Nejsem jako vy

Nejsem jako vy https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87064/bmid_nejsem-jako-vy-bTc-87064.jpg 5 1092 293

Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

House Rules , 2010

Dadulka85
22.10.2012 4 z 5

Skvělá kniha, četla se úplně sama..i vtipná :-)

Adriana.82
25.09.2012 5 z 5

Výborný,skvělý,parádní :) Kniha mě vtáhla a už nepustila. Jediné,co mě při čtení draždilo,byla Jacobova naprostá zahleděnost a sebestřednost na sebe samého , ale za to on se svým "hendikepem" vlastně nemohl.

klarenzi
10.09.2012 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě dokázala pořádně vtáhnout do děje a byla přečtena na jeden dech během pár dní. Opravdu doporučuji!! @klaryctena

Miru
20.07.2012 4 z 5

Já si prostě nemůžu pomoct, ale z děl Jodi Picoult, která jsem dosud četla, pro mě asi nejslabší kus. Určitým způsobem mi vystavění příběhu připommínalo autorčinu knihu Až na konec všech dní s tím rozdílem, že v Nejsem jako vy jsem postrádala ono napětí, které mě v předchozí knize dokázalo tolik strhnout.

Jezinka78
22.06.2012 5 z 5

Výborná kniha.Doporučuji

Joudinka
24.03.2012 4 z 5

Velmi dobrá kniha s překvapivým koncem.

Layss
21.02.2012 4 z 5

Do této doby jsem přesně nevěděla, co obnáší být autistou. A tady to je, úplně přirozeně popsané s něčím úžasným navíc. Je to zajímavý zamotaný příběh o tom, že i autista může překvapit.

kroftik
20.02.2012 5 z 5

Úžasná kniha, úžasná autorka. Tato kniha mě osobně zaujala ve srovnání s ostatními autorčiny příběhy tím, jakým způsobem je zde popsán Aspergerův syndrom a forenzní vědy. Dvě odlišné, řekla bych, že poměrně odborné záležitosti a při čtení získáváte pocit, že Jodi Picoult má s oběma celoživotní, osobní zkušenosti. Nikde jsem se nedozvěděla, že by tomu tak skutečně bylo. Líbí se mi, že když začne psát o nějakém tématu, má ho dotažené až do posledního konce. A takhle skvělá knížka je toho skutečným důkazem. Myslím, že díky ní se mi změnil a hlavně přiblížil úhel pohledu na lidi, kteří nějakou formou autismu trpí.

rose
19.02.2012 5 z 5

Tahle autorka to s námi čtenáři umí. Na první stránce nás vtáhne do děje a nepustí až do konce. Jako i v jiných knihách Jodi Picoult je tam hodně stránek popisujících soudní jednání a konzultace s právníky, abychom si pocvičili svůj úsudek a zkusili si tipnout kdo je vrah, ještě než se to na poslední stránce dozvíme. Skvělé čtení , výborné postavy, detektivní zápletka. Super.

Petraa.S
14.02.2012

Jodi je jedna z nejlepsich auterek jaké znám .... kniha nejsem jako vy je uzasna, kazdopadne doporuuju.... obetavost matky Emmy pro postizeneho syna Jacoba je hodne obdivuhodná ... postavy jsou vykreslene z ruznych uhlu pohledu, tym ze v jedny kapitole se na danou vec diva matka, pak jacob , v dalsi zase jeho bratr theo.... a tym ma clovek sanci byt objektivni a udelat si nazor na danou postavu . . .

bookcase
02.02.2012 5 z 5

Fantasticky napsaná kniha, chytla mě a nepustila, dokud jsem nedočetla.

Ellis
30.01.2012 5 z 5

Na tento příběh jsem se hodně těšila, už jsem četla všechny zde uvedené autorčiny knížky a všechny jsou psány výborně. Téma aspergerova syndromu i autismu mě zajímá, takže jsem po knize chňapla a pustila ji až dočtenou. Velmi sugestivní příběh, obětavost matky starající se o Jakoba je obdivuhodná a i šílená. Přeci jen vařit v určité dny jídlo jen v jedné barvě (např. ve čtvrtek vše jen žluté) je už trochu moc. Jak matka, tak Jacob i jeho bratr Theo a další osoby jsou vykreslené hodně dobře a je fajn, že se střídají kapitoly, kdy vypráví vždy jeden z nich, tak má čtenář možnost vnímat situace z různých pohledů.
Velmi dobrý příběh, rozhodně doporučuji.

dearkiki
20.11.2011 4 z 5

Velice zajímavé téma. I když bych pár výhrad k některým teoriím uvedeným v knize měla, dějově to na mne velmi zapůsobilo. Už dlouho jsem nebyla tak zvědavá, jak to dopadne, abych knížce věnovala každou volnou chvilku. Tuto jsem přečetla v pro mne rekordním času. Určitě doporučuji.

autismus vraždy Aspergerův syndrom zmizení lidí

Jodi Picoult
americká, 1966
2014  92%Vypravěčka
2005  90%Je to i můj život
2015  86%Čas odejít
2011  90%Nejsem jako vy
2017  87%Velké maličkosti

Kniha Nejsem jako vy je v

Přečtených1 497x
Chystám se číst1 190x