Bestie

Bestie https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75672/bmid_bestie-EMz-75672.jpg 4 806 184

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí, případem sériových vražd žen v různých evropských městech, páchaných jedním pachatelem v 80. a 90. letech 20. století.

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Beštia , 2006

Benny215
28.08.2022 3 z 5

Ke konci to přestávalo mít spád, vadilo mi úplně stejně napsané stránky jako v jiné knize ano ty příběhy se překrývají ale obšlehnout doslova několik stránek je moc. Přitom to není špatný příběh, za mě zatím nejslabší

Cher
18.08.2022 5 z 5

Drsné, opravdu hodně. Brutalita pachatele byla neuvěřitelná. Knihu jsem raději četla během dne, abych mohla v noci v klidu spát.

Kory98
13.08.2022 5 z 5

V sérii třetí příběh, který se ale vrací k příchodu Richarda Krauze na oddělení vražd. Místy je opravdu hororový, ale asi dvakrát mě dohnal k výbuchům smíchu, hlavně v pasážích, kdy se detektivové slovně "pošťuchují" a pak u toho chudáka, který skončil se salmonelózou (což k smíchu není), ale nevím zda autor nebo překladatel to prostě brilantně popsali.

Rapeh
11.08.2022 4 z 5

Poslouchala jsem audio knihu a byly pasáže, které jsem musela vypnout a vrátit se za chvíli. Bylo to velmi poutavé a místy hrozné.

99jana99
03.07.2022 5 z 5

Tak to bylo něco. Kniha se nedala odložit, ikdyž popisy vražd byly….brrr. Zatím nejdrsnější moje “dánovka”.

MatoPalkes
29.06.2022 5 z 5

Prípad Ondreja Rigu poznám z podcastov takže niektoré veci mi boli známe ale citát o Tom je ešte desivejšie než to počúvať. Hrozný príbeh, pútavo napísaný.

Adinlea
22.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Do knihy mi trvalo dele se zacist… nejspis uvodum v Mnichove a v Holandsku, k postavam jsem nemela vztah a cekala jsem na sve oblibene Slovaky… :)
Pribeh je odporny… Vrah je strasny sadista a nebylo mi z toho vubec dobre, ikdyz jsem uz docela otrla.
Vlastne jsem si tu knihu precetla jsem kvuli posloupnosti v serii a protoze se na ni v dalsich knihach (v mem pripade naposlouchanych audioknihach) casto odkazuje.

Galadwen
25.03.2022 1 z 5

Moje první kniha od DD, a pravděpodobně i poslední, vybráno kvůli čtenářské výzvě. Že autor nepíše zrovna pro slečinky z penzionátu, jsem věděla a jistá míra (smysluplného) násilí mi v knihách nevadí, ale tento román mě vůbec neoslovil, nevtáhl a nijak na mě nijak nepůsobil, sama nevím proč. Místy jsem se vyloženě nudila. Kniha je plná hnusných scén a vulgarit, které se ale donekonečna a dost podobně opakují, až je čtenář doslova zavalený odpornostmi, přičemž policisté nejsou o mnoho sympatičtější než vrah. Ten je znám doslova od první scény. Příběh se táhne, negraduje, nepracuje s napětím. Spíš než detektivkou je tedy Bestie románovou rekonstrukcí skutečného policejního vyšetřování z počátku 90. let. Jako jeden z mála kladů knihy bych vyzdvihla její politickou nekorektnost, která patří k době a místu, kde se odehrává, takže v tomto je opravdu uvěřitelná. Jinak mi nesedl ani styl, ani atmosféra, ani postavy, ani samotný příběh.

Juvka
20.02.2022 3 z 5

U této knihy mám takové rozporuplné pocity. Z jedné strany je to skvělá detektivka o sériových vraždách a provedení vražd je opravdu brutální a naživo to musí být opravdu ošklivé a sama se čte. Ale na druhou stranu mi hrozně vadilo, že jsem dopředu věděla kdo je vrah. Což mě osobně to hrozně zklamalo, protože mám ráda když sama musím přemýšlet.

Faila
11.02.2022 4 z 5

Knih od Dominika Dána už jsem přečetla relativně hodně, ale žádná z nich nebyla tak příšerná - co se příběhů týče. Mrazivou a děsivou atmosférou byly doslova narvané všechny stránky. A ani občasné komické vložky, které mě jindy na chvíli uklidní, tady nepomohly. Skvělá detektivka, po všech stránkách.

