Ráno na pobřeží

Ráno na pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17506/bmid_rano-na-pobrezi-D5F-17506.jpg 3 27 5

Tři příběhy, založené na autentických vzpomínkách, se vracejí do 30. let 20. století a vážou se k autorovu rodnému virginskému pobřeží.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Svoboda

A Tidewater Morning , 1993

SSTknihy
09.10.2023 3 z 5

Propojený řetězec vzpomínek na skutečné události, dotvořené autorovou představivostí. Ve třech povídkách se hlavní hrdina vrací do doby, kdy mu bylo dvacet, deset a třináct let. Vrací se na stejné místo a ke třem okamžikům, kdy smrt zasáhla nějakým způsobem do jeho života. Celou knihou se nese myšlenka hledání vlastní cesty k úniku před něčím nesnesitelným.
Od klasických Styronových románů se tyhle povídky dost liší nejen rozsahem, ale i stylem.

ManitraM
23.04.2019 1 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala kvůli Výzvě 2019, ale pro mě to byl obrovský přehmat... strašně jsem se u toho trápila - nesedí mi autorův styl psaní a asi ani téma, i když od jiného autora by to mohlo být zajímavější... za mě prostě obrovské NE :-\

komančéro
22.02.2019 3 z 5

Typické finální paběrkování od autora, který kdysi "jel bomby", ale pozdní hubená knížka už působí jako výškrab šuplat na poslední koblížek. Přesto text se čte dobře a občas i génius probleskne. Jen holt od Styrona jsem čekal víc.

Pawlisman
09.11.2016 4 z 5

Milé a upřímné vzpomínky na starou Ameriku v útlé knížce. Dýchne na vás atmosféra a slav vás vtáhnou do děje a místa. Nic ohromujícího, ale pěkně napsané.

WEIL
03.09.2011

W. Styron napsal vlastně jen několik knih, ale zato výrazných. Povídek moc nenapsal.