Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1530 1530

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

ElizabethK
01.11.2019 5 z 5

Je mi ctí, že tady mohu k této úžasné knížce napsat první komentář.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a neuvěřitelně jsem si ji užívala. Mám ráda Ládíkův humor. Velkým bonusem je také krásné zpracování a ilustrace. Ve vlaku jsem vždy cítila pohledy nejbližších cestujících, kteří se snažili zachytit název knihy.

Ačkoliv sama nestopuji, vždy jsem se tak trochu bála, knihu jsem četla s radostí a dokonce mě přesvědčila minimálně k úvahám o autostopu.

Abych nebyla jen sluníčkářsky pozitivní, postěžuji si na stylizaci druhé poloviny knihy. Oranžová barva, která podkreslovala zajímavosti z jihu, byla dost řvavá a při vysší intenzitě osvětlení nepříjemná pro oči.

Když jsem dnes knihu půjčovala na čtení taťkovi, dost jsem mu záviděla, že ho čeká několik hodin tak milé četby.

Knihu bych doporučila prakticky všem - těm, kteří se rádi pobaví a nebo rádi zprostředkovaně poznávají krásná místa a zajímavé lidi.