Píseň oceli

Píseň oceli https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423132/bmid_pisen-oceli-pPY-423132.jpg 4 264 264

Píseň oceli série

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Vyrazte na cestu, která tu dlouho nebyla, cestu, která vás dovede mezi démony, draky, bardy a drakobijce. A taky zase mezi nohy nějaké té vdané paničky, ale tak už to mezi hrdiny chodí.... celý text

CalwenRamones
10.08.2020 5 z 5

Také musím souhlasit.. letošní TOP kniha co jsem četla. Asi nenajdu brzy něco "lepšího". Nenechte se odlákat počtem stran doopravdy za to ta kniha stojí a od první stránky do konce budete napjatí jak se příběh bude vyvíjet :)

Claudius
28.07.2020 5 z 5

Jako by slečně Merglové bylo líto, že v zaklínačské sáze je trestuhodně málo společných scén Geralta a Marigolda. A já souhlasím - jejich pichlavé rozhovory jsou mezi tím nejlepším, co příběh pana Sapkowského nabízí. A na vznešené tradici drsňák-bard tato kniha bravurně staví a vytěžuje z ní maximum.
Ovšem nejedná se o žádnou vykrádačku, jak by se mohlo z úvodu mého komentáře zdát. Je to pocta, milostný dopis všem hrdinským bromancím. O to zajímavější, že to napsala dívka. Dialogy jsou vyšperkované k dokonalosti, vtipné, uvěřitelné. Autorka si dokonce dala práci s Minangarovými básničkami a písničkami. Jenom je maličko škoda, že Kalvemína má vlastně málo prostoru a je upozaděna - původně to vypadalo, že bude mít mnohem větší roli.
A ono je to autorčina prvotina? No bravo.

špulo
07.07.2020 3 z 5

Nerád dávam iba 3* knihe, ktorá sa mi vlastne celkom páčila. Lenže, môže si za to tá kniha sama. Prvá polovica je ukážkou nevypísanosti a autorského hľadania sa. V druhej polovici sa ukáže, že autorka umí. A práve preto ju mal niekto dokopať k tomu, aby sa s poviedkami z tej prvej polovice ešte pohrala a posunula ich na úroveň polovice druhej. Takto mi v oku zostala mierna pachuť odfláknutosti, pretože ku koncu som sa s hrdinami náramne bavil a fandil som im. Aj mi prestalo vadiť, že som sa s nimi stretol už v mnohých iných knihách. Takže, prvá polka za 2, druhá za 4, výsledok je jasný. Škoda...

vavunik
27.06.2020 5 z 5

Knížka se mi moc dobře četla, povídky mě bavily, postavy byly sympatické a i vtipné. A že nešlo o náročné čtení s obrovským světem a spoustou postav vůbec nevadilo. Navrh krásná obálka. Chyběla mi jen jedna věc a to mapa, je velká škoda, že tam není. I přesto dávám pět hvězdiček a doporučuji.

cori
27.06.2020 3 z 5

Autorka se inspirovala irskými bájemi o mýtickém hrdinovi Cúchulainnovi a vytvořila zábavném čtení o přátelství děvkaře a panice. Kniha obsahuje šest povídek, v nichž oba hrdinové zažívají různá dobrodružství s nadpřirozenými bytostmi a různými zlouny. Některé linky zůstaly neukončeny - např. láska princezny Dáidre a Mordyca.

bookworm416
26.05.2020 2 z 5

Já upřímně netuším, proč jsou z toho všichni tak obrovsky nadšení. Neberte mě špatně. Osobně jsem velkým zastáncem českých autorů, kteří se snaží prorazit na poli fantastiky. Ale tady těch příběhů jsem už četla tolik, že mě tahle kniha absolutně ničím nenadchla. Minangard je absolutní vykradačka Marigolda, příběh jako takový ničím nepřekvapí, ani nešokuje. A při otevření knihy vás do očí udeří ta ohromná písmena, za které se nemusí stydět ani dětské knížky pro nejmenší. Diky tomu si ale můžete říkat jaký jste borec, že jste za dva dny přečetli tak úctyhodný počet stran.
Faktem ale zůstává, že to hezky rychle uteče a pro někoho méně náročného to může být příjemná, oddechova kniha.

witko
16.05.2020 4 z 5

Povedená prvotina. Moc se mi líbily dialogy postav.

