Ztracené děti

Ztracené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321714/mid_ztracene-deti-WuP-321714.jpg 5 553 148

Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Gone Missing , 2012

1bublina
21.01.2020 5 z 5

Skvělý příběh a otevřený konec. Knihu jsem přečetla během dvou nočních směn v práci. Linda Castillo je moje oblíbená autorka a jako vždy mě nezklamala.

tami1
19.01.2020 5 z 5

Paráda!
Opět skvěle napsaný, napínavý thriller. Příběh se čte lehce a má svižné tempo. Závěr je jako vždy skvostný a překvapivý.
Hodně mě baví střet kultur a také jistá rozpolcenost Kate, která je v malém koutku duše stále ještě Amiškou. Doporučuji!

pepa4081
12.01.2020 4 z 5

Kniha se opět velice rychle a lehce čte. Líbí se mi, i jak se vyvíjí hlavní postavy. Pachatele jsem hádal dopředu, ale nevadí. Konec mne hodně překvapil a jsem zvědavý na pokračování. Teď si ale dávám od amišů na chvíli pauzu.
Pozor SPOILERY!
Mrzí mne, že autorka dělá, jak je dnes zvykem, z Kate dalšího supermana v sukni. Má naražená, možná zlomená žebra, je opařená hrncem vroucí vody, ale již druhý den propadá záchvatům smíchu na policejní stanici. Zažil jsem obojí a smát jsem se ještě dlouho nemohl. A jedna z nelogičností: připoutaná dívka řekne, že klíče k řetězům má dědek v kapse. Dědek leží mrtvý, ale klíče si nikdo nevezme, takže dívky musí vysvobodit přivolaný zámečník.
Uspokojivé.

Lena081
26.12.2019 3 z 5

Kniha od první strankyr má spád a velmi dobře se čte.Další případ detektivky Kate,skvělé čtení a ten konec nemá chybu.Další díl si šetřím,ale nevím jak dlouho to vydržím????????

vikyna9
21.12.2019 5 z 5

Kniha přečtena za dva dny. První, ale určitě ne poslední, od Lindy. Thriller, který se uloží do paměti snad napořád. Moc se mi líbilo to citlivé popsání amišského způsobu života. Nějaké základní informace jsem měla, ale i když ani v knize nešly moc do hloubky, pochopila jsem, občas snad i záviděla.

raty
02.12.2019 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že autorka trochu zvolnila tempo. Nenechte se zmást. Ve druhé polovině si to bohatě vynahradila. A ten konec!?! Prostě opět perfektní.

Šmoulinka1980
26.11.2019 5 z 5

Tato kniha je dalším dílem ze série o amiších s policejní náčelnicí Kate Burkholderovou. Je to už nějaký čas, co jsem přečetla knihu Do posledního dechu od této autorky a byla jsem nadšená. Takže i od této knihy jsem už předem měla stejná očekávání. A ta byla jednoznačně naplněna a já vám ji moc doporučuji! Byl to výborný příběh, velmi čtivý a napínavý. Autorka velmi pěkně popsala jednotlivé charaktery postav a s citem vložila i soukromý život policejní náčelnice Kate. Já opravdu nemám co vytknout a už teď se těším na další díl, ale zároveň si chci další příběhy s Kate šetřit (stejně jak už zde psala jiná čtenářka).

Arsi
10.11.2019 5 z 5

Další skvělá kniha, která vtáhne a nepustí. Zajímavý a pro nás nepochopitelný život Amišů. A stejně tak skvělá Kate.

ritz
07.11.2019 5 z 5

Tuto autorku opravdu miluji, všechny její knihy mě ohromně bavily, ale asi už jsem je zvládla všechny.

hanzmb
04.11.2019 3 z 5

Po minulých třech nářezech tentokrát přichází trochu zklidnění. A to hned ve 2 rovinách. Katy abstinuje (žádné poslouchání rocku po barech) a dlouhou dobu se neobjevuje žádná krvavá vražda. A když už je čtenář ukolíbán, tak přijde skoro hororový závěr. Kdo to má vydržet? Tak co nám asi uchystá v 5.dílu...

