Ztracené děti

Ztracené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321714/mid_ztracene-deti-WuP-321714.jpg 5 553 148

Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Gone Missing , 2012

Heide
01.06.2022 4 z 5

Celkem dobrá kniha, četla se dobře, napínavá až do konce, hluboký dojem ovšem nezanechala.

Niu
15.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Už jsem přišla na to, kde je chyba. Chyba je číst knížky této série ihned po sobě (klasicky u mne platí, že dočtu jednu a už se těším na druhou). Já to takto dělám ráda, neb u další knihy nikdy nevím, kde skončila ta předchozí. U jiných autorů mi to tak nepřipadá, ale tady u této série mě až otravuje číst to samé o Kate a mám výhrady v určitých věcech: Vždycky se jedná o amiše (ta vesnice a všechny ostatní amišské kolem musí být už snad vyvražděny), pokaždé se jedná o téma zneužívání, na konci dílu nikdy nezůstane vrah naživu (to asi když je vyvražděná celá vesnice, tak aby byl klid a prázdno v base), vztah Kate a Johna a jejich rozhovory ve stylu čerstvých dvacítek plus musím zmínit znovu opakování jejich minulosti (několikeré během jedné knihy), opět Katein tým upozaděn (brala bych, že se to odehrává jinde a Kate je přizvána jako konzultantka, tak proč se to zase propojuje Sadii z Painter Mills?!). Vždy, když si říkám "to by šlo", tak se z toho vyklube menší zklamání. Vlastní zápletka se mi líbila, ale jak už jsem psala u jiné knihy této série, zase to bylo nevyvážené v určitých aspektech. Čte se to ale dobře, autorka umí vtáhnout do děje, je to napínavé, chcete odhalovat i život amišů, chcete odkrývat skryté. Původní rozhodnutí 3*, ale za ten závěr +1*.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Výborné, v sérii budu pokračovat.

85098211
01.05.2022 5 z 5

Tentokrát má kniha tak trochu pomalejší rozjezd, ale později se už zase od ní nedá odtrhnout, proto se to na mém hodnocení nijak neodrazí ;-). Navíc jsem si Kate už hodně oblíbila, takže na ni nedám dopustit - a na autorku pochopitelně také ne :-). Ale teď už k vlastnímu případu...
Několik mladých amišských dívek zmizí beze stopy. Šéfka policie Kate Burkholderová, která sama kdysi k této náboženské komunitě patřila, je (samozřejmě) znepokojena. A po pohřešovaných začne usilovně pátrat. Spolupráce s jejich příbuznými je však obtížná, protože jsou vůči policii podezřívaví a nepřátelští. O něco později je objeveno tělo jedné ze zmizelých dívek. Podaří se policii včas vystopovat a zachránit alespoň ty ostatní?
I v této knize se autorka pohybuje na známém území a konfrontuje Kate s její vlastní amišskou minulostí a děsivými událostmi. Tentokrát si však s příběhem dává na čas, jak už jsem uvedla výše. Čtenář musí být opravdu vytrvalý, dokud se děj pořádně nerozjede, ale zato následující napětí mi až vyrazilo dech ;-). Zejména závěr případu je tak strhující, že knihu už prostě nelze odložit... Katin přítel, vyšetřovatel John Tomasetti, a také další kolegové z policejní stanice Painters Mill jsou opět součástí její party. A i když mě předchozí díly bavily o něco více, dávám i přesto plný počet hvězdiček a na další setkání s Kate se budu opět moc a moc těšit! :-)))

Micandy
11.04.2022 5 z 5

Začátek trochu slabý, ale druhá poloviny knihy stála opravdu za to. Autorka má svižný styl psaní, umí vylíčit prostředí, navíc Kate a Tomasetti jsou lidi s chybami, žádní supermani. Jsou to povedené thrillery a určitě si je přečtu všechny. Doporučuji.

