Hlasy kostí

Hlasy kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495500/bmid_hlasy-kosti-ml9-495500.jpg 5 90 20

Öland série

< 6. díl

Mistrovské dílo klasika švédské literatury, jehož knihy dobře znají i čeští čtenáři. Na pobřeží ostrova Öland zemře pod hromadou kamenů muž, který tam předtím položil věnec z růží. Zdá se, že nešlo o nešťastnou náhodu. Policistka Tilda Davidssonová totiž najde na místě kosti jiného člověka, který byl naposledy spatřen před padesáti lety za velmi dramatických okolností jejím příbuzným, starým kapitánem Gerlofem. Ten chce přijít na kloub tomu, co se oběma lidem mohlo stát, a společně s Tildou tak pomalu rozkrývá následky jedné dávné tragédie provázené strachem a nenávistí. Ta je natolik silná, že mnohé nasvědčuje tomu, že zavalený muž nejspíš nebude poslední obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Benvittring , 2021

Hugomil
29.01.2024 4 z 5

Klidná a přitom čtivá série z ostrova Öland, s policistkou Tildou Davidssonovou a již starým Gerlofem v šestém pokračování, mě potěšila stejně jako všechny předchozí.

gordon13
04.12.2023 5 z 5

Po letech jsem otevřela knihu J.Theorina a z návratu oblíbeného,
bohužel již velmi stařičkého Gerlofa jsem měla velkou radost.
Protentokrát příběh s hořkosladkým dějem, velmi melancholický, zanechal ve mne stín smutku...

Maky806
31.07.2023

Smutný příběh,z kterého běhá mráz po zádech. Vtáhne vás do děje od samého začátku.

Vojslava
14.06.2023 5 z 5

Moc mne potěšilo další pokračování oblíbené série, i když probírání se minulostí bylo tentokrát bolestivé asi pro všechny postavy. Poklidné tempo diktuje opět o něco starší Gerlof, a tentokrát z prolínání několika příběhů, které se nakonec posplétají do velmi studeného provázku, leze krajně osobní příběh táhnoucí se celá desetiletí. Kdo z nás by něco takového chtěl nosit celý život v hlavě - a pak být donucen rozkrýt takovou hrůzu? Každopádně jsem si další návštěvu na Ölandu užila.

rodak
07.05.2023 4 z 5

Opět to má temnou atmosféru, je tam více podpříběhû, které souvisí s dějem a propojí se do celkově skvělého románu. Trochu jsem měl zmatek ve všech těch jménech.

katka.oo
01.04.2023 5 z 5

Pokračování série z Ölandu, první díly jsem četla už dávno a moc se mi líbily, jsem ráda, že se k nim autor vrátil. Napínavý a poutavý příběh, ve kterém se prolínají linky ze současnosti i minulosti, dobrá detektivka, napínavá, čtivá, sympatický Gerlof s Tildou, kteří musí případ vyřešit, dobré čtení, doporučuji.

SgtTračník
09.03.2023 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha autora.

lusila
05.02.2023 5 z 5

Tak toto sa čítalo samo. Výborne vystavaný príbeh, od začiatku do konca.

Susan94
29.01.2023 5 z 5

Škoda, že autor pokračování série nenapsal trochu dříve, než jsem už skoro zapomněla o čem byly předchozí díly. Naštěstí, kniha je napsaná tak dobře, že se v ději člověk hned cítí jako doma. Ze začátku jsem se mi úplně nelíbily kapitoly s Gerlofem. Ale postupně vše začala do sebe zapadat. Moc povedený příběh, ačkoliv autor umí napsat i více mystické příběhy, které od něj mám tak ráda.

libuse6749
18.01.2023

Další z velikánů klasické švédské krimi, který mi již nebude unikat, protože naše první seznámení dopadlo na výbornou. Spisovatel Johan Theorin umí opravdu zaujmout čtenáře od první stránky, nepotřebuje k tomu podrobný popis násilí, nevyžívá se v krvi, nechce za každou cenu šokovat, ale dokáže na stránkách vykreslit příběh.

Hlavní hrdinové i další účastníci jsou představeni přesně tak, abyste pochopili jejich skutky i co se jim asi zrovna honí hlavou. Místa a krajinu dokáže popsat tak barvitě, že fantazie se nemusí moc namáhat a mozek si myslí, že jste tam už někdy byli.
Sečteno podtrženo, při čtení jste součástí příběhu s atmosférou.

Už v prologu jsou prozrazeny čtyři násilná úmrtí, následují kapitoly pojmenované podle hrdinů, a ty postupně skládají mozaiku dohromady. Pro vyřešení případu je nutné několikrát se vrátit vzpomínkami do minulosti, nechybí stará tajemství i romantická linka.

Knihu bych zařadila mezi „klasické“ krimi romány s postupným pátráním, které stránku za stránkou dojde ke správnému pachateli.

Katania
06.01.2023 5 z 5

Gerlof je moje srdcová záležitost. I když je tenhle díl opět takový nostalgický a temný, je zároveň opravdu krásný.

alca-212
02.01.2023 5 z 5

Ráda jsem se po delší době opět setkala s postavami  z Ölandu. Gerlofovi přeji pevné zdraví, těším se na další knihy s ním :-).

ArwenAragorn
26.12.2022 5 z 5

85%

Plameny zachvátily schodiště, stoupají schod za schodem, stále výš a výš.
Děti se ve třídě zdržely příliš dlouho. Žár v nižších patrech je už nesnesitelný, připomíná žhnoucí stěnu.
___________________________________________________________________________________________________________
Velice poutavě vyprávěná detektivka. Má spád a napětí a je tam i romantická linka z minulosti. Inspektorce Tildě Davidssonové pomáhá řešit případ kapitán Gerlof. Tilda je vnučka jeho bratra. Kromě současnosti (r. 2001) se v ději vracíme do roku 1939, 1968 a hlavně do roku 1951 a 1929.
K přečtení knížku určitě doporučím. Líbila se mi také obálka.

Myllan
17.12.2022 5 z 5

Skvělé, jako většina jeho knih.
A zcela nečekaně jsem tím si doplnil 12. téma čtenářské výzvy - nešťastná láska (V. a A.)

Evikj
16.12.2022 5 z 5

Jako vždy.... skvělý příběh z Ölandu....

iška
15.12.2022 4 z 5

Hodně dobře napsáno. Na počátku jeden grázlík a kolik lidí na to doplatilo.

GYROTOURBILLON
04.12.2022 5 z 5

JT sleduji od samého začátku. Jasně, některá kniha byla slabší, ale
to mě neodradilo od dalších jeho počinů.
Tato kniha pro mě byla super. Miluju moře, lodě a vše kolem toho. Zde bylo všeho. Zajímavý nejeden příběh utvořil vynikající , ač smutný celek.

Pavlína2019
30.11.2022 5 z 5

Skvělé.
Tento pan autor je prostě zárukou výborného čtení, moc jsem se těšila...

Tak napínavé, zajímavé, dojemné!
Všechny jeho knihy jsou ohromné, tahle je další do sbírky.

Moc jsem si čtení užila.
Je strašně zajímavé odkrývat minulost, tady opravdu hodně vzdálenou, navíc z dalekého Švédska, čtení o moři, námořnících, majácích....

Rozhodně doporučuji!

babicka_amalka
09.11.2022 4 z 5

dobré to bylo, stejně jako předchozí díly;

Rubyn
02.11.2022 5 z 5

Po delší době zase nový kousek do série. Opět velmi čtivé a napínavé, knihu jsem si opravdu užil.

tajemství

Johan Theorin