Píseň oceli

Píseň oceli https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423132/bmid_pisen-oceli-pPY-423132.jpg 4 264 264

Píseň oceli série

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Vyrazte na cestu, která tu dlouho nebyla, cestu, která vás dovede mezi démony, draky, bardy a drakobijce. A taky zase mezi nohy nějaké té vdané paničky, ale tak už to mezi hrdiny chodí.... celý text

Borufka_9
14.02.2020 3 z 5

Asi to zkazím. Na mě je to takové staré. Mnohokrát vyprávěné. Za čtivost a poctivou fantasy dávám tři.

obrobr
09.02.2020

Nádherná kniha .Skvělé fantasy. Plný počet. Jen tak dále

Anachis
05.02.2020 5 z 5

Nepatřím k těm, co komentují knihy, ale u této musím. Po dlouhé době to byla kniha a autorka, která mě nutila číst dál a dál a neodkládat. Dočetla jsem za dva dny a už teď bych ráda četla další příběhy.
Je pravda, že se nejde ubránit připrovnání s Marigoldem a třebas i Geraltem, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Rozhovory mezi dvojicí Cu a Mi byly zábávné, text rychle plynul, dokonale jsem se dokázala vcítit do prostředí.
Prostě velká poklona autorce a vlastně i české fantastice! Čeští autoři prostě umí ;)

martina1199
04.02.2020 4 z 5

Hodně povedený fantasy příběh :-) Vše v něm funguje - svět, postavy i děj samotný. Líbí se mi autorčin styl, příběh odsýpal svižně a četl se opravdu dobře. Ovšem v případě barda Minangara jsem se neubránila přirovnání k Marigoldovi, ono se to přece jenom tak trochu nabízelo :-)

Eslem
30.01.2020 4 z 5

Autorka si přepsala příhody dvojice Geralt-Marigold podle svého a povedlo se jí to proklatě dobře. Pěkný příklad toho, jak si vytunit vlastní svět povídkami ve sbornících (ty mi ještě přišly jen jako dobrý průměr) a pak ho dovést téměř k dokonalosti knižní prvotinou. Postavit děj na trnitém přátelství dvou mužů je něco, co MM opravdu umí...

Sirius
25.01.2020 5 z 5

Wow wow wow... ale vezměme to popořádku. Tahle knížka trochu mate anotací, podle který jsem ji pokládal za román. Jenže když jsem nakoukl dovnitř, zjistil jsem, že je to spíš sbírka povídek... která je ovšem napsaná naprosto precizně. Jako fakt. Bomba. A obrovská. Najednou mi bylo zase náct a já poprvý četl Conana. A Geralta... Sice je to první knížka, ale Merglová ukazuje, že má naprosto skvělej a vybroušenej styl, na první stránce nahodí udici a prostě nepustí. a vy chcete číst a číst. A číst. Napsala fantasy ve stylu meč a magie jak řemen, ze kterýho se určitě v literárním nebi radujou Howard s Gemmellem, protože dostali v Michaele Merglový skvělou nástupkyni. Pomáhá k tom nejen ten styl, ale taky dvojka hrdinů, která to celý táhne. Na jedný straně mrzoutskej ale čestnej horal (když v poslední povídce pronesl větu: "Všechny je pobijeme" věřil jsem mu to) a na druhý straně bard, co má dost šikovnej jazyk. A taky velkej talent na maléry, což vede k řadě docela velkejch trablů. Ostatně díky tomu se dá dohromady se svým společníkem. A trochu to trably končí...a oba hrdinové mají svoje démony minulosti. A co musím vyzdvihnout je úžasný propojení drsných příběhů a jakési... možná snad pohádkovosti. Prostě slast. Jestli se vám líbí autoři jako Gemmell, Howard, Červenák, Žamboch, Sapkowski, byla by velká škoda minout v knihkupectví Píseň oceli. Jakmile tahle autorka rozehraje strunu loutny a začne vyprávět u ohně svůj příběh, nechcete, aby skončila. Od Michaely Merglový chci určitě číst všechno, co napíše. A nejlíp s touhle dvojkou hrdinů

KAREL6725
30.12.2019 5 z 5

Bože můj tohle je fantasy jak řemen. Velice milé překvapení a to z pera české autorky. Tehlé knize se nedá vytknout vůbec nic. Je to napínavé, vtipné , a především velice čtivé. Příběh Minangara a Cuchenana vás nenechá na chvíli vydechnout. Tohle se četlo samo jen slova chvály, plný počet hvězd . Vedle Králů Wyldu to nejlepší co jsem letos četl. Knížku mám od autorky podepsanou , děkuji a přeji hodně tvůrčích nápadů.

Archie
29.11.2019 5 z 5

Merglova je bohyne. Clanek v Pevnosti navnadil. Klasicke fantasy slibujici obalka mi knihu pote v Luxoru prodala. A od prvni kapitoly jsem se do stylu jakym madam pise zamiloval. Je to opravdu to klasicke fantasy, psane ale lehkym perem, bez vleklych pasazi, s prijemnym citem pro tempo, akci i dialogy. Je to navic velmi vtipne, tak akorat peprné (v tomhle je Merglova spise Sapkowski nez Feist), a predevsim - je to 600 stran vonaveho fantasy. Nocni lesy, pidizvici, rytirske turnaje, krčmy, hrady a pevnosti banditu, prsate selky a hubate senkyrky. Vse v temer pohadkove, poeticke atmosfere. Jestli tohle byla romanova prvotina, pak nevim, jak dobry muze byt autorcin opus magnum.