Mizerná karma

Mizerná karma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28779/bmid_mizerna-karma-uo4-28779.jpg 4 164 41

Nakladatelství Plus vydává první román německého spisovatele Davida Safiera Mizerná karma, který se díky svému humoru zařadil mezi bestsellery. Jak oznámilo nakladatelství Rowohlt na veletrhu ve Frankfurtu, Mizerná karma v Německu překročila magickou hranici jednoho milionu prodaných výtisků a byla již přeložena do 13 jazyků. Populární televizní moderátorka Kim Langová se nenechá jen tak něčím vyvést z míry. Má sice špatné svědomí, protože nebyla doma na narozeniny své malé dcery Lilly, ale šlo přece o předávání televizních cen - vrchol její kariéry. A potom, zítra je taky den, to si pro Lilly určitě vyhradí spoustu času. Pak se ale všechno semele úplně jinak. Ještě během svého velkého večera Kim umírá po zásahu padajících trosek ruské vesmírné stanice... Na druhém břehu se dozvídá, že během svého života nasbírala spoustu špatné karmy. Nejenže zanedbávala dceru a podváděla manžela, také spoustě ostatních lidí udělala ze života peklo. Za trest se teď Kim vrátí na svět jako mravenec. A jako mravenec toho moc nezmůže. Navíc musí přihlížet, jak jejího muže utěšuje jiná žena. Jediné možné řešení je získat co nejvíce dobré karmy, aby na reinkarnačním žebříčku poskočila o něco výš.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Mieses Karma , 2007

Freedomova
28.12.2023 4 z 5

Pohodová knížka na dovolenou nebo odreagování od stresu. Příběh je originální, není hned jasné, jak dopadne a humorným stylem a bez patosu podává téma, které je hluboké a dotýká se každého z nás. Knížka mne pobavila i dojala a rozhodně stojí za přečtení.

Rozari
17.06.2023 5 z 5

Slupla jsem to jako jednohubku, moc se mi to líbilo :-) Vtipné momenty střídaly situace k zamyšlení. Po smrti se buď dostanete do nirvány rovnou anebo spíš se narodíte znovu jako něco jiného dle zásluh. A ten konec mě dojal, asi jsem s postupujícími roky větší měkkota :)

jan1ulik
06.09.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už několikrát - lehká, čtivá, ideální na dovolenou. Stále čekám na jeho další knihu...

miša63
10.08.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla, jsou zde vážná i nevážná témata.

Emily82
10.07.2020 4 z 5

Oddychovka na dovolenou.
Kniha je chvílemi vtipná, jindy smutná a dojemná. Někdy sladká jak z červené knihovny, jindy nutí k zamyšlení.
Výsledkem je zajímavý pelmel přečtený během chvilky. Ráda jsem knihu přečetla.

LenkaM66
07.07.2020 5 z 5

Velmi povedená kniha, dobře se čte, člověka donutí se zamyslet, ale přitom je to psáno vtipnou formou...Moc mě bavila a určitě doporučuji přečíst.

VeraPaci
19.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a dlouho na ni v naši knihovně čekala. A vyplatilo se. Moc hezky napsaný roman. Pekne a vtipné uchopene téma “života po životě”. A happyend na závěr mi proste udělal dobre.

lucyq
08.11.2019 3 z 5

Zajimavá myšlenka. Ale opravdu lehký "americká komedie" děj.

Oli_24
03.02.2019 5 z 5

Hezke cteni. Jen jsem chvilkama nevedela, jestli se smat, nebo brecet - je to na zamysleni...

Allla9
08.12.2018 5 z 5

Oddychovka, u které se bavíte, ale přinutí vás i k zamyšlení.

adela2230
12.10.2018 4 z 5

Kniha mě překvapila, narazila jsem na ni náhodou a ze začátku jsem si říkala, že ji asi nedočtu, nakonec mě kniha poměrně chytla a já ji dočetla. Četla se dobře a příběh je zajímavě zpracován.

vipera
14.07.2017 2 z 5

Ani vlastně nevím, co říct...Knihu jsem přečetla, trochu se zasmála, odložila ji a teď na ni zapomenu.

lea735
29.05.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Je vtipná , hl. hrdinka je zpočátku nesympatická, později ji člověk drží palce. Jsou v knize postřehy ze života , skoro nevěřím , že knihu psal muž, protože je tam celkem pravdivá ženská logika a uvažování. Casanova je skvělý, to je zase svět viděný z mužského úhlu...Je to sranda ,ale po přečtení zjistíte , že nad tím co jste četli , přemýšlíte..a to je účel

Tiffany
13.02.2016 4 z 5

milé, vtipné, originální... a možná i tak trochu k zamyšlení

Alienn
11.01.2016 4 z 5

Knihu jsem si vybrala, abych se odreagovala, případně i zasmála po dvou knihách, které pro mě byly dost náročné. A to se opravdu povedlo. Čte se velmi dobře, neotřelý nápad, humorné situace, rozhodně stojí za přečtení.

Beky
22.10.2015 4 z 5

Vtipné pojetí "karmy" :)) Super nápad, rychlý spád, spousta humorných situací :) Svým způsobem nutí k zamyšlení, ale zároveň pobaví. Doporučuji k přečtení! :))

Madame R
07.05.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak zaujme ale opak je pravdou. Je to kniha, která nutí k zamyšlení ale přitom je i zábavná. Hrozně mě pobavil Casanova. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji :)

Ulriška
03.05.2015 5 z 5

Být doma se zánětem průdušek je vopruz. Dalo by se to přežít díky této knížce. Ale to bych ji nesměla přečíst za pár hodin. Co ty zbylé dny?
Pobavila mě velmi, nejvíc asi vzpomínky reinkarnovaného G. Casanovy. Už jenom ta představa!

Zrzavá_Tereza
12.04.2015 5 z 5

Já jsem si čtení téhle knížky vážně užila a pobavila jsem se! A celou dobu jsem tak trochu držela hlavní hrdince palce....:)
Rozhodně doporučuju na pobavení, ale i tak trošku na poučení o tom, že každý skutek se nám vrátí - obzvlášť ten špatný :)

Antoaneta
10.02.2015 4 z 5

Skvělá,vtipná kniha taková oddechovka- na odreagování a relax super.Rozhodně doporučuji stojí za přečtení.