Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4613 4613

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen , 2012

jefff
29.07.2014 5 z 5

To je strašný, jak napínavé knížky on má. Ke konci už se to nedalo ani číst a já skoro přeskakoval řádky a odstavce a čas kolem plynul úplně mimo mě. Dvojice Lars Kepler je opravdu talentovaná a jejich styl i příběhy jsou jedinečné a originální. Písečný muž je dle mého spolu s předchozím dílem Svědkyně ohně zatím nejlepší. Zatímco Svědkyně byla čirá detektivka, která byla ale naprosto perfektní, Písečný muž je spíš thriller, kde je fantastiky popsán sériový vrah Jurek, který s knihy doopravdy vystupuje a jeho vrásčitou tvář skutečně vidíte a cítíte fyzicky strach z něj. Tohle umí málokdo. Detektiv Joona je ke všemu sympatický, žádný superman ani opilec nebo nepříjemnej prudič, jak to především v severských detektivkách bývá. Fantastická kniha, jejíž jediným záporem je fakt až příliš adrenalinovej konec.

Dynovy.dzus
13.07.2014 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Budu se jenom opakovat. Napínavá, velmi čtivá, možná také díky kratším kapitolám, což vidím jako plus. Otevřené konce moc ráda nemám, ale u této knížky mi nijak nevadil, vlastně si ani nedokážu představit jiný nebo lepší konec. Mým častým problémem s kterým se setkávám nejenom u knih, je neobvyklá předvídatelnost děje. Tady, až na pár výjimek, k tomu nedocházelo, čímž si u mě knížka zajistila plný počet. Nemyslím si, že je dokonalá. Pár drobných výtek a nesrovnalostí by tu bylo, ale příběh mě tak vtáhl do děje, že je můžu bez mrknutí oka odpustit.

swamp
11.07.2014 4 z 5

Než vyslovím všechny ty výtky k této knize, chci upozornit, že se mi velice líbila, byla napínavá a místy jsem opravdu hltal pasáže jedním dechem. Jinak ale stále převládá ta zvláštní pachuť Joonovy dokonalosti, který dostal nového protivníka, jenž je vlastně úplně stejnou postavou jako detektiv Linna, jen leží na protilehlé straně pomyslného spektra dobra a zla. Místy mi vadily drobné nesrovnalosti, které by se do knihy podobného charakteru dostat neměli, tak nevím, zda je to problém překladu, či zda by kniha zasloužila lepší revizi. Saga Bauerová je na můj vkus taky až moc perfektní a hlavně naprosto v klidu, když se jí někdo snaží znásilnit - zajímalo by mě, kdo z autorské dvojice tuto pasáž psal... A na závěr mám problém s těmi cliffhangery na koncích knih. Já myslím, že to vypovídá jasně o tom, že si Alexandra a Alexander příliš nevěří, a aby si zajistili prodejní úspěch další knihy, dělají na diváka tenhle zákeřný "podraz". Ale znovu opakuji... jsem jim tohle všechno odpustit, protože se stále jedná o příjemné napínavé počtení.

pupak13
06.07.2014 3 z 5

Knihu bych zařadil k lepšímu průměru. Nechybí ji napětí a jsou i dokonce pasáže, kdy se kniha čte „jedním dechem“. Jako pozitivum bych viděl rozdělení knihy na menší kapitoly, čímž kniha dostává ten potřebný spád.
Co bych ji, ale naopak vytknul? To jsou pasáže, které postrádají logiku a hlavně jsou z mého pohledu nereálné (útěk hlavního padoucha z vězení, jeho postava coby nepřemožitelného „supermana“, či systém samotného švédského vězení). Některé kapitoly zbytečně detailně popisují věci, které s dějem nemají nic společného a jiné jsou zase zbytečně stručné – zde je hlavní příčinou asi to, že knihu napsali dva spisovatelé, kteří se v psaní asi střídali. Každopádně jako oddechovku na dovolenou bych ji určitě doporučil – milovníky detektivek asi nenadchne.

studentice
04.07.2014 4 z 5

Napinava detektivka, i kdyz mi ke konci prisla trochu moc zdlouhava. Zaujalo me predevsim nasazeni policistky v prestrojeni a vysvetleni cinu hlavniho padoucha. Pro me zatim nejlepsi kniha z cele serie.

Marčullkas
02.07.2014 5 z 5

Opět mě mrazivé severské krimi počtení nezklamalo! Od první stránky až do poslední jsem byla v napětí. Konec je báječně otevřený a dává prostor pro další napínavou tvorbu! Jen tak dál! Těším se další knížku!

Pet007
28.06.2014 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. A přece to sobotní odpoledne a podvečer nepovažuji za promarněné.

