Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3701 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

Alienn
23.03.2019 3 z 5

Byl to ode mě přešlap, když jsem si tuto knihu vybrala, dočetla jsem, ale více k ní vlastně nemohu nic napsat. Přesto věřím, že své čtenáře si najde.

MichaELABush
08.03.2019 5 z 5

Pro mě super dvoudenní dobrodružství, přečetla jsem na můj vkus superrychle a po přečtení mám pocit, že bych se měla sbalit a vydat se na nějakou cestu do neznámých krajů. Takže mě se kniha líbila, ne že by se mi chtělo srovnávat, ale nedá mi to a Papírová města za mě mnohem příjemnější než Jedna želva za druhou.

nekdosejmenem
03.03.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,i když není úplně pro můj věk.(perverzní humor :D)

Adel153
02.03.2019 3 z 5

Bohužel jsem od knihy očekávala něco víc. Nebyla špatná, ale pořád mi tam něco chybělo. Film mě spíš bavil víc.

Kamčučák
31.01.2019 4 z 5

Jako oddychovka po náročném dni proč ne. Pěkně se to četlo a mohu konstatovat, že je rozhodně lepší než další autorova kniha Jedna želva za druhou. Děj byl jednoduchý s detektivními prvky , kdy se hlavní hrdina snaží přijít na to, kde je jeho sousedka. Pro mladší generace určitě doporučuji ;).

Elkeli
26.01.2019 4 z 5

Začátek - super! Konec - super! Prostředek .. uáá .. no trochu se to táhlo, proto ty 4*. Příběh samotný byl ale zajímavý, stejně jako všechny příběhy od Johna Greena :)

OniDourou
13.01.2019 5 z 5

Když se mi dostala knížka do ruky, tak jsem nevěděl, co mám očekávat a byl jsem i skeptický.. Knihu jsem ale přečetl a musím říct že to byla jízda..
Příběh byl pro mne velice zajímavý, protože jsem nic takového ještě nečetl (Za celý život jsem zatím přečetl snad jenom 20 knih :D) a krásně se mi četl.
Konec mě celkem i zaskočil, což jsem moc nečekal.. (Myslel jsem si že to dopadne pro ty dva trošičku lépe.. :D).
Ještě musím shlédnout fILm, tak sNAd to bude taky taková jízda.. :p

Lucik100
27.12.2018 5 z 5

Rozhodně bych řekla, že to byl zajímavý příběh. Myslím si, že tam nebylo moc hluchých míst, ve kterých by se nic nedělo. Konec velmi hezky vyřešený.

Jirikk
22.12.2018 3 z 5

Zajimavý příběh, konec i začátek knihy je opravdu vybornej.. Prostredek knihy se opravdu vlece, kdyby byl o polovinu kratsí, tak ta kniha je: VYBORNÁ - STRHUJÍCÍ - DOJEMNÁ. Ale i tak mám tu knihu rád a ten konec je opravdu zajimavej..
Osobně mám rad hrdinky-holky co se chovají jinak..

A fakt nevím jestli si vElkÁ pÍSMena zaslouží psát i uprostřed??

Hania932
09.12.2018 3 z 5

Další knížka od Greena za mnou. Příběh byl hodně zajímavý. S Margo jsem si nějak nesedla a Quentin mi přišel strašně naivní. Je to spíše detektivní knížka mi přijde. Začátek měl skvělý rozjezd, ale potom to tak trochuuvadlo. Už mě to nebavilo tak jak na začátku. Konec už byl zase o něco lepší. Konec mě nepřekvapil, protože znám film a ten se mi líbil víc. Konec je jak v knize tak ve filmu uplně jiný a mě se nelíbí ani jeden. Představovala jsem si ho trochu jinak. No co, každá knížka nemusí končit HappyEndem.

ipkkk
24.11.2018 odpad!

Pro mě jedna z nejhloupějších knih, co jsem četla. Děj mi přišel předvídatelný, ačkoli chování Margo jsem nechápala a byla mi velmi nesympatická, taková rozmazlená namyšlená pubertačka, která na sebe za každu cenu potřebuje upozornit.

