Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1529 1529

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

vojtech0189
14.12.2019 5 z 5

Trochu jiná než ostatní autorovy knihy, více prostoru zde dostávají "poučné" části a je také poznamenána tím, že neobsahuje popisy exotických destinací jako ostatní díla autora. O to více je však v knize humoru a určitě dokáže zaujmout. Jednoznačně 5/5

laepus
12.12.2019 4 z 5

Rozhodně lepší než minulá Arménie a Gruzie (už tady není tolik laciných prvoplánových ezosraček zacílených na mladé dívky roztoužené po dobrodružství, cestování, poznávání a nevázání se bla bla bla), ale stále to nepřekonává druhý tibetsko-čínský díl - ten byl naprosto nepřekonatelný. Vtipů je tady dostatek (pravda, sneslo by to ještě víc) a k tomu ta úžasná grafická stránka knihy od Tomski a Polanski - nádherná knížka na pohled - jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četl - až se mi chce říct, že jsem se během textu vždy jen těšil, až na mě zase vykoukne nová ilustrace. Ale závěrem - autor trochu ubral z "velkých myšlenek" a vrátil se zpět na zem. To oceňuji a hodnotím zaslouženými čtyřmi.

koudelu
05.12.2019 5 z 5

Skvěle napsané, zábavné i poučné. Tenhle autor mě prostě baví.

mariva
03.12.2019 4 z 5

Možnost poznání zajímavých míst, kam se každý nedostane, i inspirace pro možné další cesty. Příjemný humor. Vložené stránky s informacemi o zajímavých místech byly velkým přínosem k poznání zemí, ale jejich nevhodné vložení do textu rušilo při čtení. Ilustrace byly sice hezké, ale mrzelo mě, že zajímavá místa nemůžu vidět na fotkách - asi bych měla listovat znovu knihou u počítače a místa si postupně vyhledávat.

Péťa1950
27.11.2019 5 z 5

Cestopis psaný tak, že musíte být stále ve střehu, aby vám vtipně podané myšlenky neunikly.
Pohled na země vystihuje životní úroveň, hlavní rysy obyvatel, prostředí, kulturu a další a to vše nenásilně. Pohled autora, vždy je vidět znalost země, kterou tentokrát projíždí autostopem. Kniha je krásně zpracovaná, vtipné ilustrace. Vložené barevné stránky přinášejí poučení o místech,historických událostech,přírodních a dalších zajímavostech souvisejících s danou zemí nebo konkrétním místem. Škoda, že v knize je několik chyb, které mi dojem trochu pokazily.(chybějící písmena, slova, nebo naopak opakující se slova nebo výrazy) Hezké odpočinkové čtení. Ve všech knihách autora je hlavní setkávání s nejrůznějšími lidmi, kteří se na krátkou dobu stávají kamarády, hostiteli, průvodci.....

JanaDor
26.11.2019 5 z 5

Se zvědavostí jsem začala číst autorovou čtvrtou knihu o cestování v Evropě. Pro mě to byla přečtená jako jeho první kniha. Mile překvapil. Knihou jsem nadšená a už se těším, jak si postupně přečtu knihy i ty předešlé. Nejen, že píše na pohodu čtivě, ale má cit vyzdvihnout nenápadné události a vidět v nich hezké, velké věci. K tomu má příjemný smysl pro humor a umí ho do textu s vkusem zasadit. No prostě skvělé čtení.

bosorka
25.11.2019 4 z 5

Opět velice příjemné čtení, vtipné, odpočinkové. Pro mě navíc fajn, že je možné ho dávkovat a proto je ideální na vyplňování volnějších krátkodobých chvilek. Navíc hodně tipů na místa, kam bych se chtěla jednou podívat.

Venny345
21.11.2019 5 z 5

Pro mě jsou Ladislavovy knihy doslova srdeční záležitostí, ano když je čtu, mé srdce plesá. A nyní krvácí, jelikož jsem knihu právě zaklapla.
Miluju jeho humor, jeho češtinu a jeho tvorbu! Už teď se nemohu dočkat dalšího pokračování.

VeruB
21.11.2019 4 z 5

Cestopisy od Ladislava Zibury, známé specifickým humorem mám ráda, přečetla jsem všechny a navštívila i pár přednášek. Určitě doporučuji. Kniha je opět nádherně ilustrovaná z dílny Tomski a Polanski, která zážitek zintenzivňuje. Jen mě v této knize poněkud rušily "vzdělávací" strany, které rozbíjely věty a odpoutávaly pozornost od čteného textu.

marion111
19.11.2019 5 z 5

Četla jsem všechny jeho knihy, chodíme na jeho zajímavé a humorem protkané přednášky.
Umí používat češtinu takovým způsobem, který se v dnešní době hned tak neslyší a jeho vtípky zpříjemní den. Těším se na další kolo (kniha+přednáška) .

