Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7927 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Juliette
04.02.2013 3 z 5

Reklamní kampaň k tomuto dílu byla větší než samotné dílo, ale to se dalo u tohoto tématu očekávat.
Po dějové stránce je to romatický příběh, který je okořeněný torchu pikantnejším sexem. Ale na obyčejnou "romanťárnu" je to úžasně napsané. Velmi dobře se to čte. Už jen ten samotný styl napsání příběhu potěší. (Samozřejmě, že na tom má zásluhu i překladatelka). Už dlouho jsem neměla v ruce překladovou knihu, která by si tak umně vyhrála s jazykem.

Jill
03.02.2013 1 z 5

Špatná kniha. Špatně napsaná s naprosto primitivním dějem, o sexuálních scénách ani nemluvě ( mimochodem, co je na této knize kontroverzního?). Jen mi prosím vysvětlete: Opravdu existují lidi, kteří tu knihu považují za romantickou?!

RadkaL23
03.02.2013 4 z 5

Nechala jsem se vtáhnout a četla jsem a nic jiného nedělala, přečteno za dva dny....už se těším na film!!!

MiliKry
02.02.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem....pro někoho brak, pro mě skvělá a čtivá kniha....

Vevericka.eva
01.02.2013 odpad!

Začátek docela dobrý, ale potom....co to má proboha být?! Odpad!

chytracka
01.02.2013

Pro mě je to nejúchvatnější kniha za poslední dobu. Přečetla jsem jí za dvy dny a mrzelo mě že nemám po ruce hned druhý díl :-)

srutkovaa
31.01.2013 5 z 5

Alespoň pro mě to byla uchvatná kniha. Jedna z nejlepších, co jsem četla. Přečetla jsem je během dvou dnu a okamžitě se dávám na čtení druhého dílu. A samozřejmě, Christian okouzlil i mě..

padajicidvere
31.01.2013 1 z 5

Reklamní bublina po celém světě na tuto "senzační knihu", snad pohltila většině lidem mozky. Nebýt toho sexu, nedám žádnou hvězdu. Celá kniha je pouze a jenom o Aně a Greyovi. Ona brečí, on zuří..sex..a dokola, a dokola. Žena ve 22 letech panna..už tohle je pro mě Sci-Fi. Text se stále opakuje, a i když někdy v určité části chápu Anino citové rozpoložení, tak její přístup k "hravějšímu" sexu mě nesmírně štve..a to jsem ještě slušná. Oh a pak je tu ten porost. No nezlobte se na mě, ale mít v tolika letech bobra! Kde bere tolik času, aby jí ji tam hledal..a pak ty její orgasmy, doopravdy? Pokaždé? ...

cabiska
31.01.2013 5 z 5

Dlouho jsem žádnou knihu neměla přečtenou, tak rychle... Ano, autorka se často opakuje, český překlad je trochu okleštěný oproti originálu, ale i tak to byla super knížka, řadí se mezi mých TOP 20..

trynitrix
30.01.2013 5 z 5

Kniha mě velice překvapila hodně jsem o ni uvažovala ale po přečtení recenzí to je tak 50 na 50 ale i přesto jsem si ji od kamarádky půjčila byla zní nadšená. Pan Grey je snový muž chtěla bych tedy až na nějaký věci :-D Líbil se mi vztah který mezi nimi vzniká, nezkrotná přitažlivost popisy různých dějů nevidím v tom nic sprostého hold má někdo své neříkám že bych to podstoupila ale pár věcí možná :-D Knihu doporučuji a těším se na druhý díl.

Nuttelka
30.01.2013 5 z 5

No tééééééda... vau... už se těším, až ponořím nos do druhého dílu :-)

Toja75
30.01.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo a i manžel byl rád, že jsem si početla :))) V dnešní době, kdy má člověk svých starostí víc než dost, je kniha
skvělou náladovkou na vlastní večerní program. I když si myslím, že v recenzích na knihu je téma sexu přeceńované, podle mě
úspěch knihy zajistila vtipnost mailů. které si mezi sebou ti dva vyměňují. Už dlouho jsem se tak nenasmála. Upřímně, víc tam o sexu mluví, než ho dělají :)))
Nevím, proč jsou zde komentáře lidí, kteří si stěžují na téma knihy, vždyť přece věděli co budou číst.
Kniha je napsaná čtivě, původně jsem jí koupila kamarádce k vánocům a jen tak ve stoje jsem v ní zalistovala... a po čtvrt hodině jsem jí zkonfiskovala .Kamarádce jsem šla koupit novou.
Druhý díl už mám také, byl krapet slabší (méně dialogů, více sexu :))), navíc mě Ana dost štvala posíláním mailů z práce.., ale stále stojí za přečtení

hannah2000
29.01.2013 3 z 5

Ještě bych chtěla u knihy ocenit, že jsem během čtení nenarazila na tiskové chyby, což je v poslední době dost vzácné. Stává se mi stále častěji, většinou u knih nedávno vydávaných a to i u knih dražších, že narážím na tiskové chyby, ale i chyby v překladu. Kolikrát zamění jméno postavy, vynechají nebo zamění písmenko, použijí nevhodné slovo v kontextu, a to skoro na každé stránce. Toto se dřív stávalo snad jen výjimečně. Myslím, že v dnešní době, kdy se už tolik nečte, by knihy měly prezentovat čistou češtinu. Knihy nestojí zrovna málo a proto mě štve, že si nakladatelství nedají tu práci a toto si nekontrolují.
Takže této knize dávám další plus.

