Loď plná nevěst

Loď plná nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509689/bmid_lod-plna-nevest-cyI-509689.jpg 4 364 364

Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šest set padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život… Na základě skutečné události.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ship of Brides , 2005

chrudas
12.07.2023 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, tady Jojo nezklamala. Zajímavé téma (neměla jsem vůbec potuchy, že se něco takového událo). Děj krásně plynul, postavy byly většinou sympatické a čtenář se dozví zajímavé věci nejen o válce a obdobím po.

Brambor333
12.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Spoiler!
S knihou od Jojo člověk nemůže udělat chybu. Takže i tato kniha byla opět výborné počtení.
Jediné co mi vadí, byla za mě úplně zbytečná smrt pejska.
Dle mého názoru ho buď autorka neměla do knihy dávat vůbec, protože mi bylo líto, že se tam jen trápil nebo ponechat šťastný konec jako vesměs všemu v tomto příběhu.

Simmminek
10.07.2023 5 z 5

Jojo opět a zase nezklamala. Právem patří mé nejlepší autorky. Další kniha, která chytí za srdce a k tomu inspirovaná skutečným příběhem. Tak moc jsem si přála, aby dopadla dobře

Šánka
09.07.2023 5 z 5

Tak jsem se před týdnem nalodila v Sydney na letadlovou loď Victoria spolu s několika stovkami válečných nevěst, abych sledovala jejich dlouhou cestu za novým životem v Anglii, za nadějí, za láskou. A věřte, nebyla to cesta lehká, ne každá z nevěst se dočkala svého happy endu.
Nádherný příběh, já jej četla z nedostatku času docela dlouho, nebo vlastně první půlku, druhou jsem včera přečetla na jeden zátah a ještě teď ve mně doznívá...
Jojo to i tentokrát dala ve velkém stylu, vlastně neznám od této autorky špatnou knihu. Příběh věnovala své babičce, jedné z mnoha válečných nevěst.

Sablu
05.07.2023 5 z 5

Nádherná knížka, která mne od začátku pohltila a nepustila. Sledujeme čtveřici žen, jejichž životní příběhy se nám poodhalují během dlouhé plavby na letadlové lodi. Cesta to nebyla snadná a ne všechny dívky dosáhnou svého vytouženého cíle.

cherubinka
01.07.2023 5 z 5

Úžasně čtivé. Což se o jiných knihách autorky občas říct nedá. Zhltnuto za jeden den. Téma, o kterém jsem netušila, že existuje. Válečné nevěsty... Jen do Československa jich přišlo s manželi přes 900. Ale o tom úplně kniha není, je o těch ostatních. O neuvěřitelné odvaze, přátelství a odhodlání jít si za svým do neznáma.

nada3314
30.06.2023 5 z 5

Pozvolný na moři se houpající příběh, ale tak krásný a zase úplně jiný. Autorka má výjimečný dar psát, protože napsat poutavý příběh, který se odehrává jen na lodi a přitom hltáte každou stránku, to je opravdu umění.

Avice, Margaret, Jean a Frances - všechny 4 nevěsty jsou úžasné postavy, fandíte jim, radujete se s nimi, brečíte... Prostě vydáte ze sebe všechny emoce, které máte. A na tomhle Jojo staví všechny své knihy. Umí tak dokonale popsat charaktery postav, máte pocit, že všechny holky znáte osobně :-)

Moc těžko jsem se s nevěstami loučila, vytvořila jsem si k nim opravdu velké pouto a docela mě mrzí, že autorka nenapsala feedback do budoucnosti :-)

Není kniha, kterou jsem od Jojo Moyes nečetla, všechny které kdy vyšly, jsem si hned musela koupit a přečíst. Na první místo stále řadím: Jako hvězdy v temné noci, ale Loď plná nevěst je v lehkém závěsu. Asi mi sedí tyto dech beroucí historické témata. Ale doporučuji všechny knihy od autorky, všechny jsou zajímavé a velmi čtivé. Na dovolenou krásné čtení.