JajaCZ
13.05.2020 5 z 5

Wow! Toto bola jednoducho nádhera. ♥️ Pani/slečne Merglovej skladám klobúk. Fantasy ako má byť. Sympatickí hrdinovia, vtipné dialógy, malá dávka napätia, okúzľujúci príbeh....síce tam cítim istú podobnosť Minangarda s Marigoldom zo Zaklínača, ale inak sa od tohto poľského veľdiela táto skvostná vec, líši. Cuchenan - silný drakobijec vás isto okúzli a budete mu držať päste. POZOR ale, táto fantasy nebude pre každého. Nečakajte jazdu ako na horskej dráhe a kopec dobrodružstiev, ktoré počas čítania prežijete. Nečakajte, že celý príbeh budete riešiť nejaký problém, ktorý na konci vyvrcholí vo veľkolepé finále. Táto kniha je len malinký výsek z dlhého života hlavných hrdinov. Dej plynie pomaly, vychutnávate si ho ako dobrý čaj, či kávu a ešte dlho po dočítaní cítite jeho príjemnú chuť na jazyku ♥️ Viem, že sa na IG táto kniha niekomu nepáčila. Osobné som názoru, že na tú ktorú knihu je potreba mať správnu náladu. A ja som ju rozhodne pri čítaní tohto pokladu mala. :) Dajte jej šancu. Prečítajte si pár strán. Pretože anotácia neprezrádza absolútne nič ☺️

Maggy
05.04.2020 3 z 5

Na mě to asi bylo až moc "klasické" fantasy - ve smyslu naplnění veškerých žánrových klišé, co se jak děje, tak i postav týče. Čtivost tomu neupírám, další díl (pokud bude) si přečtu.
Solidní 3* (Nepopírám vliv velmi vysokého očekávání po všech těch pětihvězdičkových recenzích.)

KadetJaina
24.03.2020 5 z 5

Miluju knihy založené na dialogu a dynamice postav. Míše tohle jde skvěle. Slovní přestřelky obou hrdinů dokážou vyvolat úsměv na tváři a to i ve chvíli, kdy se oba babrají v nějaké příšerné (ehm, hrdinské) situaci.
Četlo se jedním dechem, meč a magie z toho jen kape, a děje a zápletky jsou docela známé, ale to už tak u legend bývá. Draci, sudby, druidi, skřítci... račte si vybrat.

MichalPuchovsky
16.03.2020 4 z 5

(Ne)klasická fantasy lyrického strihu. Veľký dôraz sa kladie na postavy, kniha preteká množstvom sviežich a vtipných dialógov. Niekedy by sa ale hodilo viac deja a menej kecania, preto hviezda dole. Zo začiatku pôsobí dej Písne ocele trocha rozhárane, ale v závere sa všetko pekne prepojí. Teším sa na pokračovanie, na ktoré nás autorka nenápadne pripravuje naprieč textom.

maca5449
14.03.2020 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem letos četla!

Proklínám autorku, protože kvůli ní mám zas náběh na čtecí krizi, nic do čeho se v nejbližší době pustím nebude dost dobrý.

annes
10.03.2020 4 z 5

Tyjo, jako na začátku jsem viděla v příběhu odkazy na jiné fantasy (bard připomíná Marigolda a nemluvný Cu zase Geralta, některá jména a názvy jsou podobné již jiným) a říkala si, že to nebude nic moc, ale nakonec někde u 400 stránky jsem si říkala, že hrdinové se mi vlastně líbí a i dobrodružství nejsou špatná :-). jen těch názvů a jmen a taky bych uvítala mapku :-))
Nicméně myslím, že příběh není dokončený, takže možná bude pokračování? ale těžko říct...
Suma sumárum, jestli autorka napíše další knihu, otevřu ji minimálně ze zvědavosti a pro skvělé verše a čarovná zaklínání ;-))

SONP
03.03.2020 5 z 5

No prosím! Zase po delší době jedna tuzemská žánrovka, díky které nelituji, že domácí scénu stále sleduji. A přitom vlastně nevím, čím mne Píseň Oceli vlastně nasála do příběhu a už nepustila.

