Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3705 3705

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

julie8829
03.07.2018 4 z 5

Prostě John Green, perfektní čtení pro náctileté. Osobně mám od něj Papírová města nejradši.

Katie46
27.06.2018 3 z 5

První kniha kterou jsem od něj četla a nebyla špatná. Bylo to takové milé, napínavé i legrační. Přesto mě části, kde Q. četl tu knihu poezie nebavili a dost mě to tam štvalo. Ale to není tak zásadní. Kniha se mi líbila ale ten konec mi ji úplně zkazil. Ta část na kterou jsem celou dobu čekala, kdy Q. objeví Margo mě dost překvapila. Chování Margo mě dost dostalo a vůbec se mi to nelíbilo a knihu mi to tedy trochu zkazilo...

Layss
07.06.2018 3 z 5

Knihu jsem četla před nějakou dobou a musím přiznat, že mě úplně nezaujala. Teď se snažím zapomenout děj, a až se mi to z větší části podaří, zkusím si knihu přečíst znovu. Možná byla špatná konstelace hvězd a já jsem neměla tuto knihu zrovna číst.

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

Greena zbožňuji. Je to jeden z mých oblíbených spisovatelů. Dokáže pobavit a navíc dokáže udělat i napínavý příběh. AL řekla bych že je to spíše pro mladší, protože moje mamka to četla a nebavilo ji to.

Denisa153
31.05.2018 2 z 5

Prostě jsem Greenovy asi nepřišla na chuť nebo je to jen přechválený autor. Hvězdy nám nepřáli je naprostá pecka, ale ostatní knihy od něj nejsou asi pro mě. Hlavní hrdinohé knih jsou vždycky něčím zvláštní, a konec vždy nedopadne dobře.

june.flower
30.05.2018 3 z 5

Za mě osobně byla kniha rozhodně zajímavá. Nevím kde John Green popravdě bere ty nápady. Se srovnáním s filmem byla kniha několikrát lepší. Už ani nevím, jak jí mám pořádně zhodnotit, protože už vidím jenom ten film, který mě zklamal. Margo byla geniální postava a Q takový ňouma.

DiaTess
17.05.2018 4 z 5

Ne, že by to bylo špatné, ale ani to není úplné bum. Možná je to mnou, ale já mám někdy problém pochopit podstaty Greenových knih. Ačkoliv třeba Hvězdy nám nepřály miluju, nikdy jsme nepochopila chování Grazel. Líbilo se mi i Hledání Aljašky, ale zase- nepochopila jsme konec a nesedly mi hlavní postavy. A podobně to bylo i u Papírových měst, tady jsme si sice hlavního hrdinu zamilovala, ale Margo mi byla strašně nesympatická. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale ani jsme v tom nenašla nic, co by mě donutilo si knížku přečíst znovu.

Veronika33
06.05.2018 3 z 5

Kniha bola pre mňa pútavejšia ako Na vine sú hviezdy, bohužiaľ však iba prvá polovica. Potom to bolo také nemastné neslané. Stále akosi nechápem ten ošiaľ okolo tohto spisovateľa. Určite mu dám ešte šancu a prečítam si jeho ďalšie diela.

jolisek123
28.04.2018 2 z 5

Když jsem knížku prvně uviděla, říkala jsem si: Hvězdy nám nepřály se mi přece líbilo a Papírová města jsou od stejného autora, tak proč to nezkusit? Hvězdy nám nepřály nasadily laťku hodně vysoko a tak jsem asi čekala od Papírových měst příliš mnoho. Zklamání se dostavilo hned po pár stranách. Chování postav jsem nechápala, děj se táhl a vypadalo to, že to nikdy neskončí. Možná je to mým věkem.

Mikarda
21.04.2018 3 z 5

Zajímavá pointa, ale spíš pro ještě mladší čtenáře. Vhodné jako čtivá oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

Akženka
08.04.2018 5 z 5

Tahle knížka mě uchvátila♥ (I když můžu přiznat, že poslední část knihy mě malinko nudila.) Příběh napínavý, zajímavý a pro mě i inspirativní. Zatím nejlepší co jsem od Greena četla.

EleanorJane
08.04.2018 3 z 5

Lidé jsou různí... Margo, podle mě inteligentní dívka s utopickými názory. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo může mít takový pohled na svět. Ale co kniha jako celek má sdělit? No tak to vážně netuším... Asi že svět jako takový není pro každého. A že pomsta má mnoho podob...

