Ztracené děti

Ztracené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321714/mid_ztracene-deti-WuP-321714.jpg 5 553 148

Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Gone Missing , 2012

janastok
27.06.2021 4 z 5

Stále dobré pokračování série. Jen se mi to zdá trochu na jedno brdo, tak si dám od Kate trochu oddech, ale určitě se k ní vrátím. Snad se zatím do Painters Mill přistěhují nějací noví Amiši a doplní značně prořídlé stavy.

Grety
20.06.2021 4 z 5

Tady už mi ta Kate přišla příliš nesmrtelná a Amišové zfanatizovaní nějak moc. Ale pořád dobrá kniha se zajímavou zápletkou.

čef
14.06.2021 5 z 5

Pátrání v prostředí bigotních amišů v Pensylvánii bylo opět zajímavé. Hrdinka se dostává do nebezpečí života, ale nevzdává to, dokud se nedobere pravdy. Styl vyprávění mi sedí, hlavně, že se autorka příliš nebabrá v citech a nepřipravuje zdlouhavě kávu tak, jak to někteří její kolegové v spisovatelském byznysu umějí. Přečtu si samo i další díly.

Makůvka
12.05.2021 5 z 5

Čtvrtý díl série a musím říct, že mě to pořád hodně baví.

ERIK 2
27.04.2021 5 z 5

V poslední době jsem neměl moc času na čtení. Proto jsem opět sáhl po Lindě Castillo. Tak jako říkáme,že Chris Carter je králem thrilleru, tak by se dalo říct to samé o Lindě Castillo jako královně thrilleru. Některé její knihy jsou akčnější, některé s pomalu se odvíjejícím dějem. Tato kniha je právě s tím pomalu se odvíjejícím začátkem. Kniha začíná sebevraždou malé holky, celou dobu nemáte žádné indice, jak vlastně souvisí tento úvod s příběhem. Znovu amišské prostředí, podzemní chodby, únosy mladých amišů a moc napínavé čtení. Kdo jste knihu nečetl, tak směle do toho.

lili11
18.04.2021 4 z 5

Oproti předešlým knihám má tato pomalejší rozjezd, ale konec opět výborný. U této autorky prostě sázíte na jistotu, že kniha bude skvělá.

nada3314
06.03.2021 5 z 5

Moc mě tahle série baví, neskutečně si čtení užívám. I tenhle díl byl parádní, skvěle se četl, tyhle knihy si vždycky nechávám na víkend, protože nepochybuji, že to bude skvělé počteníčko a dám ji na jeden zátah. V tomto díle už se i trochu rozvíjí linka Katie a Tomasettiho a to je prima. Těším se brzo na další díl ❤️

Karolína7
23.02.2021 4 z 5

Zajímavý pohled do amišské komunity, spojený s napínavým dějem. Četla jsem stylem "Ještě jednu kapitolu".

veronika9761
14.02.2021 4 z 5

Super ctiva, byt pomerne netypicky temná.

Pavlina50
14.02.2021 4 z 5

Další kniha z prostředí amišské komunity. Tentokrát se kniha dotýká tématu vzpoury mládí proti zastaralým a zkostnatělým amišským pravidlům. Z komunity amišů se začnou ztrácet mladé dívky a policistka Kate Bukrholderová pátrá po tom, zda pouze utekly ze světa přísnosti a poslušnosti, anebo se staly oběťmi trestných činů.
V této knize jsem se dozvěděla více detailů o amišském způsobu výchovy dětí - všechny knihy této série jsem ještě nečetla, takže pro mě tu byla spousta informací na toto téma nových. Připadá mi, že středobodem světa amišů je striktní dodržování pevně daných pravidel a vlastních komunitních zákonů až do té míry, že odmítají vidět pravdu a zoufale jim uniká reálný pohled na touhy a potřeby svých vlastních dětí, o jejichž chování mají většinou až naivní představy.
Jako u všech svých knih už prologem autorka navodila hustou atmosféru napětí a zvědavosti. Tentokrát jsem ale měla pocit, že dál napětí trochu povolilo a samotný příběh neměl takový spád, jaký jsem poznala při čtení předchozích knih této série. V průběhu čtení jsem proto byla rozhodnutá jen pro tři hvězdičky, ale všechno toto ovšem změnil závěr knihy, který mě svým zvratem tak nadchl a naprosto uzemnil, že jsem nakonec ještě jednu přidala.
A k tomu všemu ještě bonus navíc - kniha má opět moc hezkou obálku.

