Polib mě

Polib mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492199/bmid_polib-me-kOa-492199.jpg 4 498 498

Osobní strážce série

Ivy by nikdy nečekala, že hned první den na Floridské univerzitě přejde přes cestu svému muži snů. Ryan MacCain není jen sexy, drzý a tajemně potetovaný – k tomu všemu ho na koleji ubytují ve vedlejším pokoji… Každý pohled jeho zelených očí, každý náhodný dotyk jí rozbuší srdce. Ale stejně jako Ivy není ani Ryan tím, za koho se vydává. Jako bohatá dědička je totiž Ivy na univerzitě inkognito. A Ryan je její tajný osobní strážce.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Kiss Me Once , 2019

Ketfl
14.09.2022 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale bohužel nejsem úplně nadšená. Začátek se jevil více než slibně, skvělý rozjezd, úžasně napsáno, ani mi nepřišlo, že je to od německé autorky. Čím víc jsem ale v ději postupovala, tím míň mě to bavilo. Děj se chvílemi táhl, hlavně ty kapitoly, kdy chodili pouze na ty přednášky. Přišlo mi to strašně nedotažené a nedomyšlené. Výuka jim pořád odpadávala a evidentně jediné přednášky byly z literatury, biologie a kurzy herectví, což mi zní jako vyloženě náročné studium :-D. Hlavní hrdinka je dívka z bohaté rodiny, zvyklá, že jí někdo pořád hlídá, a pak se tady chovala, jako kdyby měla ochranku poprvé v životě. Někdy jsem si říkala, že je snad úplně blbá. Taky to její věčný zakoktávání a zakopávání, nevím, jestli to mělo být jakože roztomilé, mně to tak teda vůbec nepřišlo. Ryan se mi zdál lepší, i když je fakt, že to byl teda taky bodyguard za všechny prachy, hlavně že na to strašně dlouho trénoval, v 19 letech :-D. Slow burn romantiku zbožňuji, ale v této knize mě spíš otravovala, protože jsem z té knihy nějak moc tu chemii necítila. Ke konci se to zase začalo rozjíždět a četlo se to hned lépe, ale epilog mě taky nijak nepřesvědčil o úžasnosti tohoto díla. Jako takhle, nejhorší to nebylo, ale nějak extra dobré taky ne. I přesto ale dám autorce šanci a přečtu si další díly.

Ralemo
13.09.2022 5 z 5

Milý, romantický příběh z prostředí bohaté rodiny. Ivy se snaží osvobodit od rodičů a postavit se na vlastní nohy, jenže v tom ji do cesty vkročí sexy Ryan, který je ale pověřen úkolem ji chránit. Vzájemná přitažlivost nelze popřít a tak příběh stojí určitě za přečtení! :)

nina3905
12.09.2022 4 z 5

Klasické romantikuš čítanie, výhrady mám najmä k hlavnej hrdinke, ktorá mi nesadla, jej správanie boli miestami veľmi detinské.

Elize
12.09.2022 5 z 5

Byla jsem spokojená. Kniha je od počátku velmi čtivá a první kapitoly jsou příšerně naivní (když se hlavní hrdinové nepoznali), trochu jsem se bála, že mi to bude vadit, pokud se to ponese v tomto duchu, protože to bylo hodně naivní, naštěstí se to celkem rychle vyjasnilo a kniha zůstala po celou dobu pěkně čtivá a čtenář se může soustředit na pěkně pomalu se rozvíjející vztah hlavních hrdinů. Velmi dobře napsané dialogy, kdy se hlavní hrdinové pošťuchují a hezky to mezi nimi jiskří a člověk jim fakt drží palce, aby to vyšlo. Celkem příjemně a přirozeně byla napsaná i zápletka a její rozzuzlení. Za mě zkrátka spokojenost, v knize naleznete všechno, na co vás navnadí anotace.

badliar_id
09.09.2022 4 z 5

Miluju knihy od německých autorek!!
Polib mě byla skvělá kniha na odreagování a dobře se četla. Sice jsem se ke konci asi na čtyři dny zasekla, ale nebylo to nic hrozného.
Miluju téma zakázaná láska, takže možná proto mě to i tolik bavilo.
Ta chemie mezi hlavními hrdiny? Šílený! Cítila jsem to skrze knihu..
Ivy byla skvělá hlavní hrdinka. Nebála se stát si za svým, i když jí to ne vždy vyšlo. Občas byla pěkně tvrdohlavá, ale jinak mi docela sedla.
Ryan - tetování, piercingy, tmavé vlasy..
Pro mě docela vražedná kombinace, haha.
Prostě jakmile má muž tetování a tmavé vlasy, konečná pro mě. U Ryana mě nejvíce zajímala jeho minulost (jak jinak) a tohle jsem tedy nečekala (asi jako jedinou věc). Občas se teda k Ivy choval fakt na přes držku, ale očividně za to nemohl on, ale jeho city.
Jeff byl skvělý a Alex taky!! Doufám, že si někdy přečteme jejich příběh.
Táta Ivy by si zasloužil pár facek :).
Konec tedy Stella docela rychle prolítla, ale čert to vem. Tohle čtení jsem si užila!
Předvídatelná, ale jinak skvělá romanťárna na odreagování.