DomiTlap
29.01.2013 5 z 5

Tato kniha mě naprosto nadchla. Přečetla jsem ji asi za týden a půl, což je u mě rekord u téměř 700stránkové knihy. Lechtivá, člověk postupně odkrýval minulost pana Greye a stále je dost věcí, které nejsou dořešené. Teď už jen počkat, až si mamka přečte Padesát odstínů temnoty a stihnout ji přečíst ještě do začátku nového semestru :)

hannah2000
29.01.2013 3 z 5

Musím říct, že je velice čtivě napsaná. Občas slyším kritiku, že má jednoduchou slovní zásobu, ale možná právě to podtrhuje a zvýrazňuje čtivost. Určitě znáte to, že u některých knih, přestože mají zajímavý děj, je trochu problém prokousat se přes začátek. Tak u této knihy to určitě neplatí. Hltala jsem jí od prvních listů až do posledních. Také občas slyším, že se jedná o porno. No, určitě je tam několik, možná i víc erotických scén, ale to není to jediné. Pro mě tím autorka jenom dokreslovala děj. Co mě ale na ději velice zaujalo, bylo tajemno okolo hlavního hrdiny, které se postupně z děje vykresluje. Ze začátku není vůbec patrné, postupně se objeví jako slabá nitka a pak se začíná zvýrazňovat. Myslím, že to je ten hlavní důvod velké čtivosti. Postupně se objevuje spousta proč - proč se hrdina chová takhle, co se dělo v jeho minulosti, jak vše bude pokračovat. To byl hlavní důvod, proč jsem knihu během čtení nerada odkládala a proč se nemohu dočkat pokračování. Také bych ráda ocenila některá nápaditá pojmenování, například výraz moje vnitřní bohyně. Myslím, že každá "ženská" má svoji vnitřní bohyni, která ji našeptává pokušení navzdory rozumu ;-). Děj knihy se odehrává během velice krátkého časového úseku, ale obsahuje spoustu úvah hlavní hrdinky. Zajímavé oživení jsou také e-maily, pomocí kterých si hlavní hrdinové sdělují své pocity a názory. Jsem zvědavá, jak si autorka pohrála s pokračováním a jak budu knihu hodnotit na konci.

MelanieSt
29.01.2013 5 z 5

Chce se mi napsat "Jak jsou některé komentáře hloupé..!", ale ne, nenapíšu to. Protože komentáře za nic nemohou, jsou jen zprostředkovateli autorova nepochopení.

kumuranka
29.01.2013 2 z 5

No, nevím.Po tom humbuku, co se kolem téhle knihy rozpoutal, jsem si říkala, že si ji taky přečtu, abych věděla, co vlastně lidi tak pobláznilo. A upřímně, mě ten "celosvětový bestseller!" zklamal. Amatérštěji napsanou knížku jsem dlouho (možná nikdy) nečetla a to čtu opravdu hodně. Bylo tam pár (doslova pár) celkem slibných momentů, ale jinak absolutně nechápu, co na tomhle veledíle je tak úžasného. Možná za to může trochu i překlad, (kdo ještě dneska používá výraz "Ty bláho"?), ale nejsem si jistá, jestli je to jenom tím. Možná si zkusím druhý díl přečíst v originále, abych si udělala jasno, ale tohle čtivo je pro mě čistě jen pro ukrácení dlouhé chvíle.. Možná jsem už příliš infikovaná mistrem Kingem, ale tahle knížka prostě nestojí ani za ty peníze, které za ni chtějí..

Zuzanna20
29.01.2013 4 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a splnila má očekávání. Jsem z ní nadšená, ale musím podotknout, že druhý díl je daleko vyvedenější. Částečně i lépe propracovanější a děj se mi zdá taky zajímavější . Myslím, že většina žen a dam si přijde na své :)

jaja91
29.01.2013 3 z 5

Nebyla jsem přímo zklamaná, kniha je velmi čtivá a hlavní hrdinka má své velmi vtipné chvilky, takže je i zábavná. Nicméně se mi pozdává, že kniha místy čeká na nějakou akci a nic se neděje... 1. díl jsem četla i v češtině i v angličtině a asi začínám upřednostňovat originál (2. a 3. díl už jsem přečetla jen anglicky)... Doporučuji dočíst celou trilogii. Už v prvním díle bylo patrné, že postava pana Greye se bude zajímavě vyvíjet a v tomhle další díly nezklamaly... :)

manja
29.01.2013 1 z 5

podle toho humbuku kolem jsem nabyla dojmu, že mě čeká zábavnej bdsm román, ale jsem zklamaná. Přišlo mi to jako příběh ze série "Večery pod lampou".

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963