Ztracené děti

Ztracené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321714/mid_ztracene-deti-WuP-321714.jpg 5 553 148

Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Gone Missing , 2012

šipek
15.06.2020 5 z 5

Tak díky databázi knih jsem se dostal k této povedené sérii s Kate a amišskou tématikou. Začátek knihy byl takový pomalejší, ale druhá polovina knihy to mělo úžasný spád. Kniha se nedala odložit v jakém byl čtenář napětí. Jo jo tuto sérii vřele doporučuji a já budu pokračovat dalším dílem.

dlabikk
10.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako obvykle skvělá kniha. Oceňuji, že nám autorka na začátku prozradila něco o čem se policie na konci nedozví. Trochu mi vadí intimní linie Kate a Tomasettiho, která je tak trochu psycho. No a otevřené konce taky moc nemusím, proto jedna hvězda dolu :o)

Aghatte
07.06.2020 3 z 5

Toto je čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky přečetla.
Už to asi bude stačit. Scénář je dost opotřebovaný. Poklidní Amišové mají tajemství více než kdejaký englischer. Odříkaného největší krajíc. Pokud o tom nebudeme mluvit, jakoby se to nestalo.
Duševní pochody a intimní vztah náčelnice Kate mě už vytáčí.
Opět mám pocit, že je vše jasné, spojitost mezi nezvěstnými i možný motiv, ale teprve v půli knihy jí osvítí - problémové děti!
Závěr byl docela dramatický, to jsem se i bála.
Otevřený konec, a to vůbec nemám ráda....
Opět celkem dobrá detektivka, ale už přejdu na jinou vlnu.

ZuK1
06.05.2020 5 z 5

První polovina knížky mi připadala trošku slabší, než předcházející díly, druhá to však napravila, takže dávám nakonec opět 5*.

harena
01.05.2020 4 z 5

Další napínavé čtení od Lindy Castillo. Tentokrát mizí beze stopy mladé amišské dívky, které se - jak to někdy v pubertě bývá - bouřily proti pravidlům a řádu amišské komunity. V první polovině se příběh pomalu rozjíždí, celkem v klidu se dozvídáme, jak pokračuje pátrání policejní náčelnice Kate a od poloviny příběhu se stupňuje napětí, že ani nevydechneme. Naštěstí psáno bez velkých brutalit a Jako bonus se dozvíme o dalších zvycích Amišů. Jsem zvědavá, jak si Kate povede v dalším díle.

moudivlacek
19.04.2020 5 z 5

Tak tento příběh je velmi emotivní. Když si pomyslím, co museli zažívat rodiče pohřešovaných dívek - před zmizením jejich rebelii a po zmizení beznaděj a skrývat touhu a poslední špetky víry. Dívky si pak určitě zažily to, co málokdo a rozhodně je to ovlivnilo na celý zbytek života.
Kate je povolána k případu, který hraje na city nejen jí, ale i Johnovi. Navíc John během případu překvapí Kate svým návrhem, otázkou je, zda jsou na něj oba připraveni. To bude určitě ještě velmi zajímavé téma.
Kate je tak trošku poděs a na štíru poslouchat dobře míněné rady, každopádně díky ní případ "relativně" dospěl ke konci. A ten doslov - tak ten byl ......

maličkán
15.04.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za první polovinu knihy, nějak mě nenadchla, příliš mnoho jmen a osob, ale vydržela jsem a od půlky se napětí stupňuje až do konce. První moje kniha od autorky.

Evaho73
15.04.2020 5 z 5

Áno, autorka ma fantáziu, a to sa musí nechať.
Opäť atraktívne prostredie, pútavá kriminálna zápletka, nadľudské výkony, trochu neosobnej romantiky, aby to náhodou neskĺzlo do iného žánru...... Skrátka dokonalý detektívny príbeh.
V budúcich častiach by som uvítala trochu viac ľudskosti, aby postavy nevyznievali ako stroje, ktoré nemusia späť, jesť, oddýchovať...potom by príbehy vyznievali o niečo reálnejšie.

davas
05.04.2020 5 z 5

Linda prostě umí ...čtvrtá kniha a opět velmi dobrá ...

asam
30.03.2020 5 z 5

Policejní komisařka, komunita amišů, vztah s agentem Tomasettim, to jsou prvky opakující se v sérii - Případy Kate Burkholderové Už jsem myslela, že sérii opustím, že se mi kniha bude zdát stejná, děj se bude opakovat, už mě nic nepřekvapí. Ale mýlila jsem se. Konec je očekávaný, ale příběh napínavý do poslední stránky.