AjkaHynkova
13.11.2018 3 z 5

Asi nejsem cílová skupina.

natypetrikova
08.11.2018

Pan učitel po nás chce abychom napsali komentář pod svojí oblíbenou knihu. Tuhle knihu jsem četla třikrát. Když překousnete prvních asi osmdesát stran, děj se najednou rozjede. Knihy Johna Greena jsou nejlepší knihy jaké jsem kdy četla a takhle navždy zůstane mezi těmi nejoblíběnějšími. Jste otevření každému příběhu, dokážete se vžít do každé situace a v každém vidíte kousek sebe? Tahle kniha je pro vás.

gr1llfr0mh6ll
01.11.2018

Jsem třináctiletá holka se zálibou ve čtení. Nejspíše by vás zajímal více odborný názor ale pokud mohu říct - v mé knihovně mám padesát knih - a možná o mně něco vypovídá to že je právě tato svým způsobem ta nejoblíbenější. Najde se málo knih které bych si četla stále dokola. Kniha je velice vtipná (mladistvým perverzním humorem) , okouzlující a čím více ji čtete tím více si všímáte pečlivě schovaných detailů. Některé pasáže si pamatuji do slova a do písmene. Takže pokud jste nesvázaný problémový teenager hledajíc smysl je možné že u Johna a jeho důvtipu ho najdete

nikolryskova
23.10.2018 4 z 5

Kniha zaujme hlavně mladší generaci, chápu že pro starší ročníky už nemusí být tolik zajímavá. Každopádně mě nezklamala, příběh je čtivý, najdeme v něm první lásky, první dobrodružství, vtipné pubertální chlapecké průpovídky, oddané přátelství a záhadu která visí ve vzduchu jako ,,na provázku”. Za mě čtivá oddechovka :-)

Peti
22.10.2018

Papírová města, kniha o Margo a Quentinovi. Hlavní postava Margo, ta mi teda byla velmi protivná, opravdu chápu postoj jejich rodičů. Nechápu, že se Quentin za ní honí a nechá se přesvědčit k věcem, které by vlastně sám nikdy nepodnikl. A Margo, která nechává stopy a přitom nechce být naleznuta? Nějak vlastně nevím, jak to shrnout - myšlenka knihy není úplně marná, ale děj a postavy, moc mě to popravdě nebavilo.

Lilča
21.10.2018 3 z 5

Pokud nekdo premysli,ze knihu bude cist,tak se predtim rozhodne nedivejte na film...Ja udelala prave tuto chybu a uz me to tak nebralo...Jinak kniha ma dobry dej,ale mezi me nejoblibenejsi nepatri.

eliska2669
15.10.2018 3 z 5

Co se dá od Greena očekávat: otravná holka, přiblblý kluk a spousta rádobyduchaplných citátů. Ale narozdíl od Aljašky to tady zachraňuje skvělá atmosféra nočních střech, opuštěných benzínek a dalekých cest. Ten koncept někam utíkat mi přijde nádhernej, ale nedá se to moc vyjádřit slovy, myslím si, ani tady to nedopadlo dobře. Nakonec je to vždycky k horšímu.

vrana55
13.10.2018 2 z 5

ach,slabé,velmi slabé...cela knížka se vlastně točí kolem holky(margo)a qevntina ktery je do ní zamylovaný,přičemž to hraniči až s posedlostí,nazačatku jsem vlastně ani nepochopila proč se sním margo přestala bavit a vlastně ho poté ignorovala,a po devití letech zaním přijde a Q samozřejmě jako správny kluk posedlý legendou školy ji pomuže.ach jak otravne klišé.
+nicméně souhlasím z postojem rodiču od margo pote co uteče
-hned poté co uteče a Q to začne ,,vyšetřovat,,tahle část mě vubec nebavila
-a konec mi přišel velmi ubohý
=celkové hodnocení nakonec *** a to jen z odřenýma ušima

m.valova
13.10.2018 4 z 5

Knížka mi přišla docela čtivá,pátrání bylo napínavé a konec byl takový jaký byl,ale rozhodně veselejší než u Hvězdy nám nepřály...Za mě neurazí,nenadchne,ale dá se.