Taja2013
26.06.2014 5 z 5

Výborné čtení. Až na pár nesrovnalostí v ději opět další skvělá kniha.Těším se na další.

Arlique
25.06.2014 3 z 5

Tímto dílkem sem zřejme skončil se severskou krimi. Prapůvodně sem hledal něco na způsob Millénia od Larssona. Dostal se mi do ruky Hypnotizér, který mě docela i bavil... tak sem sáhl po Svědkyni ohně - to je podle mě nej kniha z celé série... Paganiniho smlouvu sem nedočetl, to byla opravdu těžká hloupost. Skrytě jsem si přál aby mi Písečný muž spravil chuť, ale nestalo se. Tato kniha je už regulérní záchodový čtivo - tzn. zbytečnost - neurazí, nenadchne... když dojde toaletní papír tak pomůže

Danda40
24.06.2014

Kniha mě naprosto pohltila, nemohla jsem jít spát, dokud jsem ji nedočetla

frukeška
21.06.2014 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto uchvátila. Nemohla jsem přestat číst snad posledních dvě stě stran, i když už bylo po půlnoci. Musela jsem se dočíst ke konci, abych zjistila, co se stalo.
Skvěle napsané. Autoři navodili velmi napjatou atmosféru. :)

MARSgirl
06.06.2014 5 z 5

Naprosto brilantní! Už hodně dlouho jsem nebyla začtená do té míry, že bych absolutně ztratila pojem o čase.

Agresivní, napínavé, písečné!

princesse
02.06.2014 5 z 5

Neskutečná kniha!!! Od začátku až do konce napětí, napětí, napětí. To i přesto, že kniha má téměř 500 stran. Skvěle se čte, je to jistě dáno i krátkými kapitolami, ale hlavně příběhem. Dalo by se napsat "těžká úchylárna". Je až neuvěřitelné, že se něco takového může stát, ale proč by ne ... Lidé jsou různé. ;-) Několikrát jste si už jistí, že je konec a vrah nemá šanci, ale několikrát se přesvědčíte, že je vše úplně jinak, což je ostatně i motto příběhu. A konec? Neskutečně překvapivý, takže čekám zda a za jakých okolností se s hlavním hrdinou opět setkám. Doporučuji ... doporučuji ... doporučuji.

aulola
31.05.2014 5 z 5

Zapomněla jsem dýchat, skvěle napsaná kniha.

Lorelei13
30.05.2014 5 z 5

Jedním slovem mazec. Od první stránky až po tu poslední Vás autor nenechá vydechnout. Takhle má vypadat thriller.

Dagmara36
26.05.2014 5 z 5

Jak jinak, než dát všechny hvězdičky. Super čtení, krátké kapitoly, krásně se čte. Už se těším až dopíší další. Děj byl svěží, skvěle ubíhal.

Veris
26.05.2014 5 z 5

Výborná kniha, tato se opravdu povedla. Čtivá, hltavá, napínavá .... nemám co víc dodat.

Adria Orici
26.05.2014 5 z 5

To jsem si dobře početl. Podobný styl psaní, už myslíte že je finále, ale zbývá ještě cca 80 stránek. Jste napnutí jak kšandy, jak se bude příběh vyvíjet dál. Seděl jsem odpoledne na sluníčku, ale měl jsem pocit že jsem v lednici při popisu komisařovým koupání..... . Bych opakoval své komentáře,velmi dobré čtení, napínavý děj, dobré finále, nehledejte chyby jinak máte našlápnuto že se Vám nebude nikdy líbit žádná kniha. A když ano, tak jen zapomenete ty chyby nebo je přehlédnete...... .

Nakladatelství Host
Připravovaný pátý díl série s názvem Stalker (Stopař) vychází ve švédštině na podzim 2014, český překlad plánujeme na jaro 2015.

makhushka
24.05.2014 5 z 5

Tak si čtu doma, čtu v tramvaji, čtu v práci a řeknu si, no nic kouknu která stránka kdyby se náhodou zavřela....286...Cože?! Kdy, kde jak, to není možné! Absolutně mě vtáhla do děje, pro mě tento díl Keplerovky byl jeden z nejlepších!

majin.a
23.05.2014 5 z 5

Nevidím jediný důvod, proč této knize nedat 5 hvězdiček. Přečteno za den a půl, odtrhávala jsem se jen s těžkým srdcem. Krátké kapitoly zajišťují rychlé plynutí děje. Někdy náročné je střídání objektů kapitol, ale nikdy mi netrvalo déle než dvě věty se zorientovat a vybavit si, v jakém stádiu je děj.
A ten konec? Už aby bylo pokračování!
Pro mě nejlepší kniha od této dvojice.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler