Pan Mercedes

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečk... celý text

Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil.

Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209547/pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4.3803

Bill Hodges (1.)

Mr Mercedes (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

ThomasRuhe

Trochu netradiční příběh. Chybí zde TO Kingovo nadpřirozeno. Jinak to nebylo špatné, dobré postavy, solidní napětí. Závěru chyběl trochu šmrc, King popisoval finálový děj z pohledu několika postav, a tím dosáhl toho, že je závěr rozvleklý. No a protože je to série, tak možná zkusím i další díl s Billem Hodgesem.

Kutmir

Kniha určitě stojí za přečtení. Postavy jsou dobře napsané(Holly šedé káčátko, které dosti překvapilo) a příběh propracovaný (hezké zvraty a chvilky napětí) ,ale hodnotím průměrnou známkou. Možná jsem namlsaný severskou detektivkou. Čekal jsem více, že mi spadne brada po dočtení , ale nestalo se (přece jen Stephen King) možná jen špatná volba.

JarsonvonBrzek

Tato kniha není vůbec špatné čtení. Postavy jsou dobře vykreslené, děj reálný a docela ubíhá. Pachatele pozná čtenář již na začátku knihy, což anuluje zapojení šedé kůry mozkové při hledání vraha a někomu to může trochu vadit. Bohužel po dočtení knihy mě „nespadla brada“ jako se tomu stává u detektivek, které píše jeden chlapík z Norska :-) Zasloužené 4*

cat5

Tak tohle byl nářez. Kniha napínavá od první do poslední stránky. Jsem nadšená! Nejvíc bych vyzdvihla perfektní vykreslení postav-ty jejich myšlenkové pochody mi fakt dávaly zabrat. King je mistr.

MichalHoráček

První detektivka od "mistra hororu" kterou jsem četl a musím přiznat, že podle mne je i v tomhle žánru velice dobrej! I když tam nejsou žádné nadpřirozené věci, děj je krásně temný a napínavý.
Kniha má spád a krásně se čte celou dobu.
Vůbec mi nevadilo, že už od začátku vím "bachatele".

Dixinka

Můj první King a moc se mi líbil. Určitě budu v četbě tohoto autora pokračovat.

anisek989

Za přečtení určitě stojí, ale asi mám radši toho "šílenějšího" Kinga, kde je něco až nesmyslnýho a děsivýho(dejme tomu nadpřirozenýho), kde se vlastně neví co to bylo. A i tak mám radši knížky s ne tak šťastným koncem.

Inozuka

Musím se přiznat, že Pan Mercedes byl můj první King vůbec. Čtení hororů mě nikdy moc nelákalo, ale na druhou stranu kvalita filmů podle Kingových předloh mě přesvědčila, že ani původní knihy nebudou asi špatné. Pan Mercedes mě utáhl na detektivní žánr, který mám rád a tak mi umožnil vstoupit do světa jednoho z nejvýraznějších spisovatelů dneška. A musím říct, že legendy nelhaly. Pan Mercedes se četl sám, děj udržoval čtenáře v napětí a přesto, že občas byly v textu až příliš okaté klasické postupy (někdy mi to přišlo, že knihu psal absolvent korespondenčních kurzu tvůrčího psaní), jedná se o poctivý detektivní thriller, se vším, co k němu patří. Takže King u mě obstál a určitě půjdu do dalších dílů téhle trilogie a možná, že prubnu i nějaký ten horror.
Jinak se připojuji k Fizovu komentáři ... překládat názvy počítačových her nebo používat jiné názvy filmů, než pod kterými běželo v české distribuci, mi přijde jako dost praštěné.

Solverino

Trochu lepší detektivka, nic víc...

Fiza

Pan Mercedes je hloubkovou sondou do duše kvalitního psychopata. Příběh mě zaujal, i když často a hodně mrazil. Nudná pasáž knihy byla někde na začátku a trvala jen pár stránek, zbytek knihy ve mně zanechával pocit, že potřebuji číst dál. Hodně tomu pomáhalo seriálové zakončení jednotlivých kapitol, kdy jste byli postaveni před zásadní odhalení, jehož odhalení bude odhaleno až v dalším díle (kapitole).

Velmi jsem uvítal, že hlavní padouch není někdo z knih Jefferyho Deavera, který je všude dřív, ve všem má hned jasno, všechno mu vychází a je prostě vždy o ten pomyslný skok před hlavním klaďasem i s jeho poskoky.

Co naopak musím vytknout je, že paní překladatelka žije v jeskyni, takže neví, že "Survivor" je v Česku známý jako "Kdo přežije" a že hry "Velká krádež aut" ani "Povinnost volá" tady nikdo nezná. Na rozdíl od Grand Theft Auto nebo Call of Duty, které tu zná každý, kdo se o počítačové hry alespoň mírně otřel. Je to drobnost, ale mně přijde šílené, že kdejaký amatérský tvořič titulků k filmům či seriálům dokáže dát tomu překladu onu přidanou hodnotu, aby překlad co nejvíce přiblížil českému divákovi, kdežto profesionální překladatelka to zvládnout nechce. A bylo tam toho víc, co se paní překladatelce moc nepovedlo. Za to ale King nemůže a na výsledný pocit z knížky to nemá žádný vliv.

Takže za mě dobrý, i když jsem do toho šel s tím, že "to je trochu nezáživný", jak mi řekla moje žena......