capricornus
09.02.2021 4 z 5

Výborná detektivka, ale jeden postřeh. Proč se v 1. díle hovoří pensylvánskou němčinou a zde již pensylvánskou holandštinou?

Dajine
31.12.2020 3 z 5

Další kniha od autorky. Zápletka zajímavá, konec stále stejný - hlavní hrdinka v nebezpečí a zachránce přispěchá překvapivě na pomoc takřka na poslední chvíli.

Bedřich63
30.12.2020 5 z 5

Při čtení tohoto dílu jsem pomalu začal mít strach, že v dalších dílech už nebude o kom psát, protože těch mrtvých amišů v prvních 4 dílech je hodně. Po nahlédnutí do Wikipedie jsem ale zjistil, že v USA jich v roce 2010 žilo 249 tisíc a jejich počet se od roku 1992 zdvojnásobil. Takže jsem se uklidnil a už se těším, co bude dál. :-)
Popisy prostředí i osob parádní, příběh má spád. Chystám se na další díly.

WaN635
15.12.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení. Příběh napínavý, čtivý. Kate mi občas připomíná Ramba v sukni, ale vlastně mi to ani trošku nevadí. Vztah s Johnem se upevňuje, velmi jim fandím. K

kyssling
09.11.2020 3 z 5

Budu trochu kritický, kniha není špatná, ale ve srovnání s druhým a třetím dílem je prostě "slabší" ... Snad autorka v některém dalším díle nechá popustit fantazii nechá "odstranit/odstěhovat" některého kolegu, nevyšetří nějaký případ, případně ho nechá více otevřený nežli v tomto díle, bude vyšetřovat něco "neamišského" ... anebo konečně začne žít s tím pánem co voní po kolínské ...

sabca
31.10.2020 4 z 5

Kniha přes pomalejší rozjezd nakonec nabrala obrátky. Amišská tématika pro nás sice vzdálená, ale zajímavá. Konec velmi napínavý, ale hvězdičku ubírám za otevřený konec. Jinak doporučuji.

iška
27.10.2020 4 z 5

Po dvou třetinách jsem tušila, ale i tak jsem byla napjatá až do samého konce. Je děsivé, jak se člověk dokáže ve jménu čehokoliv stát fanatikem.

PetraV665
19.08.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Čtivé, napínavé...

Lenka51
21.07.2020 4 z 5

Pomalejší rozjezd mě zpočátku trochu nudil, avšak vydržet do konce se vyplatilo. Kolem sté stránky jsem děj začala hltat a nutně jsem potřebovala vědět, kdo za vším stojí. Měla jsem sice tušení, v jakých vodách lovit podezřelé, ale napětí vydrželo až do konce, jelikož se nebylo koho konkrétního chytit.
Zaujalo mě i amišsé prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Do budoucna zkusím i další knihy z této série.

rimar
19.07.2020 4 z 5

Tak nějak pocit z knihy. Příběhy zajímavý, chování hlavní hrdinky nic moc. Člověk by si řekl že už se poučí a začne si dávat pozor, za každou cenu se chovám k lidem kteří na mně útočí tak abych jim nic neudělala a do toho taková ta americká korektnost hraničící s afektovanosti. No sérii určitě dočtu už jen kvůli tomu otevřenému konci a protože pořád je to čtivé ale nebudu s tím asi nijak chvatat. Každopádně policistka je takový Rambo -neprůstřelná nezranitelná. Na to co běžně schytá na konci každého dílu by normální člověk už asi umřel. Minimálně by ležel v nemocnici. A pořád opakování toho co se jí stalo v dětství a co se stalo Johnovi už mne taky nebaví číst pořád dokola.