Mluví k vám kapitán

Mluví k vám kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482125/bmid_mluvi-k-vam-kapitan-fRn-482125.jpg 5 755 755

Dámy a pánové, připoutejte se, protože vás čeká opravdový zážitek. Je to už víc než třicet let, co David Hecl poprvé usedl do kokpitu. Tehdy ho trochu vylekal rámus motoru a těžko si pomyslel, že jednou to bude právě on, kdo do Prahy přiveze největší dopravní letadlo světa. Jako první Čech se stal kapitánem na Airbusu A380 ve dvou světových společnostech, v Emirates a v Korean Air. Navštívil desítky zemí, posbíral spoustu zážitků a v poutavém knižním rozhovoru se teď pokouší odpovědět na všechno, co vás kdy o létání napadlo. A možná i na to, co vás nikdy nenapadlo. Proč hladké přistání není úplně dobré? Mají piloti rádi potlesk? K čemu jsou na palubě pouta a k čemu sekyrka? Kdy se cestujícím neříká úplná pravda? Jací pasažéři byli princ Harry či Karel Gott? Jak se převážejí zvířata, orgány, zlato nebo lidské ostatky? Kde piloti při dlouhém letu spí a co jedí? Co všechno je na palubě trestné a proč se na toaletách nesmí provozovat sex? Čekají vás témata vážná i nevážná. Odborná i laická. Dojde na turbulence, nouzová přistání, únosy i zdravotní problémy na palubě. Na své si přijdou letečtí znalci i ti, které létání jen baví. A vlastně i ti, kteří se ho zatím bojí. Otázky kladl novinář Martin Moravec, jehož předchozí knižní rozhovor s neurochirurgem Vladimírem Benešem byl oceněn v anketě Kniha roku.... celý text

Dell
22.02.2024

O kvalitách této knihy mluví mnohé komentáře, dodám tedy jen jedno: obvykle knihy tohoto druhu nečtu, nechala jsem se doslova ukecat několikerým doporučením a neustálým opakováním a připomínáním. A ukázalo se, že oni nadšenci měli pravdu. Knížka je skvělá a výborně se čte, zaujme a vtáhne hned na začátku a zůstane to tak až do konce. Jestli tedy váháte, zkuste aspoň prvních pár stránek a vsadím se, že dočtete až do konce.

hzd
18.02.2024 5 z 5

Tohle byla naprosto úžasná knížka. Čtení o létání a všem s létáním spojeném mě úplně pohltilo. Pan pilot je velmi sympatický muž, knížka je navic doplněna o krásné fotografie. Kdybych mohla, dám klidně deset hvězdiček. Všem vřele doporučuji.

Netae
11.02.2024 5 z 5

Skvělý rozhovor, spousta zajímavých informací o létání, životě pilota, dnešních letadlech a o Emirates, mojí oblíbené letecké společnosti. Je úžasné, co dnešní moderní letadla a počítače v nich dokážou.

Karoll_ina
09.02.2024 5 z 5

Kniha mě zajímalo díky tématu a již čtené knize od autora pana Mareše - První případy. Člověk se vždycky něco dozví, co by ho vůbec nenapadlo. Zrovna u pilotů mě zaujaly přísné podmínky na zdraví a i vzdělaní. Nikdy mě nenapadlo, že musí znát tolik z letadel a zeměpisu. Za mě další úspěšná kniha a už se těším na doktořinu a pana Beneše.

Čmeláček
08.02.2024 5 z 5

Tuhletu knihu mi doporučila paní knihovnice, máma a ještě všichni možní lidičky, takže jsem nakonec neodolal a přečetl si ji :). A musím říct, že jsem to vůbec nečekal, ale vážně to byla pecka! :) Kapitán Hecl je fakt velkej sympaťák a k tomu skvělej člověk. Tak nějak si ho představuju na základě rozhovorů, které s ním vedl Martin Moravec. Doteď jsem ho sice neznal, ale mám před ním obrovský respekt, protože toho tolik dokázal a přitom zůstal skromný a tak nějak normální. Pět stars a doporučení!!!

leny.wood
07.02.2024 5 z 5

Brilantně vedený rozhovor, díky kterému se dozvíte mnohé nejen o letectví. Za sebou už mám Mareše, tak ještě Beneš a Dvořák a pak už budu netrpělivě čekat na další osobnost. Pan Moravec prostě umí!

Kája_95
02.02.2024 5 z 5

Další úžasná kniha od Martina Moravce tentokrát s Davidem Heclem. Tuto knihu jsem opět nemohla odložit a četla většinu volného času. Kniha je rozdělena do několika kapitol. Letectví je všeobecně hodně zajímavé a také náročné povolání. Sama mám k létání velký respekt. Školou to pro pana Hecla nekončilo a musí neustále něco nového studovat do dnešní doby. Z knihy je patrné, že pro toto povolání žije, proto byl člověk vtažen do četby každou stranou víc a víc. Také cením fotografie na konci knihy. Velice zajímavou kapitolou byla i Velryba. Kapitola o největším dopravním letadle a jeho pilotováním. Opět smekám, úžasná práce!

martineden
01.02.2024 4 z 5

Rozhovor se mi hodně líbil, hvězdičku ubírám za pasáže, které se trochu opakovaly, taky mi to trochu přišlo jako reklama na Dubaj. A říkám si, že bych si klíďo přečetla rozhovor třeba s řidičem autobusu, horníkem, učitelem...
Ten pohled člověka, který je odborník ve svém oboru, je super!