Knižní střípky
19.06.2023 4 z 5

Jaký osud čeká naše čtyři hlavní hrdinky samozřejmě neprozradím. Pro mě osobně to bylo nádherné čtení plné naděje, lásky, očekávání, ale bylo zde i spoustu bolestných chvil. Pokud máte rádi přesně vše výše zmíněné, myslím si, že nebudete zklamáni. Já tedy rozhodně nebyla, užila jsem si každou stránku od začátku až do konce.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Beňourka
14.06.2023 2 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, myslela jsem si, že knihu odložím. Nakonec jsem ji dočetla, ale rozhodně bych ji nezařadila do žánru světová literatura. Téma bylo zajímavé, ale očekávala jsem víc.

zuzana2599
10.06.2023 5 z 5

Loď plná nevěst - tento román byl velmi očekávaný, ale i to samotné očekávání skvělého počtení bylo velmi, velmi vysoké. Jojo Moyesová je téměř sázka na jistotu, no ne ?
Téma románu bylo skutečně nevšední a originální, vůbec nic jsem ani já netušila o nevěstách, které se plavily za svými ženichy z Austrálie do Anglie. A že touto nevěstou byla i samotná babička paní Jojo, je jen třešinka na dortu. Líbí se mi, že je román napsán na základě skutečných událostí... Nejdříve jsem knihu zapůjčila své kamarádce, která se nemohla dočkat, bohužel dočetla jen do půli... Odradila ji dlouhá plavba, spousta postav a málo lásky... Mě ne ! Nic mě neodradilo ! Věděla jsem, že já dočtu a bude se mi líbit. Oceňuji krásnou milující postavu těhotné Margaret a její fenky Maude, bohatou a nezkrotnou Avici a nenápadnou zdravotní sestřičku Frances. A u ní, kdyby vydržela kamarádka číst, u Frances by našla i lásku... Nenápadnou, vřelou, tichou, ale věčnou !
A já za tu nekonečnou plavbu odměním paní Jojo 5* !! Hezké !!

Holly.W
09.06.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od JoJo. Jsem úplně na měkko.
Vůbec jsem neměla ponětí, že se něco takového po konci války odehrálo a velice mě to zaujalo. Příběh je asi o to zajímavější, že není jenom o jedné hrdince, ale vystupuje jich tady hned několik. Není to jenom nějaký sladký, zamilovaný román, ale příběh, ze kterého plyne i poučení, a sice nedat na to co říkají ostatní, nedat na pomluvy, ale na každého člověka, který se ocitne v našem životě si udělat názor sám.
Konec mi vehnal slzy do očí. Tuto knihu budu mít v mysli asi dlouho.

helenkan
30.05.2023 5 z 5

Opět zajímavé téma o kterém jsem (jak se říká)neměla ani páru. Vůbec jsem netušila, že se něco takového dělo. Zrovna jako v její předposlední knize o Koňských knihovnách. Jojo umí čtenáře opravdu zaujmout. Skvělé a perfektně napsané vyprávění, které vám doplní mezery ve znalostech. Aspoň mě jo. :-) Moc se mi to líbilo

petrarka72
27.05.2023 4 z 5

Knížky Jojo Moyes mají určité drobné kvalitativní výkyvy, čtenáře mohou její témata v rámci ženské literatury (tedy literatury pro ženy, ne jen psané ženou) zajímat více či méně, ale nikdy jsem nenarazila na příběh, kterému by nevěnovala patřičnou péči a kterému by v rámci možností nedodala jistou nadstavbu. Předposlední kniha Jako hvězdy v temné noci byla z obou hledisek nadstandardní, ale myslím, že o Lodi plné nevěst se dá říct totéž. Vyprávění o šesti stovkách Australanek, které v roce 1946 podnikly cestu po moři za svými britskými manželi na dosluhující letadlové lodi Victoria, je vnímáno přes konkrétní osudy čtyř z nich, třeštidla Jean, snobky Avice, těhotné farmářky Margaret a zdravotní sestry Frances. Čte se to skvěle, standardem je vynikajícím způsobem orešeršovaný popis plavby, napětí mezi mužskou posádkou a ženskými cestujícími, které živí sociální, názorové a hodnotové rozdíly, a silné osudy. Nadstavbou je líčení předsudků na obou stranách. A celkově je to příběh o druhých šancích... Méně cukrkandlu na konci a byla bych naprosto spokojená.

zimolka
17.05.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Být to jiná spisovatelka, tak nevím jestli knihu neodložím ,ale protože od Moyes jsem toho přečetla už více, tak jsem pokračovala a jsem za to ráda. Nakonec hezký příběh.

mysterygirl
08.05.2023 4 z 5

Četla se dobře, ale za mě nebude patřit mezi autorčina nejlepší díla.