Poněvadž kdybych tady napsal ve zkratce děj, řekli byste si, že je to jenom další drobně oplzlý klon zaklínače. Protože co jiného si pomyslet o tom, že hlavního hrdinu - nemluvného horala ze severu, provází na jeho hrdinných výpravách druhý hlavní hrdina v podobě barda, který se spíš plete pod nohy než pomáhá. A nebo o tom, že nejde o žádnou high fantasy Tolkienova typu, protože tohle fantasy je prokvetlé hormony a pohlavním pudem téměř na každé stránce. Dokonce by se dalo říci, že jde o Sapkowského klon neúspěšný, protože v něm nenajdete žádnou silnou ženskou postavu, nepočítáte-li všechny ty nezkušené děvečky a nadržené hostinské nebo nadpřirozenou ježibabu z lesa.

Tohle všechno mne při čtení napadalo, a autorka mě z těchto prvoplánovitých nápadů na možné výtky vyvedla. A podle mě je příčina jediná: Při Grabtharově kladivu, tahle paní nebo slečna zatraceně umí psát příběhy a umí je pravděpodobně psát o čemkoliv. Takže i tenhle méně originální námět uchopila tak, že to čtenáři prostě ani nemůže vadit a raději se nechá unášet řekou autorčiny literární dovednosti. Tak to se teda těším na příští kousek! Pane jo! 95%

Maedros
28.02.2020 3 z 5

Pěkná fantasy, která se hezky čte a dialogy hlavních hrdinů opravdu pobaví.
Jediné, co mi dost chybí je mapka a hlubší pohled do historie a celkového fungování země, ve které se děj odehrává.
Příběh mi navíc přišel poměrně dost otevřený, tak že by pokračování? Bral bych všemi deseti. :)

dpxcz
18.02.2020 5 z 5

Merglová je bohyně! Tak skvělou fantazy jsem od debutující autorky nečekal. Knihu jsem od první do poslední stránky nemohl odložit, dokud jsem ji celou jedním dechem nepřečetl. Četlo se to lehce, všemu jsem uvěřil, často jsem se u toho křenil a ty břitké dialogy mi připomněly Petra Hetešu mixnutého se světem Krvavého pohraničí Vladimíra Šlechty... Přidávám si autorku mezi oblíbené a netrpělivě čekám na další velkolepé dílo!
A všem přeji hezký večer a hvězdičkovou noc s touto knihou... :)

Anushka1
17.02.2020 5 z 5

Super fantasy kniha, která se nedala skoro odložit. Rozhodně bych si chtěla přečíst o dalších dobrodružstvích Cuchenana a jeho barda Minangara.

MichalKal
16.02.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila. Spousta vtipných části. Děj pěkně postupoval. Za mě plný počet bodů :).

Peťa2110
14.02.2020 4 z 5

Mne osobne sa kniha veľmi páčila i keď samozrejme ako všade sa nájde nejaké "ale". Síce sa tam nájdu podobnosti s už spomínanou sériou Zaklínač, ale kniha neni rovnaká. Číta sa sama a nie raz som sa na vtipných hláškach od srdca zasmiala ale ako v každej dobrej knihe nechýba ani to smutné či nejaká tá akcia. Je to všetko spolu pekne nakombinované a celé to funguje a čitateľ sa nemôže od knihy odtrhnúť. Za mňa veľké áno a určite by som si v budúcnu rada prečítala ďalšie príbehy z tohto sveta.

dzahradnik
14.02.2020 5 z 5

Velmi čtivá, klasicky působící fantasy, která, IMHO, doplatí na současný seriál Zaklínač, je tam bard a bijec, to ano, ale je to jiné ;-)