Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1530 1530

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Stani95
28.03.2020 5 z 5

První přečtená knížka od tohoto autora a určitě se chci podívat po dalších. Vtipné, odpočinkové čtení. Oceňuji, že ačkoli autor je mladý, rysy a atmosféru různých národů umí vystihnout výborně.

Mateo67
25.03.2020 4 z 5

Povedená kniha - vlídný humor, grafika, barevnost a ilustrace, tematické vsuvky. A je toho mnohem víc, co bych sem mohla dopsat. Po přečtení několika prvních desítek stran jsem si uvědomila, že tu vlastně ani tak nejde o místa, ale o lidi. Třeba estonský manželský pár mě dostal natolik, že právě Estonsko se stalo zemí, kam bych se někdy chtěla podívat. A pak údiv, jak je nátura evropských lidí odlišná, i když všichni bydlíme na relativně malém území. Láďův rychlý přelet ze severu na jih, vy otočíte pár stránek a jste v úplně jiném světě - s odlišnými lidmi, kteří mají odlišné starosti a tím pádem úplně jiný přístup k životu. A lépe to nemohlo být vyjádřeno než barevně. Modrá a červená. Ta volba barev říká úplně vše.

Daben
13.03.2020 5 z 5

První kniha od autora a můžu říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Tohle dílo mělo vše co dobrá kniha potřebuje... Čtivá s krásnými ilustracemi, zajímavostmi zrovna daného místa. Nechyběl zde ani humor a ideální množství vulgarity. Po přečtení odcházím s dobrým pocitem, že ve světě jsou stále příjemní a hodní lidé.

asterixka
12.03.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od L. Zibury a za mě opět skvělý čtivý cestopis, plný zajímavých postřehů, které podněcuje zejména setkávání s těmi nejobyčejnějšími obyvateli. Ilustrace krásné, mně chyběly fotografie (které jsem dohledávala na jeho facebookových stránkách). A mimochodem, veškeré Láďovy příspěvky na sociálních sítích přímo zbožňuju!

kotatkoz
05.03.2020 4 z 5

Cestopis psaný pro dnešní "masy" čtenářů se všemi z toho plynoucími klady i zápory. Předpokládám, že vášnivé, byť jen literární, cestovatele, tohle nemůže uspokojit - převládá lehce humorný a čtivý "balast" nad skutečnými cestovatelskými zážitky a místními fakty. Nicméně já nejsem vášnivý cestovatel a i cestopisy čtu jen jako zpestření, jedná se o pro mě okrajový žánr četby, a tak přesně styl vyprávění Sí, vole! nebo Zibury je jako dělaný pro mě. Líbily se mi i ilustrace a navíc ve mě vzbudil zájem nakouknout někdy do Polska, ty křížící se řeky mám teď pořád před očima, to prostě musím vidět :D Takže přidávám mé zcela subjektivní hodnocení, s vědomím, že jsem tím jedna ovce z pop stáda, a teším se, až dočtu i předcházející Ziburovy cestopisy :)

E.lisabeth
05.03.2020 5 z 5

Za me zatim nejlepsi kousek z Ladikovo dilny.

asam
03.03.2020 5 z 5

Vtipné vyprávění o strastích a radostech spojených se stopování po Evropě. Zajímavé postřehy charakterizující jednotlivé země a hlavně jejich obyvatele.
A taky řada zajímavých faktů o památkách či zajímavostech, které autor navštívil.

Jirinamac
01.03.2020 5 z 5

Opět hodnotím kladně. V mládí jsem milovala jezdit stopem, i když tenkrát jen převážně po vlasti české. Dneska mladým závidím tu volnost a svobodné cestování, myslím, že Ládík si to užívá a oceňuji, že se o své zážitky dělí i s námi. Přeji mu, ať ho nikdy neopustí humor.

Josh
29.02.2020 1 z 5

Dána šance po2. A NAPOSLED. Ta * je jen za grafiku, která se s každou knihou vylepšuje, přesně naopak od textu….

Na přednášku bloňdáka, který si myslí jak je pohádkový princ - ni náhodou! Fakt mu to PR někdo žere!? (omluvte ten silný výraz) Bohužel fronta lidu:o( Jakože nevytáhli paty z domova a tomuhle říkají cestopis? Co se asi dozvěděli o Evropě a Evropanech? Žijí na sever a na jih od ČR, mají silnice a auta, mluví, jí a pijí,... Jako když jedu do Chorvatska, naložím se na týden u moře a byl jsem v Chorvatsku a znám to tam? Něco jako radí Láďa Hruška…. A ten vložený děkovný list mě fakt dojal!

