Nikdo není sám

Nikdo není sám https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505631/bmid_nikdo-neni-sam-fM0-505631.png 4 1157 1157

Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni — bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme? Veronika má práci, která ji baví, manžela, který jí rozumí, dvě náctileté děti, s nimiž není žádný větší problém. Sice nemá příliš dobrý vztah s rodiči, ale udržuje si od nich bezpečný odstup. Jenže někdy tohle všechno nestačí. Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet. Jestliže někdo dokáže popsat nedělní oběd, výlet na rozhlednu nebo babiččin pohřeb jako bezohlednou poziční válku, pak je to Petra Soukupová. Její nový román čtenáře okamžitě vtáhne do světa, ve kterém se spolehlivě poznává, aby vzápětí krok za krokem odhaloval absurditu a trapnost rodinných bitev, v nichž nemůže nikdo vyhrát. Nová Soukupová, tak jak ji znáte a máte rádi.... celý text

kalinkacz
28.12.2022 5 z 5

Kdykoli vyjde nová kniha od Petry Soukupové, utíkám do knihkupectví, si ji koupit. A nikdy nelituju! Nikdo není sám je podle mého názoru asi největší autorčina depka, která je navíc asi mou novou nejoblíbenější autorčinou knihou.
Jako vždy je tu příběh jedné obyčejné rodiny, která řeší nelehké situace, které většina z nás moc dobře zná - péče o seniora, ztráta blízké osoby, první láska atp. Všechny postavy se tváří jako ty "zlé", jenže vy se s nimi dokážete tak ztotožnit, víte, že to, jak se v určitou chvíli zachovali, nebylo ideální, ale chápete je a víte, že byste se třeba zachovali podobně.
Tento příběh mě opravdu rozsekal, všechny ty problémy se tak stupňovaly, děsilo mě to... Navíc ta část s 3 pejsky, no kdo četl, ten chápe...
Doporučuji a děkuji autorce za tento místo nepříjemný, ale neskutečně reálný čtenářský zážitek.

jitka7326
27.12.2022 5 z 5

Nová knížka od mojí oblíbené autorky.čekala jsem, že mě bude bavit, ale proti předchozím knihám nešla až tolik na dřeň. Ani jedna postava mi nebyla úplně sympatická a myslím že každý si v příběhu najde to svoje, ať už jsou to komplikované vztahy v rodině,stáří, puberťáci,demence, vybwr školy.

Lehrerin
26.12.2022 4 z 5

"Nová Soukupová, tak jak ji znáte..."
Líp to asi napsat nejde.
Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, šikana, sebepoškozování, alkohol, alzheimer... Všechno, kam se člověk podívá, je špatně.
Přesto si další Soukupovou zase přečtu.

simlenka
26.12.2022 4 z 5

Souhlas s Pani.Tau - nevtahlo mě to do takových hlubin, jak jsem čekala, proto jen 4 *, ale jinak velmi reálný příběh, přečteno jedním dechem.

lencin
25.12.2022 5 z 5

Petru Soukupovou mám moc ráda. Tahle kniha není jiná. Příběh Veroniky, ženy ve středním věku, a lidí kolem ní.

pani.tau
16.12.2022 3 z 5

Román o matce, která je ale zároveň stále něčí dcerou, spousta témat, kterým se Soukupová doposud nevěnovala (stáří, volná výchova), hlavní hrdinka tentokrát ve funkčním manželství (příjemná změna). Fanoušky Soukupové tato kniha jistě neurazí, mě to ale tentokrát přišlo jakési plytké, pořád jsem čekala, že to půjde víc do hloubky, což se nestalo. Měla jsem dojem, že jen sleduju ženu středního věku ve stresu, která neví, co dřív, ale kolik nás takových je?, chyběl mi zkrátka hlubší ponor. Možná tu hloubku měly představovat vnitřní dialogy s matkou, ty mě ale spíš rozčilovaly.

blueberrypink
15.12.2022 5 z 5

Opět sázka na jistotu, jako je tomu u Petry Soukupové zvykem. Hrozně mě baví ten styl psaní, nejen této knihy, ale jejích knih obecně. A líbí se mi, že Petra píše o věcech, které mnozí z nás denně také řeší. Ona do toho dokáže vnést ten svůj autentický pohled. S hlavní hrdinkou Veronikou v mnohém soucítím, přijde mi taky taková "rozlítaná" na všechny strany a chce vyjít se všemi, ale to pak ničí ji samotnou. A tak je fajn si spolu s ní uvědomit, že někdy se prostě musíme zastavit, abysme mohli jít dál.

markej
11.12.2022 5 z 5

Děcka, je to, přesně jak se píše na obálce: "Nová Soukupová, tak jak ji znáte a máte rádi." Nemůžu než souhlasit.
Petra Soukupová je moje velmi oblíbená autorka, její knížky se mi vždycky líbily, protože jsem s jejími hrdiny, respektive hrdinkami, pokaždé dost souzněla, často mi připadalo, že se píše přímo o mně. Pro mě jsou všechny její postavy fakt z masa a krve, plně chápu jejich (často protichůdné) pocity, to, že se chovají, jak se chovají, oceňuju, že nejsou černobílé, v duchu je vždycky vidím dost plasticky.
Ze začátku téhle novinky jsem měla trochu pocit, že bude hodně podobná jako minulá knížka Věci, na které nastal čas, ale tak od poloviny, kdy začalo dost přituhovat, jsem si to už nemyslela... Poslední kapitoly a hlavně řádky jsem doslova hltala a stále uvažovala o tom, jak to všechno dopadne, protože hlavní postava Veronika často mění svoje sliby a postoje, takže jsem si vůbec nebyla jistá, jak se všechno vyvrbí... Nakonec ale pro mě řešení dobrý... :-)
Komu se líbily předchozí knížky Petry, bude myslím určitě spokojený, takže klidně můžete kupovat jako vánoční dárek...
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

rodina rodinné vztahy úmrtí v rodině

Petra Soukupová
česká, 1982