Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7921 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Rind
10.11.2012 1 z 5

Jestli si tuto knizku precte nejaky nebozak muz - toto mu musi mu prijit naprosto presny vtip, ktery davam na konec komentare.
Pochopila jsem to srovnani s Twilight. U zadnych jinych knih mi jeste hlavni hrdina (hrdinka) tak moc nelezla na nervy.
A hlaska Any: "Christiane chci te, ale bez tech tvych pritezi" - ktere ma byt 22 let, ma opravdu hloubku.

V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže. Měl šest pater a kvalita mužů rostla s každým patrem. Byl v tom ale jeden háček, jakmile již žena vešla na vyšší patro, nemohla sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.
A tak vchází jedna žena s vážným zájmem o koupi muže.
Na prvním patře vidí cedili:"Tito muži mají práci". No to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se co je výš.
Na druhém patře byl nápis:"Muži zde mají práci a mají rádi děti". Pěkné, ale podívám se, co je výš.
Na třetím patře byla tabulka:"Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní." No čím dál tím líp - pomyslela si - ale výš to musí být fantastické.
Na čtvrtém patře si mohla přečíst:"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích." Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.
Na pátém patře stálo:"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli." No neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena - ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!
Na šestém patře si VELICE překvapená žena přečetla:"Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."

amanda12
10.11.2012 2 z 5

Hrdinka je iritující podobně jako postavy Haliny Pawlowské.

Kaihomielisyys
08.11.2012 1 z 5

Také souhlasím s tím, že se autorka opakuje...ale také jsem četla český překlad. Nutno říct, že i přes zdlouhavé a nudné části jsem knihu přečetla až překvapivě rychle... K hlavní hrdince mohu jen říct, že mi lezla na nervy...místy natolik, až jsem doufala, že na další stránce jí její "Stín" uštědří minimálně pořádku ťafku do čelisti....což se tedy samozřejmě nestalo (bohužel)...a když vezmu jak se chovala celou dobu..ta reakce na konci mi z její strany přišla nečekaně přehnaná....;

a jen k tomu, že kniha je bestseller....toto označení znamená, že se výtisky dobře prodávají...chytřejším ale dojde, že to ještě neznamená, že jde o knihu kvalitní. Jde jen o to, udělat okolo pořádný chaos, silně atakující reklamu....a prodá i ten největší brak v obrovských počtech. Proto sama za sebe se tímto při výběru knih neorientuji. V tomto případě mě spíš zaujalo množství negativních ohlasů...tudíž musím říct, že tak špatná kniha to zase není....ačkoliv nic převratného už vůbec ne!

Kirtans
06.11.2012 2 z 5

Noo, čekala jsem něco drsnějšího a něco "víc" kvůli čemu byl vyvolaný takový povyk (davy v sexshopech atd), ale musím jen suše říct, že to bylo mnoho povyku pro nic..

Přišlo mi to jako romantická představa vztahu "Pána a Submisivní slečny" autorky .. Další díly asi budou už odvázanější ale tohle, tohle snad raději ne..

Kniha přečtena za jeden den, spoustu nudných pasáží, zabrané místo a nastavená cena knihy věčně se opakujícími emaily co se obsahu týče..

tibby
05.11.2012 3 z 5

Tak k český verzi. Christian neustále vrní a vrčí, Ana nedělá nic jinýho, než že říká "Ježkovy oči", "do háje zelenýho" a "božíčku". Což vy trženo z kontextu neni tak strašný, jako když to v knížkách používá v situacích "do háje zelenýho, snad mě nechce ztřískat rákoskou?" nebo "božíčku, on mi chce nasadit roubík?" To je vážně příšernost nad příšernost.
Děj mi obsahem tak trochu připomíná Stmívaní, dalo by se to shrnout tak, že chudá cudná panna čeká na prince na bílym koni, načež potká krásného, charismatického miliardáře, kterého svojí nevinností okouzlí na první pohled. Jeho jedinou "vadou" je to, že se vyžívá v S/M hrátkách. Ana mi leze na nervy prakticky už od začátku, protože jeho choutky považuje za zvrhlou nemoc, to že jí je jednadvacet a "ještě před třemi týdny ani neměla tušení, že něco jako s/m existuje", to už snad ani nemyslí vážně. Během cca pěti týdnů, ve kterých se děj odehrává se neumí ani na chvilku hodit do klidu. Zatímco Christian kolem ní pobíhá, nosí jí modrý z nebe, ustupuje od VŠECH svých zásad (fajn, nesmíš mu šáhnout na hrudník, JEDINÝ místo na těle, kde mu to prostě vadí, zblázni se, holka), představuje jí svojí rodině, provozuje s ní sex podle JEJÍCH představ, ačkoliv to neni zrovna jeho šálek kávy, jede za ní 3000 mil jen aby jí viděl, Ana neustále jen vzdychá, že jí nemiluje a že mu na ní nezáleží, protože se jí prostě nechce svěřit s tajemstvím svýho dětství (po třech týdnech? Ano, nevyprávěla bych ti snad ani o svym dětství:D) a protože ODMÍTÁ přiznat, že jeho chutě nejsou normální, zatimco ty její jo a on by měl vyhledat odbornou pomoc.
Prostě je to skrznaskrz předvídatelný a ona mě neskutečně iritovala..
...a.....Přečetla jsem tuhle šestisetstránkovou knížku za dva dny...protože prostě Gray... Pan Christian Gray a jeho "pokřivený" svět...

