Pokojská

Pokojská https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485634/bmid_pokojska-dpE-485634.jpg 4 313 91

Chyžná série

Molly je na světě úplně sama. Je zvyklá být při své práci v hotelu Regency Grand neviditelná. Načechrává polštáře, utírá prach a střeží tajemství procházejících hostů. Je jen pokojská – proč by si jí měl někdo všímat? Molly se však ocitne ve středu pozornosti, když objeví nechvalně proslulého hosta, pana Blacka, mrtvého v jeho posteli. Tohle není nepořádek, který by se dal snadno uklidit. A jak se Molly zaplétá do pátrání po pravdě a poslouchá, co jí našeptávají stěny hotelu Regency Grand, objevuje v sobě sílu, o které neměla tušení. Je jen pokojská – možná má ale schopnost vnímat to, co ostatní ne. Čtivý a okouzlující příběh o tom, že každý si zaslouží být viděn a že pravda není vždy černobílá – můžete ji najít ve špinavých, tmavých koutech...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Maid , 2022

a304
16.10.2022

(SPOILER) Míň je víc. Molly touží být šťastná, tak si nepouští do života přemíru aktivit, planých vztahů, čas netráví v marketech, neprožívá štěstí z pouhého vlastnění zbytečných věcí.
Má vše, co potřebuje, žije s babičkou, volný čas věnuje příteli.
Najednou život ukáže, co to znamená mít méně, nejedná se o práci, koníčky apod., ale o zásadní změny, které nemůže Molly ovlivnit ani napravit. Nedokáže si nepustit k sobě starosti, ztráty, problémy. Najednou je sama a v nemilosti. Tak už dost, říkám si v duchu, to si Molly nezaslouží. Jak se bude děj vyvíjet? To se dozvíte.
Doporučuji.

Vladísek
13.10.2022 4 z 5

A mně se to líbilo :). Molly byla fajn. Čtenář brzy pochopí, že s touhle holkou není všechno tak zcela v pořádku. Je prostě jiná. Kniha se četla dobře, jen ve své druhé půlce ztratila “šťávu” a změnila se v jakousi červenou knihovnu ve stylu “A žili spolu šťastně až do smrti…”, což mě trochu mrzí, proto ten neúplný počet hvězdiček.

AlbionFoxyFox
13.10.2022 3 z 5

Začátek knihy mě hodně bavil, líbila se mi zápletka a hlavní postavy příběhu, byla to super detektivka s neobvyklou vypravěčkou, v druhé části, od nastoupení Charlotte začala být kniha těžko uvěřitelnou romantickou komedií a posledních 30 stran bylo úplně zbytečných. Za mě tedy trochu zklamání. Jednu hvězdu navíc dávám za super obálku i celkově design knihy.

Pavlína2019
12.10.2022 5 z 5

Rozhodně plný počet hvězdiček.
Krásná obálka, krásná kniha.
Příjemný příběh, který se dobře čte. Neříkám, že kdo ví jak nápaditý.
Ale pěkný!

Zajímavá je kniha samozřejmě tím, jaká Molly je - snad ty "zvláštní potřeby", jak se říká, naivita, jiný pohled na svět - udělají tu ojedinělost.
Před velmi krátkou dobou jsem četla knihu s velice podobnou hrdinkou, takže jsem si říkala, že mi to bude vadit. Ale nevadilo.

Kniha se četla úplně sama, za den - až na nutné pauzy, kdy jsem musela rozdýchat odstavce, kde Molly chybí její milovaná babička, což je můj případ, člověk si prostě popláče...

Knihu si určitě přečtěte.
Je milá, krásná, zajímavá, dojemná, napínavá, ale má i legrační momenty.

markej
06.10.2022 4 z 5

Pokojská je román, v němž je pokojská Molly, která zřejmě má (explicitně nepojmenovaný) Aspergerův syndrom, zapletena do vraždy.
Někomu možná už tenhle druh hrdinů leze na nervy, mně ne. Líbí se mi, jaké humorné scény se díky nim dají vytvářet, i když někdy mají nádech tragikomična (Molly se lidí například opakovaně ptá, jestli se smějí jí, nebo s ní).
Příběh se v určité fázi zdá až pohádkový v tom, jak snadno se všechno vyřeší a jak slušně se k sobě blízcí lidé z Mollyina okolí dokážou chovat, to pak kniha trochu ztrácí na uvěřitelnosti, o to víc je ale čtení příjemnější a víc vás pohladí po duši. Závěr tu pohádkovost poněkud rozbil, za což dávám body navíc.
Celkově tedy doporučuju a myslím, že Pokojská je ideální knihou na podzimní a zimní večery, místy vám určitě vykouzlí úsměv na rtech... :-)
Hodnocení: 4,5 ⭐ z 5 ⭐

Anna 13
04.10.2022 3 z 5

Zamilovala jsem se do ní...
Do její rutiny...
Do její noblesy...
Do její laskavosti...
Tato kniha se po dobu, co jsem ji četla, stala mým domovem. V její první polovině jsem se nemohla dočkat toho, až se do ní zase uchýlím... Nevadilo mi, když se toho moc nedělo, postupně jsem objevovala její taje, nechávala se oslnit jejím kouzlem.

