Říše upíra

Říše upíra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491258/bmid_rise-upira-66z-491258.jpg 5 449 109

Říše upíra série

1. díl

Ze svatého poháru posvátné světlo povstane, Věrná ruka svět na správnou cestu dostane. A pod dohledem sedmera mučedníků očí pak pouhý člověk nekonečnou noc skončí. Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let. Celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu a nyní v moři temnoty přežívá jen pár jiskřiček světla. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o krvavých válkách a Věčném králi. A hlavně o poslední naději lidstva: grálu!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Empire of the Vampire , 2021

mirek93
23.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha o upírech. Je dobře napsána, děj je dobrý a přichází několik zvratů během cele knihy a největší na konci.
Je sice dlouhá, ale bavila mě celou dobu.
Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

stanislav0373
16.12.2022 5 z 5

Zpočátku jsem měl trošku problém se do knihy ponořit. První dvě postavy, se kterými jsem se setkal mi nebyly zcela sympatické...nicméně stránku po stránce, kapitolu po kapitole se mi příběh, temnější než duše opata, začal vtírat pod kůži, přímo do krve...

Teď, když se vzpamatovávám po šoku, který jsem utržil v tom okamžiku, kdy jsem zjistil, že jsem knihu dočetl, protože to, po čem jsem toužil bylo to, abych se dozvěděl vše, abych si vyslechl celý příběh a aby kniha neskončila, musím konstatovat, že je to dílo navýsost mistrovské. Svým jazykem, tempem, světem, tajemnem. Dialogy, situace, zvraty a vlastně vše je zde v naprosté harmonii a nutí to čtenáře hltat vše, co se na stranách ocitne.

I když se děj vyvíjí ve dvou časových rovinách (minulost a přítomnost), je to pojato vskutku přirozeně. Celkový dojem podtrhnou i kresby jednotlivých postav, které jsou příjemným zpestřením. Nesmím zapomenout ani na některá moudra, která jsou vtepaná do některých situací či hovorů.

Celkově vzato, naprosto skvělá fantasy bez zbytečných upírských klišé a s hrdinou, při kterém budete chtít strávit další stovky stran...

Shaxx
06.12.2022 4 z 5

Super upířina, a ukázkové "zaháčkování" čtenáře už od první stránky vzhledem k formě vyprávění - hlavní hrdina v zajetí vypráví věznitelům svůj životní příběh . Vyprávění přeskakuje od jeho mladých let, kdy sloužil jako bratr v Stříbrném řádu až do nedávné současnosti a postupně tak vytváří celou kostru příběhu. Díky tomu vyvstává už od začátku pár zásadních otázek, na které si zatím odpovědi můžeme jen domýšlet, protože jejich odhalení čeká až na konci a ta touha dozvědět se, co se vlastně stalo, je dobrý tahoun příběhu (teda aspoň pro mě.). Já takové bichle miluju, takže 800 stran bylo úplně ideální. Líbilo se mi i ukončení, nebyl to žádný cliffhanger, ale milý příslib pokračování příště.
Upíři byli správní parchanti a líbilo se mi, že to nebyli jen krasavci s porcelánovou pletí, ale jejich stav mysli a těla závisel na tom, po jak dlouhé době smrti se proměnili, takže nemyslící upíří zombíci byli přítomní a to bylo super.

Knihomol.ka
02.12.2022 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Úžasný, fascinující svět mě úplně vtáhnul. Autor má neuvěřitelnou fantazii a zároveň je kniha plná hlubokých myšlenek, které mě zasáhly, že jsem si je musela napsat - o vztazích, o víře, o přátelství i lásce. Doporučuji.

"Nepláčeme pro ty, kteří odešli, ale pro nás, kteří jsme zůstali."