Crozz
18.11.2019 5 z 5

Opět krásné čtení, vtipné...

luckomar
17.11.2019 3 z 5

Zibura píše hezky. Člověk se u četby pobaví, vzdělává a vlastně i cestuje.. Alespoň pomyslně. Jen se nemohu zbavit pocitu, že knihy naberou od poloviny na monotónosti a já už se těším na poslední stránku. Možná neumím tento typ knih číst a procítit. Další věc je, že sama bych nikdy nic podobného nedokázala, takže klobouk dolů...jen jsem náročný čtenář. :) ;)

zuzana4587
14.11.2019 5 z 5

Stejně jako ve vsech autorových knihach, Zibura nasadil laťku humoru velmi vysoko! Zboznuju jeho slovní obraty, hru ze slovy a výbuchy smíchu nad absurdími situacemi :-) Bez váhání snad i 6*, styl psaní Ladislava mi neskutečně sedí.

nicolettkaa
14.11.2019

Zatím jsem přečetla všechny Ladislavovy cestopisy a pokud zase něco napíše, určitě si ho zase přečtu. Ovšem přijde mi, že vtipy a situace se už začínají opakovat a už to úplně nefunguje, tak jak by mělo. Jako plus beru fakta k různým historickým a geografickým faktům z dané země, jen bych je zařadila až na konec kapitoly.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha poprvé vydaná v roce 2019 (nová kniha).

terijans
11.11.2019 4 z 5

Souhlasím s komentářem níže, i mě mrzelo množství chyb v textu když vezmu v potaz tři jména u jazykové korektury. Po obsahové stránce ale jako vždycky fajn čtení :) Těším se, že v budoucnu možná napíše Ladislav něco obsahově jiného.

nefernefer
10.11.2019 5 z 5

„Nerozumná rozhodnutí a zbytečné cesty občas jen tak pro radost podnikám rád. Připomínají mi totiž, že jsem svobodný člověk − ne jen otrok touhy po efektivitě. Rozum je možnost, ne zákon.“

Tohle už je několikátá knížka, kterou od Ládi čtu. Dokonce jsem zašla i na jeho přednášku a rozhodně to všem doporučuji. Tak dobře jsem se už dlouho nebavila. Takže jsem věděla, do čeho jdu, a knížka nezklamala. Moc hezké odpočinkové čtení. Jen jsem si říkala, že na to, jak je kniha evidentně s láskou dělaná, a na to, že má v tiráži uvedené hned tři jazykové redaktorky, tak v ní zbylo příliš chyb. A to je škoda. Ale po obsahové stránce nemám co vytknout. Ráda si přečtu další.

amaenium
08.11.2019 5 z 5

Na další Ladislavův cestopis se vždycky těším a je to jistota kvalitního obsahu. Tyto knihy jsou snad jediné, u kterých se směji od začátku do konce a kromě humoru taky obdivuji jeho důvěřivost lidem. Od malička jsme učeni nevěřit cizím, ale tady máme již ve čtvrté knize a zase z jiných koutů světa důkaz o lidské pohostinnosti a otevřenosti. Rozmanitost různých států je skvělá a jsem ráda, že jsme se mohla dozvědět více o zemích, o kterých jsem doteď znala jen jejich polohu a přitom jsou na jednom kontinentu. Například mě takové Estonsko, Litva či Albánie s Rumunskem lákají k navštívení. Knihu rozhodně doporučuji.

Jasppy
06.11.2019 5 z 5

Tentokrát se Ladislav Zibura vydává autostopem napříč Evropu, kde navštívil i nepříliš známá místa. Opět autor nezklamal a napsal své zážitky z cest vtipně i poučně. Knížku jsem přečetla jedním dechem a mám hrozně ráda jeho humor. Koho nebaví nudné cestopisné knížky nebo uvažuje, že by tenhle žánr chtěl číst, rozhodně knížky od Ladislava Zibury jsou tou správnou volbou.

kinee
04.11.2019 5 z 5

Naprosto doporucuji. Vetsinou ctu knihy rano a v dopravnich prostredcich, ale tentokrat jsem ji cetla vecer, protoze jsem se doma se synem a pritelem proste musela podelit o legracni useky (a ze jich bylo!) a o zajimavosti psane na zvyraznenych stranach. Spisovatel je skutecne vtipny a opet ho planujeme navstivit i na prednasce, kde si vychutname i fotky.

Evelyn2
01.11.2019 4 z 5

Ať ten chlapec napíše cokoli vždycky si to koupím, přečtu, doporučím a žeřu se u toho jak kůň, ale...chlapec se nám rozhodl přestat chodit pěšky a zlozvyk osvojený v Gruzii a Albánii se stal vysoce návykovým. To má za následek výrazné snížení roviny filozofické a zvýšení roviny popisné...což mi tak trochu láme srdce...ale na druhou stranu mi poslal srdíčko na Instagramu za zcela nezištnou propagaci, takže...
No ale to, že se historka s pašeráckou ukrajinskou důchodkyní opakuje ve dvou knihách, za to tu hvězdičku prostě ubrat musim. Čau pipi.