danielavachova
16.10.2019 5 z 5

Kniha z amišského prostředí ,pro většinu z nás v dnešní době těžko pochopitelný způsob života,dělá knihu velmi zajímavou, člověk zapřemýšlí o našem způsobu žití. Myslím,že Amiši mají v principu šťastnější a jednodušší život než my. Moje první kniha od Lindy,jdu do další.

alexis818
29.09.2019 5 z 5

Super.Skvělé čtení,jako vždy od Lindy.Ona prostě umí,vtáhne a nepustí.

Miluna40
07.09.2019 3 z 5

Libila se mi. Za mne prijemna oddychovka.

kap66
04.09.2019 4 z 5

Po menším zklamání z minulého dílu se pokorně vracím k vyššímu hodnocení: je to logický, zajímavý příběh, odehrává se v prostředí, které mi stále voní originálně, mám ráda Kate a její uvažování a během čtení si uvědomuji, že mě to BAVÍ číst – v pravém slova smyslu. Nejradši sleduji podstatu zločinu založenou na střetu civilizace, jaká je asi pro většinu z nás jediným přijatelným způsobem bytí, a života podle Ordnungu, který odvážně povoluje „ochutnání“ civilizace během rumspringy, na čemž se také dají založit tyto kriminální případy. Katin původ (a její schopnost používat pensylvánskou němčinu – i to mě baví) dobře nahrává průběhu vyšetřování. Jsou to hodně dobré ženské detektivky - a to myslím jedině v dobrém.

Šánka
28.08.2019 5 z 5

To je naprosto dokonalá série ! Včera jsem si knihu vyzvedla v knihovně, teď dočetla a musím se ihned podělit o ten fantastický zážitek.
Tento díl nepopisuje až tolik nechutností, vyšetřuje se (celkem v poklidu) případ ztracených amišských dětí, příběh se čtivě posunuje do závěrečné třetiny, a pak to přijde....Závěr, u kterého vám adrenalin stoupá do nebezpečných výšin. A Linda C. si mě získala i tím, že jako jeden z mála autorů dopřává hlavním postavám i jiné radosti, než jen vyřešený případ :-).
Kdo ještě s touto sérií nezačal, napravte to, hned !!!

SimonaP
23.08.2019 3 z 5

Knížka se číst dala, ale nijak moc napínavá nebyla. Konec jsem tak nějak odhadla.

astra3
20.08.2019 5 z 5

Další díl série mám za sebou. Moc se mi líbil. Doporučuji celou sérii. Velmi povedené. Jen tak dál.

Pavlnka
15.07.2019 5 z 5

Další výborný díl.

alzbeta4340
01.05.2019 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, kterou ozvláštňuje prostředí Amišů. Tentokrát se nám posunuje i soukromí náčelnice Kate. Kdo tuhle sérii neznáte, určitě ji zkuste. Přečetla jsem zatím první čtyři díly a není úplně nutné je číst postupně, stačí i na přeskáčku.

Aymira
13.03.2019 4 z 5

Trochu děsivé téma, o němž si myslíte, že se něco takového ve světě přece nemůže dít, ale přitom z televizních zpráv víte, že ono se to děje. Takže autorka vůbec nepřehání. I přes to mě první půlka trochu nudila, protože se kromě vyslýchání dalších a dalších podezřelých vcelku nic nedělo. Ale ten závěr! Ten byl jako víno! Celá tahle série mi při představě odlehlých farem na širých kukuřičných polích evokuje Texaský masakr motorovou pilou a obzvlášť v této knize tomu dojmu jisté postavy velmi napomáhaly. Za mě by závěrečné dějství mohlo klidně ještě pokračovat, i když chápu, že někdy se prostě skončit musí. Otevřenému konci by slušelo pokračování, tak uvidím, jestli se ho při dalším čtení dočkám.