OndraMergl
02.12.2022 4 z 5

Ten pocit, když jste upíří bastard, co loví upíry, kteří chtějí ovládnout svět. Jsou násobně zdatnější a dávají vám slušně na budku, ale jenom do té chvíle, než si pořádně zakouříte směsku upíří krve a upálíte je zaživa holýma rukama.

Carol1122
20.11.2022 3 z 5

To byla opravdu jízda! Předně musím poznamenat, že takhle dlouhý a rozveklý román jsem už dlouho nečetla. Rozhodně mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na retrospektivní styl vyprávění. Co se týče příběhu, měla jsem celou dobu trochu problém se do knihy pořádně začíst. Příběh utíkal, ale bylo to opravdu hodně roztahané, děje se střídaly a občas to bylo lehce zamotané, až zmatené. Řekla bych, že až ke konci jsem pochopila, o co v knížce opravdu šlo. Co musím ale vyzdvihnout, tak jsou úžasné ilustrace a celková obálka i s mapou říše na konci. Styl vypravěče mi přišel občas moc drsný a sprosťáren by taky mohlo lehce ubýt, ale jinak vcelku docela spokojenost. Hodnotím tedy 3*/5.

Emilie.Black
06.11.2022 5 z 5

Nikdynoc je skvelá, Illuminae je perfektné ale Ríša upíra je TOP!!!! Toto si musí prečítať každý milovník upírov. Kristoff napísal presne ten typ upírov akí by mali byť. Žiadne sladké rečičky, proste len krv, temnota a krutosť. Rozprávanie v dvoch časových linkách ma bavilo, vôbec to nebolo mätuce a všetko do seba perfektne zapadlo. Prostredie a postavy ma bavili, Gabriel de Leon je úžasná POSTAVA, kapitola Najhorší deň ma rozplakala a nemala som to chuť čítať ďalej, viem ze cely čas to k tomu smerovalo ale aj tak ma ta surovost dojala....Uz by to len chcelo ďalší diel :)

jjanca
06.11.2022 5 z 5

"No to mě poser na holý záda." Bolo to GENIÁLNE! Celý príbeh, celý svet, všetky postavy. Majstrovské dielo.
Kniha má skoro 800 strán, ale ani jedna strana, ani jeden odstavec, veta, či slovo neboli navyše. Bolo to drsné, temné, ale zároveň plné lásky a nádeje. Všetky postavy boli skvelo vykreslené a ilustrácie to perfektne doplňovali. Gabriel je parchant, ale má nekonečne dobré srdce. Och, ako on dokázal milovať. A ako to Jay Kristoff dokázal opísať. Ja som si ho zamilovala a so slzami v očiach prežívala jeho príbeh a dýchala zaňho.
Gabriel de León, teším sa na ďalšie stretnutie. A prosím, vezmi so sebou Popelopijku.

"Přátelé jsou kopec, na kterém zemřu." Milujem

Rodaw
05.11.2022 3 z 5

ŘÍŠE UPÍRA
Hodnocení Knihánkova: 2,5 ⭐️

Od pana autora jsem četla před lety Nikdynoc, ta mi úplně nesedla, ale Říše upíra měla tak super hodnocení a hlavně mě moc zaujala svou anotací. Náš hlavní hrdina Gabriel (napůl člověk a napůl monstrum) je vězněn svými nepřáteli, čeká na smrt a je donucen vyprávět svůj životní příběh... Příběh zakázané lásky, i legendárních bitev... svým vyprávěním se vrací na samotný začátek - do svého dětství. Gabriel je posledním stříbrosvatým - chrání říši před nočními tvory a za svůj život prožil opravdu mnohá dobrodružství... Líbí se mi, že tato kniha je vlastně takovou fantasy postapo záležitostí :) - uplynulo 27 let od posledního východu Slunce, lidé už takřka 30 let vedou dlouhou válku s upíry... tomu konci světa v knize říkají "dnesmrt" a jde o to, že Slunce najednou začalo málo svítit - krvelačná monstra tudíž začala být aktivní i přes den (což mi přijde jako super zápletka).