Astonius
22.03.2020 4 z 5

*** MOŽNÉ SPOILERY*** Každou knihou z této série člověk ví, do čeho jde a co může čekat. Opět to bylo velmi čtivé a ze zajímavého prostředí, příběh si plynul svým známým tempem. Čtenář už ví, že když knihu otevře, začne předmluvou s popisem nějakého zločinu, pak následuje samotný děj buď s nálezem mrtvoly nebo ohlášením zločinu a výjezdem policie na místo, rozjede se vyšetřování a pak už jen člověk čeká, kdy do děje vpluje Tomasetti a kriminalita se začne míchat trochu i s láskou :-) A přesto, že je to už čtvrtý díl v této zavedené posloupnosti, stále mě to velmi baví. Musím říct, že autorka velmi názorně dokáže popsat místa činů, dramatické situace, prostředí nebo mrtvoly, její popisy člověka přikovají ke knize a dokáže je prožívat, jako by se tam nacházel spolu s Kate. Situaci, kdy amišský otec musel ztotožnit svou mrtvou dceru na pitevně, rozebrala i s komentářem hlavní hrdinky tak živě, že člověk to prožíval, jako by šlo o někoho známého a úplně to viděl před očima. Jediné, co stále trochu pokulhává, je ten vztah našich hlavních hrdinů, velmi se snažím jim to věřit, ale nějak mi to pořád nejde :-) Samozřejmě chápu, že autorka klade důraz právě na nevšednost jejich náklonnosti související s "démony minulosti" obou zúčastněných, ale moc jim to stále nevěřím :-) Nicméně i tato část série se vyvíjí a každým dílem se to někam posunuje. Jako kladné hodnotím abstinování Kate, hodí se to k ní daleko lépe než opíjení. Na závěr jsem v doslovu čekala alespoň drobnou zmínku o Noahově sestře z jeho pohledu, stačila by jen myšlenka, abych našla spojitost s předmluvou a potvrdila si jeho vinu i ve vztahu k ní.

Knihomol2108
14.03.2020 5 z 5

Skvělé, čárové, napínavé. Doporučuji

March
03.03.2020 4 z 5

Po nějaké době jsem se vrátila za amisema. Detektivka napinava, občas bych Kate "uskrtila" za ty její solo akce. Jen mi trošku chybělo vysvětlení toho závěru, ale jinak dobré čtení.

Iva B.
03.03.2020 5 z 5

Já bych se musela opakovat!!!! Opět skvělé, musím jen chválit. Kdo jste nezačal s touto sérii směle do toho, všechny knihy si drží svoji kvalitu. Co jsem mozna ještě nenapsala ani u jedné je to, jak moc se mi líbí obálky, každá je hrozně zajímavá a moc se mi líbí.

zdenek118
27.02.2020 5 z 5

Další pěkná kniha autorky Lindy C. ze série o životě amišské komunity. Dobře propracovaný, zajímavý příběh záhadně mizejících amišských dívek, které až do své plnoletosti mají povoleno si užívat volnosti normálního života než vstoupí do světa dospělých Amišů. Hlavní hrdinka příběhu policejní náčelnice Kate žije v podstatě skromný život naplněný hlavně svou profesionální policejní prací při vyšetřování kriminálních případů a je vzhledem ke svému amišskému původu brána jako odborný poradce v rámci případů v této komunitě. Mě se docela líbilo, jak autorka pěkně vylíčila charaktery jednotlivých postav a citlivě zmínila i soukromý život náčelnice Kate a její vztah s kolegou Johnem.
Kniha se mi četla velmi dobře, má spád až do samého dramatického závěru, v kterém je objasněno zmizení amišských dospívajících dětí. Rozhodně doporučuji dalším čtenářům tento zajímavý příběh k přečtení.

HanWali
19.02.2020 4 z 5

doporučuji, trochu mi vadí ten přítomný čas... ale to je detail

wlado
10.02.2020 4 z 5

Výborný príbeh, skvelý popis prostredia. Castillo sa číta veľmi dobre, dej sa odvíja plynulo. Prvá časť je pomalšia, no druhá časť získa spád a napätie.

Lumír23
03.02.2020 5 z 5

Velice čtivý příběh, série je kompaktní, napínavá. A vztah hlavní hrdinky se také někam sune. Moc dobrá detektivka.

anája
28.01.2020 5 z 5

Další perfektní kniha, napínavá a čtivá, místy opravdu strašidelná, ten konec -wow to byla jízda ,nemohla jsem přestat číst. Obdivuji autorku, protože když už si myslím že příběhy z Amišské komunity, začnou být nudné, znovu mě překvapí a strhne do děje doporučuji.

Mandlevest
21.01.2020 5 z 5

Tak už se také zabydluji u Amišů, a nejsem vůbec převapená, jak výborné čtení to je, díky Šánko :-). Bez kudrlinek a odboček a přílišného vrstvení a přesto mega napínavé. Chtěla jsem nyní začít číst řadu od počátku, přece
jen tam drobné návaznosti a vzpomínky jsou, ale ten otevřený konec tohoto příběhu mě donutí přečíst nejdříve pátý příběh v sérii. Kate je žena z masa a kostí a moc jí přeju, aby sympatická romantická linka v této napínavé sérii pokračovala dále.