mysce
11.03.2022 5 z 5

Policejní náčelnice Kate Burkholderová si mě každým dílem získává víc a víc. Její postava je propojovacím prvkem série spolu s amišskou komunitou, ze které pochází a okolo níž se točí všechny zápletky.
Kniha má grády a skvostné napětí. Autorka dobře ví, jak si se čtenářem pohrát, aby příběh měl ten správný účinek. Případ se začne vyostřovat po nalezení zavražděné dívky a do toho přijde rána, kterou Kate rozhodně nečekala. Zmizí totiž někdo, na kom jí opravdu záleží.
Za mě je to skvělé čtení, správná dávka "romantiky", napětí, humoru, osobních citů.
Kniha má spád a napůl očekávaný a napůl nečekaný konec, který vám vyrazí dech.
Těšte se na čtení!

SilvieSisinka
06.03.2022 5 z 5

Opět úžasně napínavé čtení.A ten brilatni konec.Tesim se na další kousek.

Skřítek77
01.03.2022 4 z 5

Další skvěla "amišská detektivka". Pokud se vám líbily předchozí díly, bude se vám líbit i tento, série nijak neztrácí na kvalitě a čtivosti.

judith141
13.12.2021 5 z 5

Opět další napínavý díl, který samozřejmě nezklamal. No a jeho konec mě nutí číst okamžitě dál!!

bigben
29.11.2021 4 z 5

Napětí, vrah odhalen na konci i když....nemusel být otevřený konec. U detektivek to nemám ráda.

Jenny46
11.11.2021 5 z 5

Opět musím pochválit čtivý, nedá se odložit do poslední stránky napínavé to mám ráda...

PetK
25.10.2021 4 z 5

Říkám si, kdy mě to amišské téma "furt na jedno brdo" začne nudit, zatím se tak nestalo. Pořád mě to baví, je to standardně dobrá detektivní řada a zatím pro mě žádný díl nebyl vyloženě slabý. Tento se možná méně věnoval minulosti hlavní hrdinky, což je ale, myslím, logické, vždyť už o ní vlastně všechno víme. :-)

evvva
22.10.2021 3 z 5

Asi jsem se namlsala,ale po sérii Kingovek, musím tuhle knihu ohodnotit jednoduše...." Nenadchne,neurazí". Víc nic.

zdendula31
19.10.2021 5 z 5

Skvělá jako vždy..

Lolila
08.10.2021 5 z 5

Ďalšia časť série nesklamala. Zaujímavé prostredie, sympatická Kate, ktorá sa nikdy nevzdáva, napínavá zápletka,... Určite stojí za prečítanie.

Katulinka69
03.10.2021 4 z 5

Další super amišovka

Terka1975
29.09.2021 3 z 5

Tahle série mě prostě baví… Ubrala jsem hvězdičku za příliš fanatická jednání, samozřejmě se to při dobré víře může stát, ale znehodnocuje to primární myšlenku, ze víra je založena na svobodné vůli každého člověka a zlem ji někomu nutit rozhodně není Bohu vlastní.. Chtěli byste snad, aby vás někdo měl rád, protože k tomu byl donucen? Samozřejmě že ne. Ani Bůh to tak nechce.

krevetka79
25.09.2021 5 z 5

Opět skvěle napsané, napínavé, trošku děsivé a temné.
Ale autorka i její komplikovanější postavy mě baví...
Těším se na další knihu...

Kopretina_aku
21.09.2021 4 z 5

Příjemné překvapení. Sice se některé informace o amišských životech a zvycích opakovaly, ale kniha měla spád, odsýpalo to a ráda si přečtu další díly.

Renca.ch
22.08.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaný thiller ze života Amišů,všechny knihy od této autorky mě baví, je pravda že některé věci se opakují v každé knize,to asi pro ty co to nečtou jako sérii.Konec zajímavý,i když otevřený,Kate se chová jako neohrožená supermanka což je někdy úsměvné,jinak ale super napínavé,doporučuji k přečtení.