Ze začátku jsem četla hodně pozorně a soustředěně - chvilku mi trvalo, než jsem se do světa dostala... ale jakmile jsem se do něho dostala - což bylo odhadem zhruba kolem strany 30 - vcuclo mě to a hltala jsem každé slovo :). Opravdu to byl parádní pocit, kdy jsem hledala každou volnou chviličku na čtení a i když jsem nečetla, na knihu jsem myslela. Snažila jsem se číst co nejpomaleji, abych na maximum vnímala vypravěčský styl - ten byl sice místy krapet vulgárnější, ale úžasný. Kniha drsná, krutá, temná, nelítostivá - všechno naprosto perfektní...

Jak ale vidíte, mé hodnocení není nakonec tak vysoké... Bohužel, od určitého momentu se dostavil "zásek" a můj vztah s knížkou se začal poněkud komplikovat. Po celou dobu čtení jsem milovala ten vyprávěčský styl + se mi líbil námět knihy, ale čtení jako takové mě bavilo míň a míň... i když mě ten styl vyprávění fakt moc bavil, zároveň mi knížka přišla nudná a vleklá - dává to smysl? Možná ne, ale fakt to bylo, říkám - komplikovaný vztah :).

Co na knížce absolutně miluju a musím moc a moc pochválit je nádherné grafické zpracování - kompletně a celkově. Monumentální obálka (a i pod přebalem je kniha moc hezká), parádní mapa a dokonalé ilustrace. Takhle podle mě vypadá poctivá kniha. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byla každá knížka doplněna o ilustrace, protože skvěle doplňovaly text a zobrazovaly příběh, takže Vám ožíval přímo před očima... Ty ilustrace vážně miluji.

Velice mě zaujaly i následující citáty:
Strana 43: "Jizvy jsou nakonec tak silné, že se z nich stane brnění."
Strana 55: "Je rozdíl mezi těmi, kdo plavou s proudem a těmi, kdo se utopí, když proti němu bojují. Říká se tomu moudrost."

Abych to tedy nějak shrnula... Vyprávění jsem milovala, stejně tak ilustrace - bohužel mě od určitého momentu kniha přestala bavit a do čtení jsem se musela spíše nutit. Přišlo mi to táhlé a takové... nekonečné :D ... Doporučuji lidem, kteří mají rádi poctivou a pomalejší fantasy.

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 4/2022.

Dani3
31.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Jay Kristoff stvořil temný svět plný nemilosrdných monster, ledokrevných, kteří vedou válku proti lidstvu a jako nemrtví na to mají celou věčnost. Jedinou nadějí lidstva je nalezení grálu.

Autor nezklamal a všem svým postavám zase dostatečně naložil na hrb nespočet utrpení, které musí překonat. Někteří mají i to „štěstí“, že přežijí, aby mohli znovu bojovat a v bolestech zemřít. Kniha není pro slabší povahy, násilí, mučení, šikana, zrada nebližších, různé druhy bolesti, detailní popisy bitev a smrt tu jdou ruku v ruce s potoky krve.

Žádná z postav tu není normální, jsou to buď ledokrevní, náboženští fanatici, nebo závislí na krvi (což je tu velmi žádaná komodita) a alkoholu.

Kniha má přes 800 stran a na jejím konci je hlavní hrdina, poslední stříbrosvatý, pořád na začátku. Příběh, který Gabriel de León vypráví, má mnoho odboček a slepých uliček, takže téměř celá první polovina knihy je mlácení prázdné slámy. Aby toho nebylo málo, tak kniha je neuvěřitelně vulgární, tolik nadávek, zesměšňování a urážek se jen tak nevidí. Kdyby se toto všechno vymazalo, tak pomalu není co číst.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

" Jsem ohněm, který zuří mezi koncem tohoto a všech světů."