Bedřich63
02.02.2022 5 z 5

Moje třetí kniha od Dominika Dána a opět výborná. Po mafii a prostituci v předchozích knihách je znovu před vyšetřovateli jiné téma a to najít brutálního sériového vraha. Tento příběh má zpočátku i zahraniční rozměr, po pár desítkách stran se ale už zase pohybujeme ve známém Našem městě.
Porevoluční emigrace části populace probíhala jak na Slovensku, tak v Čechách a i v dalších zemích východního bloku. Takže propojení sériového vraha s emigrací a následným návratem je situace velmi reálná.
Za mě opět spokojenost a už se poohlížím po další knize. Způsob psaní autora a různost témat mi vyhovuje.

tittanie
30.01.2022 5 z 5

Všichni mě varovali, že je to masakr, a že se budu bát. Bála jsem se u čtení, jak už dlouho ne. Týden jsem se odhodlávala ji číst. Ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla i za tmy a měla hrozné sny. Asi si dám zase chvilku a pak se pustím do dalšího dílu.
Ta obálka je jak z hororu.

ErikaKej
01.01.2022 5 z 5

Silná kniha, keďže toto je podľa skutočného príbehu je to ešte mrazivejšie..Určite odporúčam všetkými desiatimi.Ja som to počula v podaní pána Vajdu a on tú mrazivosť ešte umocnil svojim hereckým prednesom..

ArwenAragorn
17.11.2021 4 z 5

75%
Inge Holgertová bola prokurátorka ako z učebnice. O pol hlavy vyššia než hocijaký chlap, prsia ako všetci ostatní..,možno o čosi menšie, chudá, zhrbaná, s nepeknou tvárou a so skobou namiesto nosa. Slobodná, žiadny muž ju nemal rád, bezdetná, žiadne dieťa ju nemalo rádo, bez sprievodu, žiadny kolega ani kolegyňa ju nemali radi...všetci sa jej báli.

Moc dobrá detektivka, i když hodně drsná. Jako u jiných dílů i tady oceňuji charakteristický humor D.D.
Chci ještě napsat, že čtu knížky ze série Naše Město chronologicky (jenom Mucholapku jsem přečetla dřív) a jedině ve slovenštině. Moje první knížka od D.D. asi před dvěma lety byla v češtině a dočetla jsem do 10. stránky. Překlad byl hrozný. Pak jsem se k autorovi odvážila vrátit asi až po roce.

kolacky
19.09.2021 4 z 5

Je to všechno spletené dohromady, ale zase dobře vysvětlené. Vrahy bych zavřela na samotku a nechala přežívat na holém betonu s kouskem chleba... a i toho by mi pro ně bylo líto.

Leyla
11.09.2021 4 z 5

Kniha prečítaná dávnejšie a hoci dánovky neobľubujem, táto bola super. Pamätám si, že som sa pri čítaní dosť bála, lebo som vtedy bývala na 1.poschodí a zatepľovali nám panelák, takže pred oknom lešenie.. Hrúza

xxtom
25.08.2021 4 z 5

Začátek skvělý, posledních pár kapitol trošku ztrácelo spád a zbytečně se vleklo. Celkově je kniha ale parádní a napínavá.

EvikU.
12.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak až teď po dočtení všech komentářů jsem zjistila, že kniha je napsána podle skutečnosti, tak těch vražd nemohlo být míň. Nejdřív jsem si myslela, že autor potřeboval pořádnou drsňárnu. No doufám, že ho nikdy nepustí.

EvikU.
12.08.2021 5 z 5

(SPOILER) To byla děsná kniha. Děsné vraždy, brutální vraždy, klidně jich mohlo být i míň. Místy mě to až iritovalo, tolik policajtů nechytne jednoho cikána. Zároveň byla kniha "děsně" čtivá. Od poloviny jsem ji nemohla odložit. Takže jsem ráda, že víc knih ze série Naše město nemám doma, poněvadž bych doma nic neudělala.

Knihu doporučuji, byla to jízda.

janina66
04.08.2021 4 z 5

Opět skvělá dánovka. Výborně vykresleny pocity a pohnutky "Bestie" při zabíjení atd. A zdlouhavé pátrání po vrahovi.