Potrhaná křídla

Potrhaná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/bmid_potrhana-kridla-185200.jpg 4 1031 1031

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy , 2013

kalinkacz
08.11.2016 4 z 5

Opět skvělá Ruta! Skvělá, ale jelikož jsem od této autorky četla všechny její knihy, tak vím, že už napsala lepší... Například Sůl moře... Ruta umí skvěle napínat čtenáře, ale u této knihy jsem takový pocit neměla celou dobu... Ano, příběh je to krásný, ale na ni slabší..

sadlo
03.11.2016

Všechny tři knihy teto autorky jsou skvěle.

Aida
02.11.2016 5 z 5

Nevím co napsat o tak zajímavé knize,líbila se mi.Paní autorka umí psát,dobře se čtou její díla.

Lkova
11.10.2016 5 z 5

Mám pocit, že jsem se právě vrátila z New Orleans a hrozně mě mrzí, že jsem se po jednom dnu pročetla až k posledním větám tohoto díla. Brečela jsem, smála jsem se a taky se samozřejmě zamilovala. Jak do postav, tak do knihy samotné.
Pokud vás k přečtení nenaláká anotace ani recenze, tak si jí přečtu znovu i za vás.

Jeanie
29.09.2016 5 z 5

Krásná knížka. Přečetla jsem jí jedním dechem a Josie jsem celou dobu moc fandila.

perpe2a
20.07.2016 5 z 5

Po dlouhé době dávám této knize 5 hvězdiček. Moc se mi příběh Jo líbil, přenesl mě do New Orleans a napínal mě až do úplného závěru. K této knize se určitě někdy vrátím a rozhodně doporučuju!

LilianaFalcon
15.06.2016 3 z 5

Ze začátku se mi to líbilo. Svěže chytlavě napsané... pak už to bylo jen zdlouhavé a nebavilo mě to vlastně až do konce...

MarVo86
13.06.2016 4 z 5

Mně se to líbilo, příjemná oddechovka. Lež, kterou je třeba potvrdit další lží. Potom se to nabaluje, nabaluje a nabaluje a člověk už neví kudy kam. Jo mi byla sympatická, prostitutky mi byly sympatické, Cincinnati a John Lockwell byli popsáni dokonale odporně :) Knihu V šedých tónech jsem nečetla, ale mam na ní zálusk!

AndyK
10.06.2016 4 z 5

Měla jsem velká očekávání, protože námět knihy mě zaujal. Ale musím se přiznat, že jsem dlouho nevěděla, jestli se mi knížka líbí nebo ne. Mladá holka zkoušená životem, neustálá oběť, velký snílek... ale pak jsem si uvědomila, že mám Josie vážně ráda. Nevzdává to a se situací se pere, co jí síly stačí. A pořád vidí to světlo na konci tunelu, což je mi moc sympatické. Život je totiž málokdy procházka růžovou zahradou a je na každém, co s tím dokáže a nedokáže udělat...

klarinka9974
30.04.2016 4 z 5

V šedých tónech je pro mě kniha top. Druhá kniha se četla hezky, rychle to utíkalo a snadno se člověk začte ale kniha pro mě nebyla tak poutavá a zajímavá. Rozhodně i tak stojí za přečtení.

Alienn
24.04.2016 4 z 5

V hodně komentářích zaznívá srovnání s knihou V šedých tónech, což je neporovnatelné, je to prostě úplně jiná kniha. Styl psaní autorky mi naprosto sedí, takže se opět četla sama. Pravdou je, že toto téma nebylo pro mě tak silné, aby mě více chytilo a vyvolalo nějaké větší emoce. Ale určitě je to příběh, který za přečtení stojí a těším se na další autorčiny knihy.

Pistácie
22.02.2016 4 z 5

Autorka píše neskutečně poutavě o tématech, která nejsou tak všední. Baví mě její styl a psaní. Jen mě mrzí, že jsem šla do této knihy s takovým očekáváním. Po neskutečném příběhu "V šedých tónech" jsem se těšila opět na strhující děj. Trošku mě to zklamalo. Nevtáhlo mě to hned tolik, jak jsem čekala. I tak mě ale kniha bavila. A mohu doporučit obě z autorčiných děl.