Mé první setkání s autorem a rozhodně ne poslední. Temná atmosféra, surový a vulgární ničím nezkrášlený příběh, který mě chytnul a už nepustil.

" Jeden den lva je deset tisíckrát důležitější než jeden den jehněte."

Gabriel je vtipný, zahořklý, brutální, nemilosrdný a je posledním ze Stříbrosvatých, kteří byli lovci upírů. Je však zajat a nucen vyprávět svůj životní příběh o bitvách a lásce, ale hlavně o poslední naději lidstva - grálu.

Příběh je vyprávěn ve třech časových osách.
První osa, přítomnost kdy je Gabriel uvězněný v cele s upírem, kterému vypráví svůj příběh.
Druhá osa,kde se nám představuje Gabriel jako mladý kluk plný odhodlání a naděje. Jeho začátky u Stříbrosvatých a boji proti upírům.
Třetí osa nám ukazuje muže o více než deset let později, jež je zahořklý, zlomený a který ztratil veškerou víru. Připojuje se ke skupině, která se snaží zachránit grál a svět.

Díky výpravění a časovým osám poznáváme další zajímavé postavy a jaký měli vztah a vliv na život Gabriela.

Není to,ale knížka která by se četla lehce. Je krvavá, násilná, vulgární, ale je také plná emocí a vášně. Tempo je skvělé i když se může zdát, že začátek je trochu pomalejší, ale od půlky knížka nabírá neskutečné tempo a akci,kdy jen musíte číst a nedokážete přestat.

Vybudovány svět, postavy a příběh je naprosto fenomenální a ilustrace,ty jsou brilantní a dodávají příběhu na dokonalosti.
Je to DOKONALÉ! Tohle chcete číst. Je to nářez a já nutně potřebuji pokračování.

dadulik
22.10.2022 5 z 5

"Nasloucháš­-li jazykům Mrtvých, ochutnáš jazyky Mrtvých."

Toto bola jednoznačne najlepšia kniha o upíroch, akú som kedy čítala ️

"Je to podivná pravda, ale někteří lidé mají radši pocit z toho, že knihy vlastní, než aby je četli."

AnnaPanulis
19.10.2022 5 z 5

Je to má první přečtená knížka od autora a neuvěřitelně mě to chytlo. Za mě prostě paráda! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu.

Turante
15.10.2022 5 z 5

Tak tohle bylo vážně super! Příběh sice ze začátku plynul trochu pomaleji, ale pak se to pěkně rozjelo. A ty obrázky v knize? Bomba! Rozhodně se těším na pokračování, protože se musím ještě dozvědět spoustu věcí.

evilunicorn
05.10.2022 5 z 5

Skvělý! Jasně,autor si půjčuje motivy kde jen může, člověk odhalí spoustu společných prvků s jinými knihami či filmy a některé nadávky jsou..no trochu trapné,ale do háje, tohle je fantastická jízda a já jsem tudíž ochotný leccos prominout a překousnout.Za mě ještě lepší než Nikdynoc a to se nebavím o skvostném grafickém provedení.

Thalin
01.10.2022 3 z 5

Jsem trošku zklamaná. Asi jsem čekala něco jiného. Trvalo mi než jsem začetla a přišlo mi, že se tam místy zbytečně moc mluví. Sice je vše krásně popsané a zabalené do spousty přirovnání a obratů a proložené krásnými ilustracemi, ale ani to nevyrovnalo fakt, že mě to místy docela nudilo a přišlo mi to zdlouhavé. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu.

Denča23
29.09.2022 5 z 5

Bomba, už aby bylo pokračování :)

Renka931
27.09.2022 4 z 5

Z počátku mi trvalo, než jsem se dokázala začíst a děj mě vtáhl. Nakonec to byla ale dobrá jízda! Těším se na další díl! :)

cincila
27.09.2022 5 z 5

Zamilovala jsem do Gabriela.. Všem doporučuju.

Mikuše-Ivet
25.09.2022 5 z 5