Ešína
09.09.2022 4 z 5

Knihu jsem přelouskala za pár hodin. Líbila se mi.

Arianne
08.09.2022 2 z 5

Dá se popsat jedním slovem - průměr. Těšila jsem se na hezký kýč, ale některé věci už i na mě byly dosti přehnané. Musel být celý prošpikovaný piercingy a počmáraný tetováním, které ani nemělo nějaký hlubší smysl? Ivy nedávala smysl, nejdřív má panickou ataku, když ji chce spolužák ukázat cestu na kolej, a v nějaké zaplivané samoobsluze by se vybavovala s člověkem, který se představí jako "ekonomický novinář". Násilná zápletka před koncem byla děsně vyumělkovaná, čekala bych spíše nějaký sofistikovaný dlouhodobý teror a sladký konec už byl akorát odfláknutý. Prostě klišoidní průměr.

hana1039
07.09.2022 3 z 5

Hmmm, čekala jsem od příběhu trochu více... začátek začal slibně,ale dál už to bylo víceméně takové,, ploché,, Až v poslední třetině knihy se konečně začalo něco dít..je vidět,že Ivy má problém se sebevědomím a je stále,,v područí,, své matky a Ryan,ten se taky musí vypořádat sám se sebou...no, jsem opravdu zvědavá na další díl :-)

moma08
04.09.2022 5 z 5

I když je tahle kniha určená pro mladší ročníky než jsem já a díky tomu jsme měla dle některých recenzí obavy, že to asi nebude nic pro mě, tak jsem byla opravdu velmi mile překvapená.
Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah, jak moc mě dokázala pohltit.
Ano nebylo to nic originálního, byla to láska dvou mladých lidí a v ději nebyla ani velká zápletka, ale autorka to napsala stylem, který se mi velice líbil.

tereza9371
03.09.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě naprosto uchvátila. Nádherný příběh o lásce dvou lidí, kteří spolu nemohou být.

Ivy pochází z hodně bohaté rodiny a touží po svobodě, proto začíná studovat na státní univerzitě. Tam se seznámí s Ryanem, z něhož se vyklube její osobní strážce, který je jí pořád v patách.

Nedokážu si představit, že bych byla takhle hlídaná na každém kroku, ale na druhou stranu Ryan... No sice dlouhé vlasy nemusím, ale Ivy nebyla jediná kdo se zamiloval.

Neustálé hašteření mezi hlavními hrdiny mě bavilo, dokonce jsem se těšila na každou jejich hádku. Překvapivě se mi líbil i pomalu se vyvíjející vztah mezi nimi. Nechyběla ani akce a naprosto boží konec.

Pokud máte chuť na trochu pomalé romantiky, kniha Polib mě je jasnou volbou.

IG: vesnicka_knihomolka

jitka_dankova
03.09.2022 5 z 5

Kouzelný dívčí romantický příběh o zakázané lásce na vysoké škole. Hlavní hrdince je 18 let, krásně a euforicky prožívá svoje první osamostatnění od přísných rodičů a režimu a do toho se zamiluje. A zrovna do svého osobního strážce. Celá kniha je potom roztomilý příběh o tom, jak se mají rádi, ale nemůžou spolu být. Příjemně jsem se celou dobu usmívala, opravdu je to milá knížka, která kouzlí úsměv na tváři a nevytahuje žádná velká vztahová dramata a zvraty, jen spíš pár nedorozumění. Postavy se podle mne chovaly na svůj věk, vzpomínala jsem na to, když mně bylo 18 let. Ano, jsou tam občas nelogičnosti, pár moc divných náhod a trocha naivity, ale nijak mi to nevadilo a nerušilo při čtení. Zatím je to pro mne nejlepší příběh na klišé typu bohatá kráska a osobní strážce.

evineckY
02.09.2022 4 z 5

kniha je pro mladé o studentské lásce, které mám ráda.
Určitě by se mi líbila více, ale Ivy mi lezla na nervy. Na to, že se chtěla hrozně osamostatnit, byla neskutečně naivní a ve 20 letech se chovala na 16.
Klasický příběh o bohaté holce a bodygardovi.