liskabystrouska
29.10.2012 3 z 5

čtivě psaná kniha, ale děj a zápletka nebyla až tak překvapivá... nechápu jak se takové knihy mohlo prodat taková kvanta...

psirena
29.10.2012 5 z 5

Kniha, nebo lépe řečeno trilogie se mi moc líbila. Četla jsem všechny knihy v originále. Z komentářů níže vyplývá, že česká verze asi není to pravé ořechové.
Kdybych měla toto dílo popsat jednou větou, zněla by takto: NOVODOBÁ JANA EYROVÁ.
Není to jedna či dvě maličkosti, které mě nutí srovnávat toto dílo s klasikou z pera Ch. Brontë. Například Christian, je stejně charismatický, bohatý, chytrý, vtipný. Má stejné kouzlo osobnosti přesně jako p. Rochester.
Ana - tady musím přiznat, že narozdíl od Any oplývá fyzickou krásou, kterou autorka své Janě nedopřála. Ale stejně jako Jana je Ana silná osobnost, která má vyřídilku. Jejich dialogy jsou stejně vtipné, provokující. Stejně jako p. Rochester má i Christian svojí minulost, která ovlivňuje jeho život do dnes.
Tahle trilogie mě totálně uchvátila. Všechny tři díly jsem doslova zhltla.
Docela mě udivují ty komentáře, které tuto knihu hodnotí jako odpad. Četli vůbec to co já? Ale každý má právo na svůj názor.
Můj je asi hodně ovlivněn tím, že jsem to přečetla celé. Vnímám to jako román, který je sice psán z pohledu Any, ale jeho hlavním hrdinou je Christian.

kiddlinka
25.10.2012 odpad!

O literární úrovni samozřejmě nemá cenu se bavit (fanfikce - první mínus, založená na Stmívání - druhé mínus, klasická harlekýnka - třetí mínus), a tudíž pouze poznamenám, že FSoG nemá s BDSM a dominancí/submisivitou nic, slovy NIC, opakuji NIC společného. To, co Jamesová popisuje, je klasicky romantizované zneužívání, znásilňování a obírání o svobodnou vůli, jakých je ženská romantická literatura plná, o oblíbené fantazii "a dyť já toho grázla můžu svou láskou předělat" ani nemluvě, a jako takové to vůbec nestojí za pozornost (snad jen za postřeh, že sexuální scény jsou neskutečně nudné a připomínají manuál k nábytku z Ikey - "zarážku A vsuňte do dolíku B..."). Nebezpečným se FSoG stává až v okamžiku, kdy to blbé, sexuálně nezkušené panenky líné rešeršovat začnou považovat za přesný popis existujícího, specifického životního stylu a od prostého honění přejdou k vyhledávání reálných předpodob. Ach, pytle na mrtvoly se koukám začnou plnit a veškerý pokrok, který BDSM ve svém veřejném obrazu za poslední desetiletí učinilo, je mávnutím kouzelného proutku neznalé autorky rázem v řiti. Ale jako detektivní thriller o naivní huse, která sedne na lep psychopatickému vrahovi, by to bylo božské. PS: pro ty, kteří by mě snad chtěli obvinit z prostého opovrhování Lifestylem a z jeho nepochopení - v BDSM vztahu nepíská dominant, nýbrž submisiv a vše je založeno na takové té Greyovi protivné maličkosti zvané SOUHLAS. Oba dva koncepty nevidělo FSoG ani z rozjetého vlaku a já vyzývám každého ochotného je hledat, aby se o to pokusil. Nic? Jaký to šok. PPS: ta niterní bohyně s Downovým syndromem ať laskavě zhebne.