Eva0057
30.01.2024 5 z 5

K autorovi:
Skvěle vedený rozhovor, který vás vtáhne a vzbudí ve vás zvědavost dozvědět se více o autorovi i zpovídaném, takže jsem si vyhledávala více informací. A tak již stojím v dlouhé frontě v knihovně na další jeho knihy a moc se na mě těším. Jedna se již uvolnila a zítra si jdu pro MUDr. Vladimíra Beneše, Mé cesty do hlubin mozku.
K zpovídanému:
Ještě před 10 dny jsem nevěděla, kdo David Hecl je (nejspíš ostuda). Dnes mám nejen přečtenou knihu, ale i naposlouchané rozhovory na YouTube a v podcastech (skvělý je Letecký Podcast fly Rosta). Výsledkem je, že jsem na Davida Hecla neskutečné pyšná a hluboce smekám před jeho věděním, umem, lidstvím, pokorou a vlastenectvím. Většinu života se vznášel v oblacích, přesto zůstal nohama pevně na zemi. V jednom rozhovoru vypráví, že se při své práci setkal s osobnostmi, kteří ve svých oborech opravdu něco znamenají, přesto zůstali “normálními. A přesně takový je i on. Kluk z Kyjova, který něco dokázal ve světovém měřítku, a přesto tím klukem zůstal a má touhu své dovednosti a zkušenosti předávat dál.

LucieT
20.01.2024 5 z 5

Další super kniha pana Moravce. Už jen jeden díl a mám sérii kompletní - docela by mě zajímalo, zda se chystá další díl a s kým případně rozhovor bude, ať se mám na co těšit!

Jessica007
20.01.2024 5 z 5

Výborná kniha. A zajímavá. Tolik jsem se toho dozvěděla a moc mě to bavilo. Pěkně vyprávěné. Doporučuji.

Toledo
19.01.2024 5 z 5

Ze série rozhovorů od p.Moravce mě tento bavil nejvíc. Věřím, že zejména kvůli tomu, že je to něco co zažívám pravidelně (cesta letadlem), takže mi to bylo bližší než ostatní díly.
Kvalitu si však drží všechny knihy vysokou.
P. Hecl se moc dobře čte a jeho vyprávění je zábavné i poučné najednou. Super kniha !

Terrez93
16.01.2024 4 z 5

Další super rozhovor, spoustu zajímavostí, které jsem dosud vůbec netušila. Jen na mě bylo až až popisu letadel, to mě moc nebavilo, ale to je asi jen můj problém, ostatní věci byly velice přínosné a zajímavé!

KatyM.
11.01.2024 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Dovídáme se spoustu zajímavostí o letadlech, práci pilotů a posádky, fungování leteckých společností. Pan Hacl je úžasný vypravěč, plný pokory. Doporučuji.

Leniii
07.01.2024 5 z 5

Zajímavé čtení, především pro laiky, kteří díky této knize mohou nahlédnout pod pokličku leteckého byznysu:)

sakro
28.12.2023 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha. Kdo z nás, mužů, nechtěl být jako kluk pilotem? A jak je vidět, občas někomu se to i podaří. Čte se to úplně samo, i když nás kniha většinou přivádí do tvrdé reality a představa skvěle placeného a v pilotní uniformě vždy perfektně vypadajícího, bezstarostného a krásnými letuškami obklopeného hrdiny bere za své. Ale krása je možná právě v té realitě a v tom splnění dětského snu i za cenu obrovské dřiny, útrap a mnohých osobních obětí. Každý, kdo se o letectví alespoň trochu zajímá, by měl tuto knihu chápat jako povinnou četbu. A ten, kdo bere létání jako nutné zlo, nebo z něj má přímo strach, by ji také neměl minout. Jistě mu přinese mnoho poznatků, odpovědí na podvědomé otázky, ale určitě i uklidňujících informací.

lenkaabooks
10.12.2023 4 z 5

Novinář zpovídající pilota. Líbily se mi otázky i zdá se, že upřímné odpovědi. Pan Moravec na konci knihy chválí naprostou kapitánovu dochvilnost při schůzkách a to, s jakou vášní o letadlech a létání vůbec mluví a jak mu přitom září oči. Pohlédli jsme do kokpitu letadla, po odhalili soukromí pana Hecla, přiučili se pár technických parametrů a ani trochu se nenudili.

nakavusterezou
07.12.2023 5 z 5

Rozhovor, na který jsem se těšila nejméně a to jen z důvodu, že letectví mě moc nezajímá, ale ... opět skvělý rozhovor. Martin Moravec zkrátka umí, je to vidět:)
Ikdyž mě poslední část knihy - Velryba - moc nebavila (na mé poměry až moc technické, přeci jen jsem ženská a moc tomu nerozumím), i tak musím dát 5*. Jinak to ani u knih od M. Moravce nejde.

Katka2382
03.12.2023 4 z 5

Opravdu zajímavé čtení.Hlavně pro laika který tak nahlédne pod pilotní pokličku.

Tereziee
28.11.2023 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Na knihy Martina Moravce jsem se chystala už dlouho, protože jsem na tyto rozhovorové knihy četla samá superlativa. A musím říct, že minimálně kniha s Davidem Heclem si tyhle vysoká hodnocení opravdu zaslouží. Člověk by řekl, že rozhovor na 300 stránkách bude nuda. Omyl. Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva večery. Otázky jsou pokládány zajímavě, nejsou nudné a jednotvárné a David Hecl na mě z knihy působil jako velký sympaťák, který ve své letecké kariéře dokázal neuvěřitelné věci. Za mě byl tohle velmi zajímavý vhled do letectví a těším se na další knihu, do které se pustím.