Na kopci

Na kopci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172215/bmid_na-kopci-172215.jpg 4 264 105

Malá dívenka zažije něco nadpřirozeného. Na kopci nad řekou se jí zjeví anděl. O více než deset let později už je místo zjevení mezinárodním cílem poutníků. Jenže Marie, dívka, která mluvila s andělem, už o svém zážitku nechce mluvit. Proč jí v duši pořád hlodá strach a proč jsou vzpomínky na zázrak tak nejasné? Proč odešla z Výtoně a ztratila víru? Odpovědi hledá mladý novinář Milan. Odhalování nových skutečnosti otevírá temnou propast. Jak do ní nespadnout? Jak potrestat zlo, které mělo zůstat zapomenuto?... celý text

Neri
08.12.2013 5 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, lákalo mě téma i pozitivní recenze a především to, že se jedná o tvorbu českou, poslední dobou přicházím českým autorům velmi na chuť. Právě jsem dočetla a Na kopci výrazně předčilo moje očekávání. Pomalu stupňující se napětí, sympatičtí hlavní protagonisté, u jejichž jednání a dialogů jsem měla pocit, že takto se chovají skuteční lidé a ne jen románové postavy. Skvěle vykreslené prostředí ještě umocnilo můj čtenářský zážitek. Toto je přesně detektivka dle mých představ a mě nezbývá než doufat, že se brzy dočkám další a stejně dobré.

akirek
27.11.2013 4 z 5

Trochu přesycená všemi těmi cenami ověnčenými detektivkami (mám někdy pocit, že v severských zemích mají tísíce literárních cen...) jsem sáhla po "jednoduchém" čtení, které mě velmi příjemně překvapilo a potěšilo. Ale to skoro každá "obyčejná" detektivka z nakladatelství motto. Četlo se dobře, zajímavé postavy - klidně bych se s nimi setkala v nějakém dalším příběhu.

altistka
28.10.2013 5 z 5

Vůči knižním hitům jsem většinou skeptická, dostávám se k nim až po opadnutí všeobecného zájmu, tentokrát jsem ale udělala výjimku a rozhodně nelituji. Kniha je psaná velmi příjemným jazykem, nedělá ze čtenářů blbce, naopak je nutí hledat souvislosti a především fandit hlavním postavám. Uvěřitelné postavy mají (vedle skvělé práce s geniem loci letní Šumavy) obrovskou zásluhu na celkovém hodnocení knihy. Velmi mě překvapilo, jak mohl mladý autor tak dobře vystihnout stavy a pocity o generaci starší ženy, upřímný vhled do duše mladého studenta je naopak zpestřením pro ženy.

Bonbónkem je pak finále, které rozhodně není ošizené, blíž je ale hodotit nebudu, nechci napovídat.

Závěrem musím přiznat, že mě kniha opravdu dostala, ostatně moje rodina může potvrdit, že se mnou celou jednu sobotu od rána do večera nebylo slova.

FandaP
31.08.2013 5 z 5

Moc dobrá kniha. Není to úplně typická detektivka, to radši nebudu rozebírat kvůli ději, ale dostalo mě to.

Tydvik
24.08.2013 2 z 5

Bez překvapení a snadno předvídatelné. K čemu došlo, je jasné od první kapitoly.
Hlavní hrdiny neustále polévá studený pot, horko, popř. je mrazí v zádech, až mi jich bylo líto.
Četla jsem na základě pochvalné recenze v novinách; nevím, jestli její autorka nečetla úplně jinou knihu než já... tohle totiž nebylo vůbec dobré.