Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7927 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

anisek989
27.12.2012 4 z 5

Chápu, že tohle je knížka asi spíš pro ženy..Neřekla bych , že tohle někdo z pánů ocení. Mě se ta knížka líbila..moc.
A s prominutím, když k Vám přijde přítel s kravatou a ledem, po tom, co ste mu dali kousek knížky přečíst..Nemůže se Vám nelíbit ;) :D

hatid
23.12.2012 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala je čtivá a odpočinula jsem si u ní.Již se těším na další díly.Kamarádka která žije v USA četla tuto knihu v AJ a moc ji to nenadchlo tak si myslim že český překlad je asi lepší.

pavlinka91
20.12.2012 2 z 5

Bohuzel mi nejde knihu ohodnotit, tak alespon komentář... jako člověk, který studuje češtinu a především literaturu, říkám, že je to naprostý literarní brak. Na druhou stranu oceňuji čtivost, to knize nelze odepřít, ale stejně je to brak...

ala.mihalikova
19.12.2012 5 z 5

Mě se knížka líbila, čte se sama a člověk se u ní odreaguje. A přesně to od knížky očekávám.

Oinike
12.12.2012 4 z 5

Knihu jsem četla v anglickém originálu, a to včetně dalších dvou dílů trilogie. Upřímně řečeno si nedovedu představit, jak by se někdo dovedl poprat s překladem do ČJ tak, aby kniha nepřišla o část své hodnoty, nebo nepůsobila vyloženě neohrabaně a hloupoučce. Není to sice žádný literární zázrak, ale určitě neurazí. Je čtivá, bavila mě, odpočinula jsem si při ní, místy jsem byla i dost zvědavá, co se stane dál, a o tom pro mě tenhle typ literatury prostě je. Je trochu škoda té monotónnosti erotických scén, ale co si budeme povídat, ono to "porno" prostě snad ani jinak popisovat nejde, kór když se má něco konat víc než 1x...

A jestli si po přečtení Padesáti odstínů šedi nejste tak úplně jisti, co si o tom máte myslet, určitě dejte šanci ještě dalšímu pokračování, jako celek to dává smysl. Nebo alespoň v angličtině dávalo. :)

Peťanka
09.12.2012 2 z 5

Já nevím, z hlediska literatury je to strašný brak, ale na druhou stranu je to zase něco úplně jiného, než na co jsem byla v knihách doposud zvyklá.. no, co dodat, 2 hvězdičky za to, že kniha celkem upoutala moji pozornost, byla docela čtivá a no.. znáte to, jsem mladá a nadržená (:D)

KateCullen
07.12.2012 3 z 5

Řekněme, že to bylo lehké a čtivé čtení. Ale vyprávění v přítomném čase mě prostě neoslovuje, upřednostňuju ten minulý. Co se týče dialogů - připadaly mi tak uměle vykonstruované, až skoro nemožné. Navíc, v každé páté větě nějaká osoba oslovuje jménem jinou - no řekněte, děláte to taky? Rozhodně to ruší celkový dojem.
Snad nejlepší, co jsem na té knize objevila, jsou e-maily. Aspoň nějaká slušná konverzace, rychle to utíká... Sice nechápu, kdo v dnešní době Facebooku si dopisuje přes maily, ale budiž.
Uvidíme, jak se příběh/nepříběh vyvine - určitě bych bez toho přežila, ale když se naskytne volná chvíle... :)

Val
06.12.2012 3 z 5

Tak nějak nechápu, proč tolik kritiky .........Pokud začnu číst knihu, o které vím, že je to erotický román, tak od toho proboha nemůžu čekat dílo aspirující na Nobelovu cenu za literaturu....Že by to nemělo děj, toho jsem si taky nevšimla.... Pokud jde o hlavní hrdinku, tak by mě zajímalo, jaká by asi podle vás měla být? Je taková, jakou jí autor stvořil...Zkuste se vžít do role tak mladé dívky .... Jak byste reagovali vy ? Mě kdyby sváděl multimilionář s vizáží Brada Pitta, tak za sebe neručím :-D Mě se to prostě docela líbilo a těším se na pokračování.

Silencia
05.12.2012 4 z 5

Prvních 120 stránek mě velice bavilo - vtipné seznamování. Od této chvíle se ale příběh zasekl na mrtvém bodu. Žádná zápletka, nic. Navzdory tomu je kniha ale velice čtivá a nenudí. Nechápu, jak to knížka o 600 stránkách bez jakékoli větší zápletky dokáže. No nicméně mi to tak strašné nepřišlo. Pár věcí mi trochu vadilo - opakující se ret, brada, oči, nesmyslné nadávky atd, ale co už. Knížka je ukončená a těším se na další díl.

Deadly
03.12.2012 3 z 5

Měla jsem z knížky celkem obavu kvůli jejímu nízkému hodnocení zde a můj názor je hodně ovlivněný tím, že jsem od toho vlastně nic nečekala. Takže s překvapením konstatuji, že mně se to líbilo. Jo, Anastasia je husa, ale v mém soukromém žebříčku tupých hlavních "hrdinek" pořád vede Isabella Swanová a Anastasia Steelová (blbý jména mají tedy obě) má do ní ještě hodně daleko. Je to porno a o BDSM praktikách nebo vztahu nemůže být řeč. Pořád jsem si říkala, jak by příběhu slušela nějaká krimi zápletka. Vlastně jakákoliv zápletka:-) nebo kdyby Anastasia v sobě objevila submisivitu namísto vnitřní bohyně a já si místo o klasickým vanilkovým sexu mohla číst o BDSM praktikách (o těch tam opravdu není ani zmínka) se sexy miliardářem. Opravdu věřím, že další díl bude lepší a příběh dostane díky Christianovu tajemství zápletku. Také doufám, že ho Anastasia z jeho jinakosti "nevyléčí" a nepředělá na vanilku. Jinak je prvenství Isabelly Swanové vážně ohroženo:-)

PS: Kousání spodního rtu mě taky rozrušovalo, ale úplně jinak než Christiana. Není to sexy, a kdyby si tu pusu takhle opravdu ohlodávala, tak ten ret má samej strup.