Magdyla.8
26.03.2018 1 z 5

Tak příběh chlapce Quentina mě vůbec nezaujal. Nějak mě to nenadchlo a ani upřímně nebavilo. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla

Etule
22.03.2018 2 z 5

Tak nějak jsem si pořád říkala, co na tom Johnu Greenovi všichni vidí? Tak jsem se rozhodla přečíst jeho knihu. A má otázka stále trvá? Co na něm sakra všichni vidí? Kde je ten světový autor bestsellerů? Já ho v téhle knize bohužel nenašla.
Nečekala jsem toho příliš mnoho, ale ani to jsem nedostala. Malinko mi kniha připomínala Všechny malé zázraky (mimochodem předčila Papírová města úplně ve všem), ale bylo to jen podobností tématu. Toť vše.
Musím ale Greenovi přiznat, že pokud něco umí tak jsou to vedlejší postavy. Radar s Benem se mi zamlouvali, Radar o chloupek víc. Sem tam jsem se zasmála, což je další plus. Suma sumárum to ale vychází na dvě hvězdy a další díla od tohoto autora si nechám ujít jako doposud.

JitulHa
18.03.2018 5 z 5

U Papírových měst jsem se opravdu hodně nasmála, ačkoliv některé popisované situace leckdy všechny zúčastněné stály spoustu nervů, tak v podání hlavního hrdiny vyznívaly skutečně komicky. Jak totiž bývá autorovým zvykem, jeho postavy nejsou žádní nepřemožitelní ranaři, ale naprosto klasičtí teenageři s naprosto klasickými potřebami a starostmi teenagerů. Tahle knížka je proto opět důkazem toho, že John Green umí napsat příběh s velkým kouzlem, který v sobě zahrnuje neotřelý děj, city, myšlenky a sympatické postavy, jejichž jednání doplňují vtipné či hluboké, ale vždy vše potrhující hlášky.

micha-ella
16.03.2018 2 z 5

Světový bestseller?? Můj komentář k několika kapitolám: Je to příběh pro puberťáky, těm se to nejspíš hodně líbí. Ty jejich řeči! Ty jejich starosti! No, zaklapla jsem to hodně brzy, tak asi nemám nárok soudit.

Kláraaa20
11.03.2018 5 z 5

Kniha je jedním slovem DOKONALÁ, bavila mě hned od první strany zamilovala jsem si všechny postavy. Také mě donutila se zamyslet nad životem. Líbí se mi, že kapitoly nejsou nijak extrémně dlouhé. Kniha se stala mojí nejoblíbenější a úplně jí miluju.Co se týče filmu tak mě trochu zklamal, ale určitě si přečtěte nejprve knihu.

kamzíček
10.03.2018 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ!! Teď už jenom zkouknout film a popovídat si o knize s kamarádkou, která mi knihu doporučila.

sue_partymix
09.03.2018 2 z 5

Tak ja nevim, zda jsem pochopila, co se vlastne autor snazil sdelit. Prislo mi, ze vse a zaroven nic. Malokdy se mi stane, ze knihu doctu s pocitem uplne promarneneho casu. Forma je dobra, ovsem obsah mi prisel uplne nesmyslny.

Tofinka
06.03.2018 4 z 5

Čtení knihy Papírová města jsem strašně dlouho odkládala a teď, když jsem si ji konečně přečetla, vlastně ani nevím proč. Kniha se četla opravdu sama, byla napínavá od začátku až do konce a to vás prostě nutí číst pořád dál...

Postavy mi byly sympatické víceméně všechny, hlavně teda Margo a její plánování a taky Ben a jeho... (dá se tomu říkat chování ???) ...no prostě osobnost :D.

Když jsem Papírová města četla, vzpomněla jsem si na knihu Hledání Aljašky (také od J. Greena), kde se celý příběh točil kolem pochopení člověka (pochopení důvodů jeho chování), což se vlastně řešilo i v této knížce ohledně Margo. Takovéto "rozebírání" člověka a jeho myšlení mi přijde jako velmi zajímavé téma a proto bych knize ráda dala 5*... Ráda... Ale bohužel musím jednu * ubrat za konec, který podle mě byl takový neslaný nemastný...