Kituska
25.10.2012 4 z 5

Kniha se líší výrazně v tom, co jsem od ní očekávala. Vyvrací hanlivé urážky typu "porno pro maminky", alespoň tedy v mých očích. Já nechápu, proč se holkám musí brát ta naivní láska, sex a romantika. Kdo to nemá rád, tak ať to prostě nečte. Já taky nečtu brakovou literaturu a záměrně jí nekritizuju v komentářích.
Ačkoliv to není nějaké super extra dílo, pro fanynky Stmívání je to pravé ořechové. Kniha může sloužit také jako naučná literatura pro teenagery o sado/maso/domino/submino tématice. Někomu také pomůže splnit či objevit skryté sexuální fantazie. Knihu hodnotím kladně a předem varuji ty, co si knihu nepřečtou a počkají si na filmové zpracování. Mám dojem, že to dopadne stejně jako se ságou paní Meyerové.

LibraryGirl
23.10.2012 5 z 5

Nádhera! Moc se mi líbila. I přesto, že má kniha přes 600 stránek, jsem ji přečetla za chvíli. Utíká to neskutečně. Nemůžu se dočkat českého překladu. Vrhla jsem se na anglické verze druhého a třetího dílu. Nechce se mi čekat na naše vydání v příštím roce. Knihu mohu jen doporučit. Toho sexu tam není zas tolik, čekala jsem, že to bude horší. Že to bude hlavně o něm. Ale v příběhu jde také o vztah Anastasie a Christiana. Proč je Christian takový, jaký je. Co ho vede k tomu ubližovat ženám, trestat je. On totiž má důvod. Dost mi vadí, že je tato kniha prezentovaná jako porno pro mamky, někde jsem to četla. Myslím, že se z toho dělá erotičtější kniha, než je tomu doopravdy.

petulienka126
22.10.2012 odpad!

ani po 2OO stranach som nenasla dovod, preco to citat dalej, o nicom, bez originalnosti...dalej nehodnotim, nemam co...

Eevina
18.10.2012

Klasická harlekýnka s bonusem a to dlouhými, občas až zbytečně dlouhými pasážemy, kde se popisuje sex mezi hlavními hrdiny. Jediný, co se knize nedá upřít, je to, že je čtivá a člověk se do ní snadno začte. Jinak kravina.

Lenois
16.10.2012 5 z 5

Naprosto odzbrojující :-) Autorka má sice zálibu v častém opakování se, ale nicméně jako celek úchvatné. Naprosto mě to pohltilo a četla jsem jedním dechem. Těším se na pokračování, které jak jsem se informovala v knihkupectví, vychází v únoru a květnu.

jasmína
15.10.2012 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, jsem zvědavá na další díl, a chápu hlavní hrdinku, zamilovala se, a dokud to bylo v únosných mezích, byla s ním, nedokázala se jej vzdát a tak nějak si myslím, že v druhém díle se opět sejdou a nejen jako přátelé :) Kniha byla tolik pomlouvaná, že mi nedalo si ji nepřečíst a udělat si svůj vlastní názor.

Harinka
12.10.2012 5 z 5

První kniha co jsem četla na toto téma a přečteno jedním dechem... myslím že knížka se velice dobře čte, a těším se na pokračování

Hakri
08.10.2012 5 z 5

Přečetla jsem knihu za dva dny, líbila se mi, ale s určitým nadhledem....

Patw
03.10.2012 1 z 5

Začalo mě to nudit hned na začátku. Od bestselleru jsem očekával víc.. Asi ani nemusím dodávat, že kniha skončila ve složce: Nedočteno. Čteno v anglickém jazyce.

modranka
27.09.2012 odpad!

Je to najhoršia kniha, akú som kedy čítala. Pripadalo mi to ako paródia na sex a súlož ako takú. A keďže som mala silu prečítať iba 250 strán, odpustím si ostatné hodnotenie. Ale keď ani po 250-stranách nenájdem nič čo by ma presvedčilo, aby som čítala ďalej, označím knihu ako odpad. Nedám ani jednu hviezdičku za snahu autorky, ani za prvotinu.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 637x
Knihotéce1 954x