Potrhaná křídla

Potrhaná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/bmid_potrhana-kridla-185200.jpg 4 1031 1031

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy , 2013

Smiley96
12.08.2015

Vcelku nudné počtení, čekala jsem od tohoto tématu trochu víc

Adel703
08.08.2015 1 z 5

I přes všechny kladné recenze a doporučení, mě příběh nezaujal. Přišlo mi, že tomu něco chybí a nic moc se tam neděje. Do Jo jsem se nemohla vžít, nechápala jsem její myšlení a uvažování.

suezie
06.08.2015 3 z 5

Námět knihy mě hned zaujal. Je spousta knih o 2. světové válce a jejích hrůzách, ale mnohem méně z jiných časových období. Díky této knize máme možnost udělat si obrázek toho, co se dělo v polovině minulého století v USA. A že toho nebylo málo! Je smutné, uvědomit si, že spousta lidí byla v minulosti stahována dolů přesto, že za nic nemohli, jen prostě žili na špatném místě se špatnými lidmi...Jak těžké pro ně muselo být splnit si své sny...

Petra28
12.07.2015 5 z 5

.. líbilo moc ... pěkné zastavení.

bosorka
07.07.2015 4 z 5

Postaveno na hlavní hrdince Jo, která celý příběh vypráví. Její postava vzbuzuje velké emoce, pořád jsem se přistihovala, jak se o ni bojím, jak jí fandím, jak si myslím, že je pitomá, jak je mi jí líto. Zasazeno do zajímavého prostředí 50. let v New Orelans, do chudé čtvrti plné interesantních postav, kterým vedle samotné Jo vévodí hlavně bordelmamá Willie, pozoruhodná to osoba. To, jak se Jo pere s v podstatě předurčeným osudem, nutí držet jí palce a doufat i za ni. A bát se, aby to neskončilo špatně. Moc dobré, ale knihu V šedých tónech nepřekonalo.

hlina
02.07.2015 4 z 5

Nikdo nemůže za to, do jaké rodiny se narodí. Někdy život naloží člověku opravdu hodně.
Kdosi moudrý řekl: "Přátelé jsou příbuzní, které si člověk vybírá sám." Moc jsem Josi fandila.

kika 13
01.07.2015 5 z 5

Někdy vyrazíme na cestu,ale nakonec dojedeme úplně jinam,než jsme chtěli,ale to nevadí.Důležitý je vyrazit.
Zkus svoje starý potrhaný křídla roztáhnout.
Josi jak já ji fandila,aby měla alespoň v něčem štěstí.Čte se román pohodově.
a myslím,že Josi to svoje štěstí nakonec přece jenom našla,i když jí život naložil více špatného než by měl.

Misha11
26.06.2015 4 z 5

Do této knížky jsem se začetla snad během první kapitoly. Námět se mi líbil, zpracování nebylo zlé. Jen mi to občas přišlo takové jako o ničem. Ale Jo mi přirostla k srdci, a když přišel jeden (alespoň podle mě) z nejdůležitějších zvratů, běsnila jsem víc, než ona :D
Jen jsem čekala více té atmosféry padesátých let v NO, místy mi to přišlo i trošku přitažené za vlasy, ale to je o vkusu.

chaera
20.06.2015 4 z 5

Ruta Sepetys je úžasná vypravěčka a skvěle dokáže popisovat o tom žádná, ale bohužel obsah pokulhavá. Chyběla mi tam ta atmosféra 50.let a kdyby to nebylo v anotaci, asi bych to ani nepoznala. Knize by taktéž neuškodilo, kdyby se objevilo více zvratů nebo alespoň ta romantika, která zde byla jen lehce nastíněna. 4/5

sarinkapusinka
19.04.2015 5 z 5

Naprosto nádherná kniha ....zajímavý nápad a naprosto nečekané rozuzlení .... určitě si musím přečíst další knihu od této spisovatelky ...doufám že bude 2. díl této knihy .... Velmi doporučuji knihu si přečíst .....

fruitbueno
24.03.2015 3 z 5

Zajímavé téma, které mě však svým zpracováním nijak nezaujalo. Příběh byl předvídatelný, naprosto průhledně čitelný a tím pádem trochu nudný...

Anette Abeja
15.03.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, netrpělivě jsem s každou další kapitolou očekávala, co se v ději změní, jak se posune dál :) i když se mi hlavě promítnul jistý scénář toho, jak by příběh mohl pokračovat, tak se snad nikdy nestalo tak, jak jsem si přesně myslela :D

Heyhey
24.02.2015 4 z 5

Líbily se mi drobné detaily, které vystupující postavy dělaly opravdovějšími.

Zorka
08.02.2015 4 z 5

Je pravda, že knihou V šedých tónech si autorka sama sobě nastavila hodně vysokou laťku. I tak pro mě ale byla Potrhaná křídla zajímavou knížkou, kterou mohu doporučit.

La Fiera
28.12.2014 4 z 5

Kniha se krásně četla, ačkoli děj občas trošku pokulhával. Vzhledem k tomu, že mi knihu zabavila babička a přečetla ji dřív než já- tvrdila, že je to taková slaďárnička- tak jsem očekávala něco drobet jiného. No nevím jako slaďárnička mi to moc nepřilo- to možná až na konci.
Nicméně mne to celkem bavilo. Trošku mi to svým způsobem připomínalo Římanku od Moravia ačkoli je příběh úplně jiný.
Zpočátku je děj trošku nuda a ke konci se najednou stane tolik věcí reálně- nereálných, že se nestačíte divit.

svitim
08.12.2014 3 z 5

Kniha je sice,,čtivě,, napsaná, ale obsah mírně pokulhává. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, něco nečekaného a nic......navíc kdyby nebylo na obálce napsáno, že se děj odehrává v padesátých letech, tak bych to ani nepoznala. Je to prostě takové mdlé.

Manifest blech
22.11.2014 3 z 5

Čte se lehce, ale postupem času se děj uvíjel takovým způsobem, že jsem nevěřila, co se může stát. (Co se divím, ve světě literatury se může stát cokoli)

amladar
18.11.2014 3 z 5

Kniha není špatná, ale nenadchla. Konec jsem čekala jiný a delší.

buschka
28.10.2014 4 z 5

Příběh není tak dojemný jak V šedých tónech, i přesto se četl hezky.
Nikdo z nás neovlivní, do jaké rodiny se člověk narodí. Nejvíc jsem Josii záviděla práci v knihkupectví. Závěr mírně předvídatelný.

Adele02
23.10.2014 4 z 5

Abych se přiznala, čekala jsem něco nervy drásajícího, zkrátka úplně jiného. Ale tohle zpracování příjemně překvapilo. :)