Jack Bauer

King jak ho mám rád, bez nadpřirozena . Výborná detektivka, trochu mě vadil přítomný čas, ale i tak se to čte skvěle. Už se těším na další díly, škoda, že na čtení mám čím dál méně času.

petrulka

Slušná detektivka, nic ohromujícího, ale poměrně slušně čtivé.

konicekbily

Dobře napsaná průměrná kniha. Druhý díl je mnohem lepší.

muzka

druhý díl je ještě lepší, teď dočítám a těším se na třetí.

TomTomis

I když je to odklon od žánru typického pro Kinga, stejně z toho styl autora jde poznat. Kniha má spád a napětí! Těším se na další ze série.

Drowned

Po dlouhé době jsem se dostal ke Kingově knize. Že to je detektivka vůbec nevadí neboť když je dobrý spisovatel nezáleží na žánru. Příběh mercedesového vraha mě moc bavil a napětí si užíval až do konce. To, že znáte totožnost pomatence již od začátku na poutavosti nic neubere.

SimonaP

Jak jinak, opět skvěle napsaná úžasně čtivá Kingova. Od Kinga mě nejvíc baví právě knížky, založené na reálném základě.

mi-380

Velký manipulátor King nám hned na začátku jasně řekne, kde je dobro a kde zlo, a pak už děj tlačí do předem jasného finále: 65% (701 hodnotících je na průměru 85%).

Mátová

Za prvé: nejsem čtenář detektivek, nebaví mě, protože mě víc zajímá osobnost a myšlení psychopatů a vrahů, než policejní, nebo jakékoliv jiné vyšetřování.
Za druhé: mám prostě ráda Kinga... jeho styl, jeho přístup k psaní, jeho knihy celkově jakéhokoliv žánru.
Výsledek: užila jsem si to úplně maximálně, i když jsem už četla Právo nálezce, tedy jsem věděla dost spoilerů, přesto jsem se na tuto knihu velmi těšila a rozhodně zklamaná nejsem, spíš naopak. Fascinuje mě, jakým způsobem si King pohrává se čtenářem.
Nezbývá než trilogii dočíst a nesmírně se na to těším - Konec hlídky už čeká v knihovně.

hadza29

Tak kriminálka slušná,ale na to máme spousty kvalitních kriminálních autoru,od Stephena očekávám knihy jiného žánru.

klara225

Bohužel jsem nedočetla, zasekla jsem se na cca 50 straně a pak už to nešlo dál. Tak jsem to zkusila znovu, ale dopadlo to stejně.

kyssling

Skvélá kniha, ke konci to člověku nedá a musí číst a číst ... Velká škoda jedné postavy co to nedotáhla až do posledního slova knihy ...

dobama

King = můj nejoblíbenější autor. Pan Mercedes je trošku jiná "Kingovka", ale ne jiná=špatná, jiná=jiná ;-)
Zajímavá zápletka, Bil Hodges detektiv v.v. sympatický prduch, snažící se poprat s dneškem a jedním úchylným ublíženým bláznem. 1. v sérii a přečteno asi na jedno nadechnutí...

mira3162

Čte se příjemně, o tom žádná, Kingův styl je jednoduše takový. Ale tahle jeho tvorba se mne nedotýká tolik jako jeho klasická horrorová díla. Záporný hrdina je ale originální. Celé mi to přišlo předvídatelné, bez zásadních zvratů a dechberoucích míst. Přes to všechno hodnotím 4 hvězdami, protože kvalitní thriller to pořád je.

Vaiolet

Upřímně řečeno není to úplně typická Kingovka, kdy by vám vstávaly chlupy hrůzou, ale i tak to má hodně do sebe. Popravdě jsem vůči tomu byla docela skeptická, přeci jen King je moje srdcovka a ohlasy nebyly moc valné. Přelouskala jsem tedy první kapitolu a už bylo jasné, že mě to jen tak nepustí. Děj je napínavý a až do posledních kapitol není vůbec jasné kdo že to byl. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, prostě jsem musela vědět jak to dopadne i za cenu toho, že dva dny jsem skoro nespala :)
Knížku vřele doporučuji a kdybych mohla dám víc jak 5*.

palec

Nevím jak hodnotit.King je bez debat mistr vypravěč,mistr hororu a já jsem čekal,že když napíše detektivku,tak ta bude excelentní.Dobrá je,ale excelentní určitě ne.Samozrějmě i kdyby to byl propadák,Štěpán už u mě navždy zůstane "Králem".

DAVRE

Na vánoce jsem obdržel třetí knihu z této trilogie. Tak jsem si řekl, že můžu začít číst pěkně od začátku a postupně. Prostě něco neskutečného až skutečného. SK je opravdu mistr péra - tolik propojení a životních náhod popis věcí a situaci, že čtenář má pocit jako by je všechny znal.Kniha se moc mi líbila a už se těším na další knihu s detektivem v.v.. Prostě paráda.Děkuji mistře.

Mikik

Pro mě je a bude King Panem spisovatelem. I do detektivky dokáže vyždímat mrazivé a hororové pasáže. Tahle kniha se mi opravdu líbila a těším se, až si přečtu další díly.

Trosman
04.12.2016

Poslední pasáž byla velmi zajímavá, ale něco mi k těm 5 hvězdičkám u této knihy chybělo. Ale jinak je psaná zajímavě a možná je to jen můj pocit, protože detektivky jsem nikdy moc nemusel, ale nelituju toho, že jsem si tuto přečetl.

Karelvovsik
11.11.2016

Stephen King a detektivka? No, musím říct,že jsem do toho šel s obavami,jak se autorovi,pro něj tento nový žánr povede,ale kniha je výborná, jako mnoho jiných Kingových příběhů. Je malinko načichlá hororovým odérem, a to se mi právě velice líbilo.