Mladík v odboji

Mladík v odboji https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3647/mladi-v-hajzlu-i-mladik-v-odboji-3647.jpg 4 1005 125

Mládí v hajzlu série

Deník Nicka Twispa, předčasně vyspělého „puberťáka“, od ďábelsky inteligentního C.D. Payna. Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Nick je kluk s úžasnou schopností zaplétat se do nesnází. Všechny jeho vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce. Paradoxně na své spletité cestě dospíváním nachází především obecnou radost ze života a soucit - obojí velmi nakažlivé! Dotisk r. 2006 a 2009... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Jota

Youth in Revolt , 1993

petunkav
01.10.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce po přečtení náročnější knihy.
Splnila přesně mé představy - nenáročná, úsměvná, lehce mě vrátila v čase.....
Jen ta Nickova slečna mě pěkně štvala - ale i tak to v životě bývá.

jajcak
09.03.2019 3 z 5

Oddechovka, úsměvné, některé věci - zapálení lahůdek, plán sebevraždy kamaráda - to už na mě bylo trochu moc, ale jinak vtipné - vztah matky s Jerrym, seržantem, Wallym.

Red_Fox
17.01.2019 2 z 5

Pro mě byla tato kniha velkým zklamáním. Je to sice oddechovka, ale že bych se kdovíjak bavila, tak to ne. Párkrát mi po tváři proletěl úsměv, to je asi tak vše.

Protivily se mi prakticky všechny postavy, přestože byly fakt dobře popsány (nejlíp Jerry a Nickova matka. Úplně jsem je měla před očima). Obzvlášť Sheeni byla na pár facek. Touha po sexu obou kluků mi přišla na jejich věk přehnaná. Co se týče formy, nevadila mi nespisovnost, ale z některých výrazů ("Voblík sem si župan a votevřel.") jsem nemohla.

Margherita_N
10.12.2018 5 z 5

Moc nechápu, jak mě to mohlo tak zaujmout, přestože mám teenagerovský věk za sebou. :-) Je to vážně vtipný, možná trochu moc přisprostlý, ale tahle šílená jízda jednoho puberťáka je přesně to, co člověk potřebuje číst pro uvolnění. Deník mladíka, kterej o sobě sice říká, že je knihomol, ale s tím hodně brzo sekne, jakmile potká svou životní lásku. Roztočí kvůli ní neuvěřitelný vztahový machinace, oklame kámoše a stěhuje rodiče a všechno to naplno prožívá s vidinou svatby se svou milovanou. A to je jen začátek. :-)

karolina1733
25.11.2018 5 z 5

Mládí v hajzlu je přesně to, co potřebujete, když si chcete odpočinout. První díl jsem četla před mnoha lety a ráda si ho přečetla letos na dovolený, kdy jsem ho sfoukla během dvou dnů. Super oddechovka :)

Patapuf
28.07.2018 4 z 5

Nic si od toho neslibujte... není to sbírka nějakých mouder, ale neskutečná sranda... občas mi Nickovi nápady přijdou dost ujetý, ale co by člověk neudělal pro lásku :) každopádně je to opravdu zábavné čtení.... nejlepší byla zkouška orálního sexu s Levákem.... u toho jsme řval smíchy... trochu mi to připadá jako deník malého poseroutky, ale na tripu :)

elenai
20.07.2018 5 z 5

Kniha mého mládí, která se mi asi nikdy neomrzí. Jenom ta Sheeni kdyby nebyla tak otravná. Já ji prostě nesnáším! :-D

JancaMia
17.07.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika , zastávám však názor že nejlepší ze všech sedmi dílů jsou první čtyři a ostatní už je jen vaření z vody ....

VerčaFF
04.05.2018 5 z 5

Už jsem se dlouho u nějaké knihy tak nesmála... Pohled do duše amerického puberťáka - trochu ujeté, dost sprosté, ale někdy neuvěřitelně vtipné

verunb
11.04.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika, nejvíc funny kniha na světě!