Hanny
02.12.2012 3 z 5

Trochu zklamání, ale zase že by to měla být 37. nejhorší kniha, to se mi taky až tak nezdá...pro mě lehce podprůměr. Docela mě zajímá, jak moc tomu ubral předklad, jak tady někteří zmiňují... Jinak četlo se to samo, stránky utíkaly jako nic, Anastasie mi teda nesedla, už začátku jsem si o ní myslela své, Christian mi přišel jako taková roztříštěná osobnost, na jednu stranu tajemný, že by i mě snad přitahoval, ale potom v jiných situacích až přehnaně normální... jakoby si autorka někoho vysnila a on reagoval podle toho, jak si přeje, ale aby to nebylo tak dokonalý a měl teda nějakou chybičku, tak bude posedlej dominancí.... nejsem moc přesvědčená... ale zvědavá jsem, to zase jo, tak zkusím příští knihu v originále, aspoň si pocvičím angličtinu :)

pikilo
27.11.2012 2 z 5

Sado-masochyctický román pro ženy v domácnosti? No nevím co mají ženy v domácnosti za úchylky ale pochybuji že aspoň málá mini pidi třetinka touží po něčem takovém. Milovníci sado-maso si v této knize na nic moc nepřijdou. Áno mocinky moc dobře se to čte, ale nebude to spíš tím, že nezdárnou většinu zabírají "oplzlé´´ maily mezi Anastasií a Christianem?

dalfy
21.11.2012 3 z 5

Přečetla jsem jí za víkend. Nemůžu říct,že by mě naprosto nadchla ale ani zklamala. Četla českou verzi a některé výrazy, věty mi prostě neseděli. Docela jsem se i poučila v terminologii :) a vanilkový sex je boží. Další díly si ráda přečtu. Hlavní hrdinka mi na svůj věk připadá trochu jinde ale komplikovaná osobnost hrdiny je zajímavá a tajemná.

keselylenka
18.11.2012 4 z 5

Tak a mám za sebou. Musím říct, že jsem se přes horu negativních ohlasů bála, ale nakonec, možná i díky tomu, že jsem nečekala příliš, musím říct, že knížka splnila má očekávání. Ano hlavní hrdinka je ve velké části knihy protivná a podle mě neodpovídá 22leté ženě. Ano, v knize se velmi často opakují stejné věty, které hlavní hrdinka pronáší ve svých myšlenkách a podle mě se do knížky opravdu moc nehodí, např. "Do háje zelenýho". Každopádně v knize jsem si našla to své a určitě si přečtu i další díly. Jako oddechovou četbu, která Vás má na chvíli přenést jinam můžu doporučit.

Lenis
18.11.2012 5 z 5

Knizka se dobre cte, mela jsem ji za par dni prectenou.. tesim se na dlasi dily :)

Captain
16.11.2012 1 z 5

Ehm, tohle bylo ono? Téhle do písmen přepsané nudy se prodalo tolik miliónů, že autorka má do konce života vystaráno? Vždyť se v celé knize skoro nic nestalo, a to má 600 stran, ba co víc, jsou ještě dva další díly! Když už nic, tak musím uznat alespoň autorčin talent psát o ničem. Je pravda, že je to kniha čtivá, už jen kvůli spoustě přímé řeči a emailům roztahaným na polovinu strany (ale i tak, jak tu někdo psal - přečíst to za jeden den? uff...)
50 odstínů šedi je perfektní ukázkou toho, jak důležitou roli hraje propagace a provokativní téma. A přitom kniha vůbec provokativní není, o hodně silnější věci můžete najít i na těch lidem nejpřístupnějších porno stránkách na netu. Vždyť co se tam stalo nejsilnějšího? (možný spoiler) Hlavní hrdinka byla maximálně přivázaná k posteli a dostala pár ran přes prdel. Prostě děsná slabota. (konec spoileru)

Knihu jsem si ani nechtěl přečíst, říkal jsem si, že to bude další komerční srajda. Nakonec jsem to ale zkusil kvůli mému oblíbenému spisovateli Bretovi E. Ellisovi, který má zájem o napsání scénáře pro film (ten snad bude zajímavější, pokud bude od 18-ti). Po přečtení jsem ale došel k závěru, že o to má zájem pouze kvůli prašulím a zviditelnění. I tak se na film ale podívám, protože celkem paradoxně byly v knize nejnudnější scény ty sexuální, což film snad obrátí.

Takže pokud už chcete knihu o dominanci a submisivitě, tak bych dal přednost spíše Venuši v kožichu od Masocha. Tohle je totiž vážně jen červená kniHOVNA s pěknou obálkou.

Juliatta
14.11.2012 2 z 5

Trochu zklamání, bestseller si představuji úplně jinak. Zajímavé téma, ale nebavily mě stále dokola se opakující detaily typu: "Nekousej si ten ret". Další díl ani nebudu zkoušet, když mě nebavil první, nevím jak by se to mohlo podařit druhému :-(.

VictoriaD
13.11.2012 odpad!

Nuda nuda, šeď šeď... na to jak měla velkou reklamu, zklamala...

marqetka
12.11.2012 3 z 5

Kniha mi nic nevzala, ale ani nedala.

denilson
12.11.2012 1 z 5

Ano, zdá se, že jde pouze o vtip.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963