Opravdu tohle baví číst? Vždyť i ten humor není humorný posté opakovaný!! V Číně potkal autor Číňany a Číňanky a střídal to, stejně jako slunce a déšť. Evropa se v tomto lišila řidič a řidička, pak už vše stejné….

Novinku „info-list“ by zvládl vyčíst a sepsat každý z internetu od stolu, včetně autora, takže z nich si také netřeba sednout na zadek úžasem, jakkoli jsou to jediné zajímavé v celé knize.

Achjo, knihu vrátím do knihovny a poděkuji, že ji tam měli a ušetřili mi Kč na opravdu dobrou knihu, ale tolik krásného papíru a stromů na tuhle :o(((

PS: Dovolím si srovnat s knihou od také žurnalistky - Monika Benešová si na Pacifické hřebenovce nejen mákla, ale o 300 % lépe po všech stránkách sdělila své postřehy a zážitky. Škoda, že nemá takové PR jako blondýn-princ.

SelenaDemi428
29.02.2020 5 z 5

Princ Ládík opět nezklamal, naopak, tato kniha se mi z jeho dosavadních líbila nejvíc. Ocenila jsem menší zajímavosti, které skvěle doplňovaly vyprávění a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Už mi chybí jen jedna kniha, na všech přednáškách už jsem byla, takže s radostí očekávám další dobrodružství, se kterými nás Zibura seznámí.

OliP
29.02.2020 4 z 5

Příjemná kniha, čte se lehce, uvítala jsem moc i krátce shrnuté zajímavosti jednotlivých oblastí. Na pohled také velmi pěkná. Vrhnu se teď na něco těžšího, ale ještě si potom od pana Zibury asi určitě něco přečtu.

Yorika
29.02.2020 3 z 5

Zpočátku zajímavá četba. Stopování má své kouzlo s příměsí dobrodružství. Pak se však z četby stává jednotvárná nuda.
O jednotlivých zemích se toho moc nedozvíme, ačkoliv je Evropa tak rozmanitá. ,,Cestopis" se především věnuje popisu setkávání s řidiči, kteří autorovi při jeho stopování zastaví. Tato setkání jsou však příliš krátká, aby člověk pochopil a nasál mentalitu obyvatel a atmosféru dané země.
Je to vše bohužel jednotvárné, ať už jde o Litvu či Finsko nebo třeba Rumunsko.
Ilustrace v knize jsou však nádherné a zaujaly mě více než plochý děj.

Hloupejhonzacz
27.02.2020 3 z 5

Laskavý humor autora je mi blízký a jeho knihy jsou čtivé, takže knihu doporučuji

Veroba
26.02.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od L. Zibury. Nechybí humor i zajímavé informace o neznámých místech. Rozhodně doporučuji!

tonysojka
26.02.2020 4 z 5

Četlo se to jako dobrodružný román,obohacený o evropské zajímavosti trochu jiné,než nabízejí cestovky.Setkání s řidiči různých charakterů a většinou optimistických nálad.Z celé knihy ostatně sálá optimismus ,že svět je krásný a lidé nejsou tak špatní,jak se to prezentuje.Navzdory nepříjemnostem,jako je déšť,horko ,komáři,či vlak který asi nepřijede ,neboť výpravčí neví,kde právě je .Okořeněno humornými postřehy.Fajně se mi cestovalo s touto knihou v ruce ,sedíce v křesle a popíjejíce kávu.

Hynais
24.02.2020 5 z 5

Čte se to jedna radost. Zábavné, vtipné, nepoučující ... a neotřele upozorňující na zajímavosti, které byste bez Ládi na podobné cestě mohli třeba minout!

evonra
24.02.2020 4 z 5

Opět příjemné odpočinkové čtení, tentokrát napříč Evropou.
A to Láďovo "Piwo grzane" nemělo chybu :)

bacouch
20.02.2020 5 z 5

Princ Ládík se pro tentokrát rozhodl pokořit Evropu. Procestoval státy, které jsou nám mnohem bližší a přesto o nich víme kulový. V této knize se ovšem dozvíte někdy naprosto neuvěřitelné útržky z dějin okolních zemí, protkané prostými lidskými setkáními. Dle mého je to jedna z jeho nejlepších knih.

Eva-K
20.02.2020 4 z 5

Moje druhá knížka od Zibury. Bylo tu méně alkoholu a více zajímavostí než v knize o Gruzii a Arménii, což jsem kvitovala. Příjemné čtení před spaním, krásné ilustrace. Ke konci jsem ale měla dojem, jako by se některé věty napříč knihou opakovaly.

Elea
15.02.2020 5 z 5

Zajímavá kniha popisující rozdíly mezi zeměmi na severu a jihu Evropy, perfektně se čte, báječně jsem se pobavila.