happy19
29.08.2022 5 z 5

Tahle kniha!
Příběh mě okouzlil od prvních stranek!
Zbožnuji vysokoškolské prostředí;-)
Miluji slow burn romance a tady u této série to nebude jinak,-)

„Milovat znamená přát bližnímu to, co považujeme za dobré z lásky k němu a nikoli k sobě.“

Saimoon
28.08.2022 2 z 5

Bohužel, tak tato kniha mě uvrhla do pěkné čtecí krize. Už od začátku mi prostě nesedla. Hlavní postavy mě pěkně štvaly a nenašla jsem si k nim cestu. Problém jsem měla hlavně s Ivy. Zase se mi potvrdilo, že hrdinky, které mají být takové nešikovné a miloučké, nejsou nic pro mě. Ta mě vytáčela už od první věty.
Kniha má být slow burn, ale za mě se vlekla neskutečným hlemýždím tempem. Já jsem u hlavních postav žádnou chemii ani jiskření neviděla.
Asi si dám od německých autorek nějaký čas pohov, protože vyjma Mony Kasten jsem si k žádné cestu nenašla a jejich knihy mě nebaví.

eliska2126
28.08.2022 5 z 5

Když jsem tuhle knihu viděla poprvé říkala jsem si: no jo, to bude klišé, ona bohatá dcerka, on bodyguard. Přiznám se, že se mi do toho moc nechtělo. Jenže pak začala kniha sklízet nadšené ohlasy a já si řekla, že to musím zkusit a ještě ten den jsem si ji objednala. A jsem za to neskutečně ráda.

Příběh Ivy a Ryana si mě získal už od začátku. Je to plné vtipných momentů, zakázané lásky a dostanete i nějaké to drama. Poznáte, že i když žijete v luxusu a o peníze nemáte nouzi, ne vždy je to život snů. Ivy by vám mohla vyprávět. Ryana si oblíbit prostě musíte. Je oddaný své práci, dokáže vše hned vyřešit s chladnou hlavou a je úplným opakem Ivy, která do všeho jde po hlavě.

Prostředí univerzity mám v knihách ráda a tady tomu není jinak. Měla jsem stejný pocit jako bych byla zpět ve Woodshillu v knihách Mony Kasten.

Kniha je samozřejmě čtivá jak blázen a kdybych na ni měla víc času, tak za dva dny už nemám co dělat. Ale já ji tak strašně nechtěla dočíst a šetřila si ji, co to šlo.

Ivuska.09
24.08.2022 5 z 5

Skvělý příběh s milými hlavními postavami, ve kterém nechybí romantické (nikoli sexuální, takže pokud se právě toho bojíte, v klidu se pusťte do čtení) ani akční scény. Těším se na pokračování, které si určitě nenechá ujít.

kristy.books
21.08.2022 4 z 5

Romantických príbehov o bodyguardovi a jeho chránenkyni je už síce veľa, ale nevadí mi to. Mám takéto typy príbehov rada, takže som si užila aj Polib mě.

Ivy je dcérou bohatého podnikateľa, a tak musí mať okolo seba ochranku, ktorá ju prenasleduje na každom kroku. Tento život, keď sa pred verejnosťou musia hrať na dokonalú rodinku a poslušnú dcéru ju však už nebaví, preto sa rozhodne ísť študovať na verejnú univerzitu, kde je malá šanca, že by ju niekto poznal. Jej otec má však podmienku - počas štúdia bude na ňu dávať pozor aspoň jeden ochrankár. To by nebol problém, keby medzi ňou a Ryanom už pri prvom stretnutí nepreskočila iskra...

Musím sa priznať, že z Ivy som občas mala zmiešané pocity. Na jednej strane mi pripadala ako "rebelka", ktorá sa dokáže o seba postarať a nenechá si skákať po hlave, no potom prišla nejaká situácia, kedy sa zasa správala ako naivné dievčatko, ktoré o reálnom svete veľa nevie. Páčilo sa mi však na nej, že aj keď vyrástla v luxuse, neskazilo ju to, bola priateľská, milá, dobrosrdečná. Jej rodičia boli hrozní, celý čas ma len štvali

Ryan, muž so vzhľadom drsňáka, vo svojom vnútri bojujúci s démonmi z minulosti. Dlho sme nevedeli, čo sa mu vlastne stalo, takže značnú časť príbehu bolo okolo neho viacero tajomstiev. Občas som mala chuť naňho nakričať, nech si svoju frustráciu nevybíja na Ivy, ale inak to bol veľký sympaťák.

