Bestie

Bestie https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75672/bmid_bestie-EMz-75672.jpg 4 814 814

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí, případem sériových vražd žen v různých evropských městech, páchaných jedním pachatelem v 80. a 90. letech 20. století.

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Beštia , 2006

mekkejla
28.10.2016 5 z 5

Skvělé! Pan Dán se zařadil mezi mé top autory. A kolektiv detektivů v čele s Krauzem a Burgrem je naprosto bezkonkurenční!

Danuše7
06.10.2016 5 z 5

Velmi napínavé. Skutečnost.

Ivana11
04.10.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Od D. Dána jsem četla tři knihy, tato pro mě byla nejlepší. Mělo to rychlý spád, žádné zdlouhavé popisy a rozebírání situací, žádné velké množství postav. Po každé jeho knize si vždy říkám, jestli je vůbec možné, aby se něco takového mohlo stát.

katerina9582
01.10.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem ... zamilovala jsem do případů Richarda Krauze.

beran25
29.08.2016 4 z 5

Dobře se detektivky tohoto autora čtou, jen střední část knihy se na můj vkus trochu táhla...

Martin1974
22.08.2016 5 z 5

Je len dobre, že autor v príbehu používa veľkú dávku humoru a irónie. Do ponurého deja o odporných vraždách a únave detektívov to prináša odľahčujúci svieži vánok, ktorý čitateľa vo všetkom tom hnuse dokáže udržať. Dán píše úplne iným štýlom, ako všetci iní autori detektívok, ktorých som dosiaľ čítal, a to je z môjho pohľadu veľké plus. Nevyhýba sa ani zverejneniu vlastného názoru na to, ako je napríklad zrušenie trestu smrti, koľko stojí taký väzeň ročne daňových poplatníkov, či to, aký majú väzni komfort atď.

Horalka5
29.07.2016 4 z 5

Zprvu jsem byla občas mírně zmatená ze skoků mezi postavami. Konkrétně skoků mezi textem "z pohledu" obětí a textech "z pohledu" vraha. Nevěděla jsem, zda-li se to potkává u jedné oběti a nebo, zda-li již vrah nevraždí znovu. Také jsem občas měla problém s dialogy mezi policisty, kdo vlastně co povídá, ale jinak skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem, jen teď budu o něco opatrnější... :)))

shmaic
18.07.2016 3 z 5

neurazi, nenadchne. k memu zklamani tato kniha podobne, jako u majora zemana, dost zjevne obhajuje policejni praktiky za socialismu.. napinave, ale jakoby ne od spisovatele, spise od policajta.

wooloong
18.07.2016 4 z 5

Dobře civilně napsaná detektivka. Vraha známe už od začátku, a tedy jsme připraveni o možnost vypátrat si ho sami, avšak namísto úžasného geniálního vyšetřovatele nám autor předhodil smečku naprosto obyčejných poldů, kteří si každý svůj úspěch a přiblížení k vrahovi musí pečlivě a zdlouhavě vyšlapat po rajónech. Docela příjemná změna. Jen dvě věci mi tam byly nejasné. Jak to bylo s Angelou? Dá se tušit, ale na to, jak často se o ní autor v Ondrejových vzpomínkách zmiňuje, je to málo. Čekala jsem vysvětlení nebo obrat. A taky proč nešli hned po stopách kradených věcí.

Třebaže se nejedná o dokument, vychází kniha z případu slovenského sériového vraha z počátku 90. let

pobijecmuch
17.07.2016 5 z 5

Tuto knihu, jak se tu s oblibou píše, jsem četl v originále. Je to jeden z nejlepších románů tohoto slovenského autora. Jde o případ sériového brutálního vraha, který děsil celé Slovensko. A je to zpracovaný skutečný případ, který se odehrál po velké amnestii v roce 1990. Tento kriminální román rozhodně předčí i ty severské krimi. A to, že autor snad podle jména musí být seveřan, mně hodně rozesmálo.

Dadulina
17.07.2016

Jsem zvyklá spíš na severské detektivky. Autor je seveřan aspoň jménem

Pet007
03.07.2016 4 z 5

Dobře napsaná kniha s příšerným obsahem. Tušíme, že to je podle skutečného případu a tím je to děsivější. A tím je to populárnější. Děláme v podstatě ze zločinců celebrity, když jim věnujeme prostor ve sdělovacích prostředcích a svou pozornost.

brano279
19.05.2016 5 z 5

Veľmi dobrá kriminálka o vyčínaní najväčšieho sériového vraha Slovenska Riga.

edith79
17.05.2016 5 z 5

Páni, tohle byla hodně drsná kniha. Ale zajímavá, dobře napsaná, ani chvilku nenudila. Takže Dominik Dán poprvé a ne naposled.

hanap
12.05.2016 5 z 5

Objevila jsem Dominika Dána. Moje první kniha Bestie, je to výborná detektivka. Ráda si přečtu ještě další .

Foks
02.05.2016 5 z 5

Mistrně popsaná beznaděj policajtů, kteří jsou již tak blízko... Tomu říkám detektivka!

nursejane
18.04.2016 5 z 5

Audio kniha ve slovenštině mě velmi bavila, byla to už má čtvrtá a rozhodně ne poslední :-)

mir7761
09.04.2016 5 z 5

Doporučuji audio knihu ve slovenštine. Poslouchal jsem to v autě a po 13h cestě jsem chtěl pokračovat dále :-)

astroweb
18.03.2016 4 z 5

Je to druhá kniha od tohoto pro mě objeveného autora. Noc plná lží byla první a líbila se mi o trochu více, ale tato byla stejně hodně dobrá.

Nikol117
11.02.2016 3 z 5

Zdlouhavá kniha, místy zábavná. Škoda, že nebyla až tak moc napínavá, jako detektivky od jiných autorů. Ale jako kniha na nudné odpoledne vystačí dobře.