těch knih, kdy nechcete, aby skončila. Pro mě je Gabriel dokonalá postava. Někdo níže psal, "frackovitý hlavní hrdina" - za mě se tak vůbec nechoval a jsem ráda, že jsem danému komentáři nevěnovala tolik pozornosti, jinak by mě od čtení odradil. Doufám, že se s Gabrielem potkám na dalších stránkách.

Marry123
17.08.2022 5 z 5

Upřímně jsem od téhle cihličky moc nečekala už jen proto že jsem na ní slyšela samou chválu, a nechtěla jsem být pak zklamaná. Nakonec jsem byla příjemně překvapená, i když styl jakým je příběh podaný mě trošku štval (časem jsem si zvykla). Vědět od začátku že se všechno s prominutím podělá je prostě frustrující. Nakonec Gabrielovo vyprávění i přeskakování v čase bylo jistým způsobem vážně super. Další věcí jsou ilustrace které jsou krásný a než jsem se do knížky začetla tak jsem slintala jak buldog, ALE pak na mě působily jako rušivý element (moje představivost jela prostě trošku jinak). Sečteno a podtrženo cca od půlky jsem hltala každou stránku a vážně si to užila, jsem zvědavá na pokračování. Gabriel s Dior si ještě prošly peklem které neznámé.

Owain
16.08.2022 5 z 5

Skvělé, jinak to popsat neumím, teď jen vydržet na další knihu.

Darktherka
08.08.2022

Wow. Tak tahle kniha stojí za to. Pohltí a nepustí, dokud nejste na konci. Obdivuji autora, umí si hrát se čtenářem jako nikdo. Ani ta přehršle sprostých slov mi nevadila. Prostě to k tomu patří.

Archie
07.08.2022 5 z 5

Huh. Upiri guilty pleasure jako prase. Stval me frackovity hlavni hrdina, stval me misty pubertalni jazyk a naduzivani prehnanych metafor. Ale presto jsem se neustale, mirne provinile, bavil. Vsechno je tak spravne prehnane temne, epicke, teen depresivni a (nenapada me jine slovo) UPÍRSKÉ, pritom si to drzi prehlednou hlavní linku, která vyústí ve vcelku povedenou, osudovou pointu. 5 provinilých hvězd.

stozarka
31.07.2022 5 z 5

Je spousta knih, které přečtěte a za den nevíte, o co šlo. Kopírované knihy, nápady, postavy.. Říše upíra rozhodně není jedna z nich. Stojím si za tím, že dobrý příběh musí být dlouhý. Jak jinak pochopíte všechny motivy postav? Jejich vývoj? A tady je toho 800 stran + krásné ilustrace. Už mi dlouho něco tak moc nesedlo. Nemohu se dočkat na další díl, snad bude brzy!

ElizPetrova
30.07.2022 5 z 5

Jay Kristoff se řadí mezi mé velmi oblíbené autory fantasy, takže jakmile jsem zjistila, že má od něj vyjít u nás nová kniha, ihned jsem si ji musela koupit. Po dočtení jsem se opět utvrdila v tom, že její autor je prostě famózní. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a příběh mě bavil od začátku do posledního písmenka. Z ilustrací jsem naprosto nadšená! Krásný kousek do knihovny. :) Doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

upíři dark fantasy

Jay Kristoff