AnetaM
20.02.2016 4 z 5

Zajímavý a docela smutný příběh. Ze začátku jsem se ale celkem motala ve jménech a v tom, kdo je přibližně jak starý.

Oproti knížce V šedých tonech je tohle o dost horší. Nicméně spisovatelka píše velmi ctive i tady-stojí za přečtení!

Daku
02.02.2016 5 z 5

Když jsem si přečetla, o čem má kniha být, tak mne vůbec nezaujala. Ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem a nemohla se od ní ohtrhnout. Klidně by kniha mohla mít pokračování, ne všechno zde bylo řečeno.

Šánka
28.01.2016 4 z 5

Po převážně nadšených komentářích jsem se na knihu těšila, a i hodně očekávala. Příběh mě od začátku bavil, vtáhl ihned do děje a Josii jsem moc přála, aby se dokázala vymanit z minulosti, roztáhnout ta svá potrhaná křídla a vzlétnout za svým snem.
Pěkná kniha, určitě bych ji doporučila, ale mně na těch 5 * něco chybělo, nedokázala vyvolat emoce....., nevím. Zkusím V šedých tónech.

Pedruska01
07.01.2016 5 z 5

Autorka mě již podruhé dokázala přesvědčit, že umí, že je to spisovatelka s velkým S! Do knihy jsem se dokázala zakousnout hnedle od první stránky, už první věta stála za to - rozhodně vyvolala zvědavost. Kdyby nebylo hodin jak na kostele, četla bych v jednom kuse bez přestání. Formát a styl psaní je jednoznačně výborný, vyhovoval mi už u její druhé knihy.
Příběh mě neskutečně bavil, byl tak barvitě vylíčený... I když to celý stálo za prd - doba, vztahy, společnost, atd. obrátilo se to, i když s několika smutnými karamboly. Rozhodně žádný klišé, jak by si někdo mohl myslet. Kniha byla silná, úsměvná, slzavá, přející i pomstychtivá. Výčet rozhodně nekončí. Dokázala ve mě zanechat "rýhu". Víc takových skvělých knih!!
Hlavní hrdinka mi maximálně sedla. Z její matky se mi chtělo zvracet... Patrick mě překvapil, Willie byla obrovský formát s dobrým srdcem, jen to nedávala znát. Netoužila potom, aby to ostatní věděli, že to zatracený laskavý srdce má. A ostatní postavy byly... prostě skvělé. Prostě kniha na úrovni. Co na úrovni, autorka ji dostala ještě nad tuto hranici. Jsem z té knihy tak nadšená, že už ani nevím, co bych zmínila. Asi stačilo. Jen ještě - jedno velké doporučení! :)

sarkapech
28.11.2015 5 z 5

mmmmmmmm

anibeni
17.11.2015 5 z 5

Nechtělo se mi do této knihy pouštět, nechtělo se mi číst o tom, jak měl někdo špatné dětství a už vůbec se mi nechtělo číst o tom, jak se nakonec vše zlé v dobré obrátí... Nicméně nakonec jsem dneska ráno po knížce sáhla a před chvilkou jsem ji přečtenou odložila... a - kupodivu, jsem ráda, že jsem si ji přečtla. Jednak mi sednul jenoduchý styl psaní a druhak mě celkem překvapivě velmi bavil jak námět, tak prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A i když to není ta TOP kniha, na kterou budu dlouho myslet a nosit jí v podvědomí, tak přesto dávám plných 5 hvězdiček. Vždyť každá kniha nemusí být tak drsná a šílená jako V šedých tónech... Život má i hezké okamžiky..

zuzana1798
28.10.2015 3 z 5

Tahle kniha pro mě byla poměrně dost velké zklamání. Těšila jsem se na knihu plnou záhad, dobrodružství. Ale nakonec jsem shledala velmi jednoduchý děj, bez sebemenší zápletky.. Ke konci jsem se přistihla, že si vlastně ani nepamatuju jména některých postav. Jediné plus vidím v ich formě, kterou preferuji.

Marika Vanova
17.09.2015 5 z 5

Mně se tento příběh moc líbil, nic podobného jsem ještě nečetla, představovala jsem si to jako z těch amerických filmů z té doby 50. tých let, oblečení, auta. Četlo se mi to dobře.