Na kopci

Na kopci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172215/bmid_na-kopci-172215.jpg 4 264 105

Malá dívenka zažije něco nadpřirozeného. Na kopci nad řekou se jí zjeví anděl. O více než deset let později už je místo zjevení mezinárodním cílem poutníků. Jenže Marie, dívka, která mluvila s andělem, už o svém zážitku nechce mluvit. Proč jí v duši pořád hlodá strach a proč jsou vzpomínky na zázrak tak nejasné? Proč odešla z Výtoně a ztratila víru? Odpovědi hledá mladý novinář Milan. Odhalování nových skutečnosti otevírá temnou propast. Jak do ní nespadnout? Jak potrestat zlo, které mělo zůstat zapomenuto?... celý text

4xbabča
11.11.2021 5 z 5

Příběh se odehrává v nádherné šumavské přírodě obce Svatý Tomáš a Výtoň. V dětství malá Marie viděla anděla,a z tohoto zjevení má psychické problémy a neustálý strach i v dospělém životě. Objeví se mladý novinář Milan a začne pátrat po nejasnostech tehdejší události, kde je jistě jakési zlo. Kniha Jiřího Březiny je jeho prvotina, ale i přesto je moc hezky napsaná, autor píše opravdu dobře, a proto knihu lze určitě doporučit k přečtení.

lea735
29.08.2021 5 z 5

Mně se knížka líbila. Pohoda, hezké čtení , hl. hrdina sympatický mladý muž ....dávám pět hvězd a čekám na další knihu pana Březiny. Všechny už mám přečtené -)

Princezna_V
25.05.2021 3 z 5

Vzhledem ke blížícímu konci výpůjční lhůtě v knihovně jsem byla nucena některé odstavce přeskakovat. A nic mi neuteklo...

martineden
02.04.2021 5 z 5

Příběh zasazený do českého prostředí, mrzí mě, že jsem si přečetla anotaci na zadní straně obálky, pak už jsem tušila, kam se to bude ubírat... Téma ale strašně nosné a důležité!

Eicherik
13.09.2020 4 z 5

Na kopci je Březinova prvotina, to píšu hned na úvod, protože tady to ještě rozhodně není úplně ono. Další dvě autorovy knihy Promlčení a Polednice totiž hodnotím jako velmi povedené. Mám rád dlouhé knihy, ale tahle krimi by mohla být klidně o sto stránek kratší. Úvodní část vypadá velmi nadějně, ale po tom se děj hodně zpomalí a trochu zešedne. Zejména části o ochotnickém spolku jsou až únavné. Jak píši na začátku, tady to ještě nebylo úplně ono, ale už teď se těším na autorovu nejnovější knihu Vzplanutí, která se dostala dokonce do červených čísel.

Fixa08
27.04.2020 5 z 5

Skvělý příběh, moc mě to bavilo. Jiří Březina píše skvěle, moc se těším na jeho další novou knihu.

rodak
24.02.2020 5 z 5

Tady vůbec nevidím důvod něco kritizovat.Příběh se mi líbil.Pomalé rozplétání děje sympatické postavy.Nevím co víc si přát.Pan Březina píše výborně.

daza.dt
22.01.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla v knihovně náhodou, ale moc mile překvapila. Děj měl spád, nečekané zvraty, rozhodně vás to vtáhne do děje. Ač prvotina autora - opravdu se povedla. Zajímavé téma, uvěřitelně popsáno. Mrknu se určitě i po dalším knihách.

konicekbily
05.01.2020 5 z 5

Na prvotinu velice dobře napsaná kniha. Pomalu vlekoucí děj, zbytečné odbočky i předvídatelnost děje - to vše odpuštěno - vynahrazeno pěkným stylem. prostředím děje a reálností postav!

Yabac
30.12.2019 3 z 5

Velice mě tato kniha bavila. Byla čtivá, zajímavě pojatý příběh. Jediné, co mi trochu kazilo dojem, bylo to, že jsem velmi brzy pochopila, co mělo být záhadou celé knihy.

haski
03.11.2019 4 z 5

Navzdory záporným recenzím, mně se kniha líbila. Nešlo o detektivku v pravém slova smyslu, ale o příběh. Ten se postupně rozmotával, až vám došlo, že se z toho může vyvinout něco tajemného. Ryze české prostředí, postavy obyčejných a uvěřitelných lidí. Těším se na další knihy od autora.

Kyri
04.08.2019 2 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla už před delší dobou. V paměti mi zůstalo jen "Březinu už nikdy".
Ještě dodávám, že jsem poté od autora přečetla další věci a jsou dobré....

triatlet
21.07.2019 2 z 5

Jsem rád, že jsem Březinovu tvorbu začal před rokem Promlčením a následně Polednicí. Kdybych začal prvotinou Na kopci, možná bych neměl motivaci sledovat jeho další tvorbu.
Prvotina je neúměrně natahovaná. Vadilo mi množství poznámek, odboček, zbytečností.
Milan se chová dost prostoduše. Ve spojení s psycholožkou Helenou a spolubydlícím z koleje tvoří podivnou amatérskou trojici a porušují základní pravidla vyšetřování.
Pachatel je odhadnutelný od prvního zmínění. Roz(h)řešení působí nepřesvědčivě.

viva71
01.05.2019 4 z 5

Knihy pana Březiny mě prostě baví. Není to detektivka v pravém slova smyslu, ale rozplétání příběhu, který se udál před léty. Neotřelá zápletka mě okamžitě vtáhla do děje a napětí vydrželo až do konce.

Markushka
04.04.2019 4 z 5

Příběh točící se kolem jedné události pomalu plynul, nijak neodbočoval a výsledkem bylo pohodové čtení, místy mírně předvídatelné a jakoby toporné.. Proti krvavým, brutálním detektivkám ze severu příjemná změna.

Evišťátko
17.02.2019 4 z 5

Detektivka-alespoň tak je kniha titulována na přebalu. Takže vezmete knihu do rukou přesně s tímto očekáváním. Jenže... na detektivku je příliš rozvláčná, nejednou jsem ji už chtěla odložit,ale téma bylo natolik zajímavé, že jsem ve čtení pokračovala dál a dál. Celkově: námět není vůbec špatný, je originální a nepůsobí trapně. Jen to co mi celou dobu chybělo je ono neustále udržování čtenáře v napětí, které zkrátka k detektivkám patří.

Katerina.Gabrie
09.10.2018

Je to trochu rozvláčné, mnoho věcí se hodněkrát opakuje, až zbytečně, je to spíš vyprávění, než detektivka. Do klasické detektivky mi chybí trochu toho napětí.
Je to trochu škoda, protože z tématu by se dalo vytěžit opravdu hodně.
Zase se mi líbilo realistické pojetí, vykreslení postav, atd.
Myslím, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, byla by čtivější.

olívoil
06.09.2018 5 z 5

Autor, vystudovaný pedagog, velice čtivým způsobem napsal knihu, ve které je hlavní zápletkou zneužívání malých dětí právě pedagogickým pracovníkem. Kniha se mi velmi líbila.

Sheldon
28.07.2018 4 z 5

Dobrý příběh, bavili mě české reálie i skutečnost, že lze něco takového zasadit do českého prostředí a nepůsobí to trapně.

spidin
16.07.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Všem doporučuji.