Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3698 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

M.Bo.
19.02.2020 3 z 5

Knížka se četla moc dobře, ale trošku mě mrzelo celé rozuzlení. Čekala jsem že z hlavní hrdinky bude opravdu hrdinka, a ne rozmazlená postavička. Škoda, protože to mohlo celé dopadnout daleko lépe a dostat více hvězd. :)

misatrix
14.02.2020 odpad!

Ačkoliv ma kniha vcelku pěkná hodnoceni, musím říct, ze me nenadchla. Dej je zdlouhavý, hrdina je hnán vnitřní silou, která se sice da z části vnímat jako mladistva zamilovanost, ale z velké části je to přehnané. Divka je rozmazleny fracek, ktery si nedokaze najit cestu k ostatnim lidem a tak dela blbosti. Kniha mi připadá naprosto zbytečná.

jana4084
10.02.2020 3 z 5

Tahle kniha se mi velice líbila. Zanechávala ve mně nedočkavost a opravdu to byla jedna velká záhada člověka, který nechtěl být nalezen, ale zanechával stopy. Slepá láska, která úplně nekončí happyendem, ale na druhou stranu nekončí ani špatně. Viděla jsem film, nebyl špatný, ale od knihy rozdílný. Nejdřív doporučuji přečíst knihu, pak zhlédnout film. :-)

yonda
03.02.2020 5 z 5

Tato kniha byla v knihovně mé dcery už nějaký čas. Kvůli výzvě jsem si ji půjčila a mohu říct, že za mě fakt dobrý! Vtipné dialogy, živé postavy a rychlý spád. Jenom ten konec, ten poslední odstavec , mě zmátl....no ale vážně ,jak to sakra dopadlo?

adrianna0305
02.02.2020 1 z 5

Měla jsem tušení, že tenhle autor nebude můj favorit, předem jsem cítila nezáživné čtení a stalo se. Úvod ještě dobrý, dokonce i zábavný. Pak se to nějak rozvleklo do nudných končin, závěr jen spousta žvanění. Škoda papíru na tuhle knihu, ale když z ní vytrháte listy, můžete si postavit vlastní papírové městečko.

betička
28.01.2020 2 z 5

úplně mě nenadchla

oblakaknih
26.01.2020 3 z 5

Mé druhé setkání s autorem a já jsem upřímně ráda, že jsem mu dala šanci.
První kniha, kterou jsem od něj přečetla byla Hledání Aljašky. A upřímně? Vůbec mě nenadchla. Papírová města jsou pro mě lepší.
Přesto to ale není kniha, na kterou si vzpomenu, až bude někdo potřebovat doporučení.
Námět knihy je originální, dost dobrý nápad. Ze začátku mě kniha přesto nepohltila.
Hlavní hrdina Q mi byl po většinu času sympatický, ale občas se choval příšerně, takže mě i štval. Nejvíc jsem si ale oblíbila Radara!
Kniha se četla dobře, jen mi trvalo se začíst do příběhu samotného.
Autor nejspíš nikdy nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale ani ho nechci zavrhnout. Jeho styl psaní je dost osobitý, takže nemusí být pro každého.
Kniha začíná poměrně jednoduše, ale po prvním zvratu (díky kterému mě kniha začala pořádně bavit) se z ní stává poněkud depresivní. Příběh dokáže čtenáře dokonale pohltit a ovládnout myšlenkami hlavního hrdiny.
Konec to u mě bohužel trochu pokazil, čekala jsem něco víc.
Rozhodně doporučuji jako fajn knihu na prázdniny.

miriamjaklu
06.01.2020 3 z 5

Příbeh nebyl tak záživný, ale mě v sobě nějaké kouzlo. Závěr se mi jevil zmateně, ale věřím, že kniha si najde své příznivce.

Pauvka
04.01.2020 3 z 5

Knizka velmi pekna, ctiva. Videla jsem i film, ale ten se mi teda nelibil.

SladkaK
01.01.2020 1 z 5

Já jsem na tohle už asi stará. Věřím ale, že si své náctileté (ať už věkem, nebo duší) příznivce najde.

leanyka
26.12.2019 3 z 5

Průměrná kniha, hezky se četla, první polovina super, postupně mě přestávala bavit a konec zklamal, asi jsem čekala něco víc.

TerezaJágrová
22.12.2019 5 z 5

Skvělá oddechová kniha, přečtená za dvě odpoledne.

Jaja489
17.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha!!!
Naprosto skvěle napsaná, velice zajímavá. Rozhodně všem doporučuji. ;-)

vlkove
15.12.2019 4 z 5

Dobrá kniha s mnoha zajímavými myšlenkami. Doporučuji i stejnojmenný film.

Kačka_h
16.11.2019 odpad!

Asi nejhorší kniha, kterou jsem kdy od Johna Greena četla. Abych byla upřímná - vlastně jsem ji ani nedočetla. Skončila jsem někde v půlce a na zbytek jsem se dokoukala ve filmu. A i ten byl nic moc.

PetraBery
08.11.2019 4 z 5

Kniha plná hledání – hledání hlavní hrdinky Margo, která měsíc před ukončením střední školy zmizí, ale i hledání svého směru v životě. Quentin je fajn hlavní hrdina, zamilovaný do představy, jaká Margo je. Spolu s přáteli sleduje stopy, které Margo nechává a absolvují neobvyklou pátrací akci. Autor má příjemný styl a jeho knihy se mi dobře čtou.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Za mě asi nejlepší Greenovka. Možná bych ocenila trochu uzavrřenější konec. Snad bych i překousla krátké "za půl roku" nebo celkově epilog. A musím říct, že postava Marco byla docela zklamaní.

Maevie
13.10.2019 3 z 5

Papírová města jsou příběhem o dospívání, lásce a všem, co tyto dvě věci mohou způsobit. Autor využil zajímavého nápadu, jak přiblížit pocity někoho, kdo jaksi nezapadá do prostředí, do kterého se narodil, někoho, kdo vnitřně bojuje s realitou, která je mu předkládána jako správná. Nejvíce si z knihy cením jejího zakončení, kdy obě hlavní postavy dochází k uvědomění a rozhodnutí, kterých mnohdy není schopen ani leckterý dospělí.

Kalima206
31.08.2019 5 z 5

Mě osobně se kniha moc líbila. Taková fajn oddchovka.
Ze začátku sem úplně nevěděla, co od ní čekat a konec sem čekala jiný, ale nemůžu říct, že by mě nějak zklamal.
Hrdinka Margo se mi osobně líbila, tím jak byla jiná než ostatní.

Roscata
28.08.2019 5 z 5

Papírová města jsem poprvé viděla jako film, zamilovala si ho a až později zjistila že mají knižní předlohu. A tu jsem si zamilovala ještě víc. Ačkoliv John Green píše spíš pro teenagery, já si jeho knihy užívám i teď.
Knihu jsem hltala stránku za stránkou, užívala si úkoly které Margo a Quentin plnily a chápala jsem jeho posedlost touhle bláznivou holkou a snahu zjistit kam se poděla.
Green ve svých knihách řeší problémy dospívajících, které jsme si všichni prožili, takže je snadné se v knize najít a pochopit pocity které postavy prožívají. Navíc vás styl psaní přiměje přemýšlet ale zároveň se i pobavíte.
Johna Greena prostě buď milujete nebo nenávidíte.