Romantická linka sa začala zhurta, ale potom spomalila. Medzi Ivy a Ryanom to iskrilo, ale keďže bol jej bodyguardom, nesmeli prekročiť určité hranice (čo nebolo vôbec jednoduché a nie vždy sa im to darilo). Obaja sa navzájom podpichovali a dráždili, vyvolávali u toho druhého žiarlivosť.

Príbeh bol obohatený aj o akčnú zápletku.

Sedelo mi aj prostredie univerzity, hodín herectva či maľovania, internátu a susedných izieb. Vďaka tomu (a tiež vďaka postavám Alexa a Jeffa) bolo v príbehu viacero momentov, kedy som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

ivetapl
17.08.2022 5 z 5

VŠECHNO MOHLO BÝT PERFEKTNÍ. ALE ONA SE MUSELA HNED ZAMILOVAT.
No, a nejen ona. Ale taky Ryan a taky já! Do nich.

Tahle kniha je docela tlustá. Má nějakých 442 stránek. Ale slupnete to jako malinu. Příběh je to Slow burn... což absolutně nevadí! Čtení utíká samo, hltáte každou stránku, slovo od slova.

,,Měl jsi v hlavě důležitější věci. Závažnější problémy."
,,Ne... Měl jsem v hlavě...tebe."

Já se přiznám, že do Ryana jsem se zamilovala hned. Namakaný, potetovaný a má piercingy. Hodně piercingů... Já být na místě Ivy, potřebuji ochranku i v noci. Samozřejmě kvůli pavoukům.
Úplně chápu ale Ivy, že chtěla před tím jejím životem utéct a cítit trochu svobody. Její rodiče jsou podle mě fakt strašný. Chápu tu část o ochraně, ale ne to, že ji budou mluvit do toho, na jakou školu půjde.
Seznámení Ivy a Ryana bylo za zajímavých okolností. Chudák se toho málem nedožil. To je tak, když ženské při řízení koukají na polonahé chlapy. (Chápeme myslím si každá, že v tu chvíli jde řízení stranou. - sranda ) Při jejich druhém setkání to Ryan opět málem chudák nepřežil. Pak už to šlo samo..️

,,Jak se tvářím?"
,,Jako idiot. Miluju tě, slyšíš? Miluju na tobě všechno. Piercingy, tvoje kérky, tvoje komplexy, strachy, a dokonce i tvůj divný humor. Miluju tě se vším, co k tobě patří, a jestli řekneš ještě jedno jediné slovo o Alexovi, jednu ti vrazím."
Při čtení jsem cítila tu chemii mezi nimi. To chvění, kdykoliv si byli blíž než by měli. Každou chvilku s nimi jsem si užila. A můžu říct, že mám díky téhle knize novou oblíbenou autorku. Miluju tu knihu a celým srdcem vám ji doporučuji!! Naprosto. Dokonalá. ️

,,Polib mě ještě jednou, prosím"
,,Tohle nesmíme," řekl tiše a utekl z pokoje.

MarKy95
15.08.2022 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, a o to víc mě mrzí zklamání z ní. Jediné co bych hodnotila kladně je obálka, ta je pěkná, ale co se týče knihy, tak to bylo absolutně o ničem.

EvikU.
11.08.2022 5 z 5

Kniha si mě zaháčkovala hned od začátku. Ivy prožila dětství, které kvůli rodičům měla nalinkované do puntíku. Oblečení fádní, museli ladit, potraviny jen zdravé, aby se vešla do šatů o číslo menších a falešný úsměv všech na dobročinných akcích. Ryan zase syn bodyguarda, přestává studovat a bude dělat osobního strážce Ivy, aby se jí něco nestalo, protože má slavné rodiče.

Už jejich seznámení se mi zamlouvala, kdy shodou okolností nevěděli o druhém, že je to ten hlídač a ta bohatá holka. Jejich chování a špičkování mezi sebou se mi moc zamlouvalo.

V knize je hodně vtipných momentů, hlavně na hodinách herectví, literatury nebo kreslení. Kniha nepostrádá ani velké napětí. Společné sbližování obou hrdinů jsem si užila. Další postavy Alexe a Jeffa jsem měla také ráda.

Citát: Nicméně mohu tvrdit, že za poslední měsíce na univerzitě jsem se naučila víc než za všechny ty toky předtím. Naučila jsem se naslouchat. Naučila jsem se věci zpochybňovat, ale i jaké to je když můžete někomu důvěřovat. A především sama sobě. Navázala jsem přátelství a nakonec jsem se naučila také... milovat. "

Krásně napsané, romantické, vtipné, milé, ubíhá stránka za stránkou. Doporučuji.

Stella Tack
německá, 1995