Ludislav
08.03.2018 4 z 5

Skvělá, vtipná, přisprostlá knížka na odreagování :D série tvoří nedílnou součást raného období mé puberty ;)

Dodee
05.03.2018 2 z 5

Chtěla jsem něco na odreagování, odpočinkovou četbu a vzhledem k chvále této knihy jsem po ní sáhla. Bohužel musím říct, že jsem ji ani nedočetla. Vůbec mě nezaujala a četla jsem ji tak nějak spíše z donucení. Asi nic moc žánr pro mě :) ale snaha byla.

dav110
04.03.2018 4 z 5

V komentáři se nevyhnu spoilerům. Radši ho nečtěte... A nedají si říct a nedají si říct, tedy dobrá. Vidím Nicka Twispa a představuji si jej jako starší verzi Dennise ze - u nás díky všem těm reprízám - ne tak neznámého filmu "Dennis - postrach okolí". Kam vstoupí, tráva už neporoste, a to tady, respektive v Berkeley, doslova. A přitom to nemyslí vůbec špatně. Co víc, on to nemyslí špatně ani když si hraje na arcilotra. Hle, paradox, avšak já to myslím naprosto vážně.

Vida, náhle další obraz, podporující mé hořejší tvrzení, že to Nick nemyslí špatně, ani onehdy, když to myslí špatně: závěr první epizody GoT, adaptace HBO Martinovy k dnešnímu dnu stále ještě pentalogie: Jaime Lannister se slovy "Co všechno jsem ochotný udělat pro lásku!" shazuje ze skály Brana Starka. Nick, respektive jeho alter ego François, to je jen jiný Jamie. I Jamie by pro svou milovanou (sestřičku) - a nedokázal to již? - spálil půlku města.

Co tím vším chci říct? Říkám zkrátka to, že láska legitimizuje každou vzpouru proti rodičům, každý přečin proti dobrým mravům, každý přečin proti zákonu... I když telefonní číslo nerozdávám na potkání, jsem holt každým coulem romantik, víme...

Na závěr ještě poznámka pod čárou. Nevadilo by mně, projít si obdobnou pubertou. Tedy krom té felace, tu bych neudýchal. ;-)

imarvin
01.02.2018 4 z 5

Je to už dávno, co byl ze mě puberťák, se kterým hormony mlátily. A přesto jsem si při čtení této knihy připadal, že přesně vím, jaké to je, když člověk bojuje sám se sebou, se svým tělem, a poznává první vzrušivé momenty, které život přináší. Ano, je to kniha občas přisprostlá, jednoduchá a možná i trochu perverzní, ale i když jde spíše o oddechovou literaturu, je nějak dobře napsaná a mně často velmi pobavila. OLE

k-opalista
03.01.2018 3 z 5

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017 5 z 5

Americká odpověď na Adriana M.. Méně sarkastické, více střelené. Klasika svýho žánru.

terka0056
25.12.2017 5 z 5

Super, těším se na další díly. Podle mě by ale bylo těžší nafingovat svoji smrt, takže ti lidi v tom příběhu byli úplně tupý... A to jako nikomu nepřišlo divné, že na jejich zahradě je stan? A když v noci svítili baterkou, museli vidět jejich obrysy, ne? A celkově to bylo trochu přitažený za vlasy, ale to myšlení toho kluka bylo souhlasné s myšlením průměrného teenagera.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

První díl, snad nejúžasnější a nejkultovnější pubertální knižní série.

Bustedka
27.11.2017 3 z 5

Já jsem původně chtěla dát hvězdy 2, ale nakonec mi přijde, že to nebylo tak špatné. Nezasmála jsem se ani jednou, asi té knize uškodilo dost mé očekávání, spíš jsem vlastně byla trochu znechucená. z puberty, z toho jak to ti puberťáci vlastně mají... Byla to druhá knížka od autora (po Nestydatých plavkách), nebylo to zrovna dílo, které bych si zapamatovala, ale jako oddechovka to ušlo

NymphMaeve
24.11.2017 3 z 5

První jsem od tohoto autora četla Brendu Velikou, potom Dědictví aneb..... a asi proto mě toto moc nezaujalo. Pročetla jsem se na konec tohoto dílu a začetla se, proto jsem sáhla po druhém a ono to zase polevilo. Mrzí mě to hrozně moc, měla jsem od toho asi velká očekávání, ale určitě se k tomu zase vrátím a zkusím to dočíst, možná je to jen mimo mojí věkovou skupinu. Je to sice sranda, to se nedá popřít, pro zasmání super, ale zažraná jako do jiných knih do Payna jsem do toho nebyla a ani do dalších dílů nejsem. Škoda.