Ale zhruba od její poloviny na svém půvabu mnoho ztratila. Najednou mi hlavní hrdinka začala lézt na nervy, neboť jsem nevěřila jejím reakcím... Vyšetřování vraždy se mi zdálo spíše komické, jakoby se odehrávalo na divadle a ne ve skutečném světě... Najednou to už bylo jen o tom, kdo zabil pana Blacka a pro nic jiného nezbýval prostor.

Já budu strašně ráda vzpomínat na Mollyin byteček, na chod luxusního hotelu a na to, jak krásné bylo nevědět ještě nic o jeho včeličkách...

Je to tak většinou vždycky... Začátek je díky objevování a nic netušení krásnější než odhalený konec... A u thrillerů je to tak téměř vždy. Málokdy jsem s jejich vyústěním spokojená...
Na to, jak POKOJSKÁ zezačátku uchvátila, nakonec zklamala a já se do čtení musela chvílemi i nutit.
Nicméně věřím, že krásná obálka přitáhne čtenáře, pro které její obsah zklamáním nebude.

Tereziee
01.10.2022 4 z 5

Pokojská je opravdu skvělý thriller, prostě ten který začnete číst ráno a večer odložíte. Hlavní hrdinka Molly je skvělá, je totiž úplně jiná. Má svůj svět, své myšlení ale už od začátku tu její nevinnost a naivitu milujete.

Celá zápletka vraždy je vlastně celkem jednoduchá, ale kniha je tak dobře napsaná, že vás to nutí číst dál i bez nějakých kolosálních dramat a zvratů. V epilogu se nám sice ještě trochu karty zamíchají, ale je to spíš taková třešnička na dortu.

Knižní střípky
30.09.2022 5 z 5

Přiznám se, že ta samotná zápletka kolem pana Blacka mi nepřišla ničím zajímavá, nicméně to vše ostatní kolem se mi líbilo moc. Hotelové prostředí je mi blízké, sama pracuji jako recepční a s pokojskými přicházím v práci do každodenního kontaktu, toto prostředí mi tedy bylo velice blízké a určitě i díky tomu mi ta kniha tak moc sedla. A potom tady byl pan Preston, Juan Manuel, Charlotte, ti všichni za Molly stáli a já jim za to moc děkuji.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kneslova
18.09.2022 5 z 5

Netradiční , zajímavá kniha, kde to ,kdo je vrah je zcela na konci zájmu

nada3314
06.09.2022 5 z 5

Tuhle knihu budete buď MILOVAT, nebo nenávidět. Já se stavím na stranu těch, co jsou hodně nadšení. Styl psaní autorky je přirovnáván k Paule Hawkins, která napsala již plno bestsellerů - ( Dívka ve vlaku, Do vody, Pomalu hořící oheň), a tu já zbožňuji, takže POKOJSKÁ byla jasná volba.

Hlavní hrdinka Molly může být někomu nesympatická nebo ji může označit za divnou a toto právě dělá ten příběh ještě zajímavějším a originálním. Já nemám žádné předsudky k lidem, kteří se chovají jinak než já, každý člověk je originál a tak je to správně. Bohužel, ale všichni nejsou jako já a tím pádem to Moly nemá vůbec lehké – kolegyně se jí snaží zesměšňovat, nazývají ji ponižujícími názvy, smějí se ji za zády a některé ji i kradou spropitné. Molly si toho nevšímá a žije si jen svým úklidem. Celý život má naplánovaný podle úklidu. Chodí jen do práce a domů – nezná žádnou zábavu vlastně ani žádný koníček kromě úklidu nemá. Mohlo by se zdát, že žije velmi asociální život, ale ji to tak nepřijde a vše ji takto vyhovuje. Svoji práci Molly zvládala excelentně, miluje čistotu a práce pokojské byl její životní sen.

Před devíti měsíci ji umřela babička, která ji vychovávala a se kterou doposud žila. Molly musí vše zvládnout sama, její bývalý „přítel“ ji zneužil a vybílil účet, takže musí začít úplně od nuly. Molly je sama a to úplně na všechno. Poté co v hotelu najde mrtvolu bohatého klienta se ji obrací život o 180 stupňů a to jak profesní tak i osobní. Pro policii se stává podezřelá a vyšetřování začíná. Pomůže Molly někdo nebo bude na vše tato "divná" dívka sama jako doposud? Kniha určitě stojí za přečtení, já jsem moc moc spokojená.

A taková perlička na závěr: Na zahraničním webu jsem zjistila, že kniha bude zfilmována a ještě větší radost mám z obsazení herečky, hlavní postavu Molly bude hrát Florence Pugh, kdo ji neznáte, tak hrála např. v Malých ženách. To je taky moje srdcovka.

Korsika
03.09.2022 2 z 5

Pro čtenářky Pauly Hawkins! Pokud máte rádi knihy s tzv. nespolehlivým typem vypravěče, rozhodně vám knihu doporučuji. Pěkně se četla, je vtipná a hlavní postava je kouzelně nepoužitelná do "běžného" života. Závěr knihy vás určitě překvapí. Já ale tento styl vyprávění nemusím, takže pro mě byl závěr (epilog) spíš rozvratem než zvratem.