Mizerná karma

Mizerná karma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28779/bmid_mizerna-karma-uo4-28779.jpg 4 164 164

Nakladatelství Plus vydává první román německého spisovatele Davida Safiera Mizerná karma, který se díky svému humoru zařadil mezi bestsellery. Jak oznámilo nakladatelství Rowohlt na veletrhu ve Frankfurtu, Mizerná karma v Německu překročila magickou hranici jednoho milionu prodaných výtisků a byla již přeložena do 13 jazyků. Populární televizní moderátorka Kim Langová se nenechá jen tak něčím vyvést z míry. Má sice špatné svědomí, protože nebyla doma na narozeniny své malé dcery Lilly, ale šlo přece o předávání televizních cen - vrchol její kariéry. A potom, zítra je taky den, to si pro Lilly určitě vyhradí spoustu času. Pak se ale všechno semele úplně jinak. Ještě během svého velkého večera Kim umírá po zásahu padajících trosek ruské vesmírné stanice... Na druhém břehu se dozvídá, že během svého života nasbírala spoustu špatné karmy. Nejenže zanedbávala dceru a podváděla manžela, také spoustě ostatních lidí udělala ze života peklo. Za trest se teď Kim vrátí na svět jako mravenec. A jako mravenec toho moc nezmůže. Navíc musí přihlížet, jak jejího muže utěšuje jiná žena. Jediné možné řešení je získat co nejvíce dobré karmy, aby na reinkarnačním žebříčku poskočila o něco výš.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Mieses Karma , 2007

ladydelicat
05.12.2014

Opravdová oddechivka. Zábavná kniha, sice mimo realitu, ale vtip ji nechybí.

mschmidtova
26.09.2014 5 z 5

U této knihy jsem se opravdu skvěle bavila. Místy je děj už opravdu hodně přehnaný, ale to je celá knížka. Opravdu stojí za přečtení, když si chcete zlepšit náladu.

Vendulka
11.09.2014 5 z 5

Nejkrásnější ptákovina jakou jsem kdy četla. Pěkně jsem se zasmála :-)

soukroma
03.09.2014 3 z 5

Začátek fajn, zajímavý nápad a hlavně vtipné úvahy. Po poněkud nudnější střední pasáži pak přichází taková podivná pohádka, jakoby autor ani přesně nevěděl, jak celý příběh zdárně ukončit.

pocketka
20.08.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dní, četla se opravdu snadno, zaujala hned od začátku stylem psaní, některé úseky byly opravdu velmi zábavné. Příběh byl zajímavý, neotřelý... Určitě můžu s klidným svědomím knihu dále doporučit.

Argony
15.08.2014 4 z 5

Správně praštěný. Každý knihu nevydejchá, ale já se bavila :-))

LBZ
04.08.2014 4 z 5

Oddechovka, která mi občas vykouzlila úsměv, což se mi moc často nestává. :-)

DaPo
02.07.2014 5 z 5

Vtipná, čtivá a rozhodně k zamyšlení... doporučuji !!!

jozanet
27.05.2014 5 z 5

Smála jsem se jak už dlouho ne.
Mravence, šneky a brouky zachraňuju od dětství až doteď. Ani mouchu nezabiju, raději otevřu okno...
Na podobné téma jsem už četla více knih, ale tuhle knížku určitě doporučím všem, kdo už mají až až krváků, hororů a detektivek, což jsem měla a konečně jsem si „odpočinula“. A i když jsem knihu přečetla na 1 zátah, nelituju času, usmívám se ještě teď, když koukám zde na obálku. Mám ji z knihovny, ale už se jdu podívat, jestli je k mání v obchodech.
Určitě po ní sáhnu za čas znovu, vůbec nevadí, že už vím jak to dopadlo. Dávám 5 hvězdiček :-))

hlenicka
11.05.2014 5 z 5

škoda, že v češtině nevyšla : 28 Tage , úžasně čtivá kniha, o ghettu, popisuje zoufalství, drsné a milé... Celkově smutná kniha,ale stojí za to mít přečteno!

amysa
11.05.2014 4 z 5

Taková příjemná a čtivá "blbina" na zlepšení nálady, nebudete se jen smát, najdete tady i momenty k zamyšlení... Jinak Kim jsem moc fandila a jsem ráda, že se "polepšila". Já jsem si díky ní moc hezky odpočinula:-)

gossipavlina
03.05.2014 4 z 5

Dávám 4 a 1/2 hvězdy. Ptákovina ze všech ptákovin nejptákovinovatější. V dobrém slova smyslu. Nahlas jsem se smála už při čtení anotace. A doslova jsem se prosmála až do konce. Vtipný příběh, (ráda bych věděla, při jaké příležitosti na něj autor přišel). Ale za střízliva to být nemohlo. Bezvadně jsem se odreagovala, přišla jsem na jiné myšlenky. Své okolí jsem velice pobavila, když jsem dostala možnost povyprávět, co zrovna čtu. Prostě originální.
A od dnešního dne už doma mravence netrávím. Co když mi doma leze Božena Němcová (i když, ta měla určitě dobrou karmu).

dubakm
30.04.2014 4 z 5

Hodně vtipná kniha, takový černý posmrtný humor. Asi bych se měla začít víc zajímat o mravence, morčata, kočky....Opravdu hodně dobrá životno-posmrtní cesta Kim , která končí.... No, to si přečtěte :-))))

playada
30.03.2014 5 z 5

nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaká ptákovina, ale nakonec se to ukázalo jako velmi vtipná kniha. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

Peace
18.03.2014 5 z 5

Skvělá oddychová knížka, u které se (nejen) člověk královsky pobaví :o)

jesterka.as
06.03.2014 4 z 5

Správně střelená knížka, báječně jsem se u ní bavila, fakt se povedla :)

hlina
29.08.2013 5 z 5

Na první pohled velmi lehké, oddychové čtení (přečetla jsem za chvilku), ale když se člověk zamyslí, kniha má velkou hloubku. Za své činy bude každý po zásluze "odměněn".

Elye
29.03.2013 4 z 5

Vtipná kniha o tom, že bychom měli dbát na své životy a být ohleduplní k ostatním, nebo se po smrti reinkarnujeme v utrápeného mravence nebo zmatené morče.... Kdyby Vás zajímalo, v co se reinkarnoval Hitler nebo Stalin, tak ve střevní bakterii... :)... Je to asi lehčí čtení, ale doporučuji...

Evelin
18.10.2011 5 z 5

Každý člověk má rozdílné priority a hodnoty, a dle toho v životě jedná...příběh o Kim a její rodině, o mizerné a dobré karmě od Davida Safiera se mi moc líbila, a proto jsem zvědavá a zároveň se těším na jeho další knihu :)

sanjay
30.08.2011 5 z 5

Tak takhle jsem se opravdu dlouho nezasmála :) Perfektní oddechová četba.