Loď plná nevěst

Loď plná nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509689/bmid_lod-plna-nevest-cyI-509689.jpg 4 364 364

Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šest set padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život… Na základě skutečné události.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ship of Brides , 2005

katst
08.10.2023 4 z 5

Pro mě kniha nepatří mezi autorčiny nejlepší.
Ale příběh je čtivý a rozhodně zajímavý.
Až dosud sem neměla o něčem jako "válečné nevěsty" ani tušení... Takže mi kniha rozšířila obzory...

leny.wood
03.10.2023 4 z 5

Největší přidaná hodnota je skutečnost, že se jedná o příběh na motivy skutečné události s reálnými úryvky z různých publikací/tiskovin té doby. O válečných nevěstách jsem neměla tušení a čtení nebyl jen literární zážitek, ale také seznámení se s kusem historie.

Čmeláček
03.10.2023 4 z 5

Tak jo, přiznávám bez mučení, že jsem si tuto knihu vybral na základě hodnocení mých oblíbených Šánky, 85098211, m_martiny, raty a dalších. Sice se to dalo přečíst, ale že bych z toho byl nadšený, tak to teda zrovna moc ne. Podle mého je to spíš ženská literatura a tu já normálně nevyhledávám. Takže vám všem sice děkuji, ale knize dávám jenom čtyři stars. A to ještě hlavně kvůli vám, abych vám to tady moc nezkazil :))).

m_martina
27.09.2023 5 z 5

U této paní spisovatelky to mám jako na houpačce, protože ne všechny knihy od ní se mi líbí. Ale tento pěkný příběh se mi vryl do srdce. Přečetla jsem ho jedním dechem a určitě na něj hned tak brzy nezapomenu. A doporučuji.

Kristy.Seb
22.09.2023 5 z 5

Smutek není jen zející díra v srdci, ale trvá pořád dál a sestává z nespočtu otázek, které už vám nikdy nikdo nezodpoví.

Úplně jiný styl než na který jsem od Moyesové zvyklá. Ale četlo se to samo. A velmi se mi líbilo, že je to podle skutečnosti.

Didi15
21.09.2023 4 z 5

Příjemná kniha, hlavní plus je, že je podle skutečné události, o které jsem neměla ani tušení .
Úplný wau efekt se nekonal , ale i tak stojí za přečtení .

85098211
18.09.2023 5 z 5

Autorka se nechala inspirovat vlastní rodinnou historií a napsala tento román o cestě více než 600 válečných nevěst do Anglie. Kniha se z velké části odehrává na letadlové lodi "Victoria" a vypráví příběh čtyř odvážných žen, které se vydávají na cestu do neznáma. Těhotná Margaret, elegantní (ale jinak silně nesympatická) Avice, rezervovaná zdravotní sestra Frances a mladá Jean spolu sdílejí jednu kajutu a tak se vzájemně poznávají. A každá z nich má nějaké malé tajemství a zároveň celou řadu starostí. Velkou roli zde sehraje také posádka lodi, zejména kapitán Highfield a několik dalších námořníků. A bohužel ne všechny nevěsty, které se na tuto dlouhou cestu vydaly, budou mít štěstí a dosáhnou vytouženého cíle. Plavba je totiž opravdu hodně dlouhá a leccos se na ní přihodí...
Kniha je vynikající, řekla bych dokonce, že jedna z autorčiných nejlepších? Po celou dobu jsem měla pocit, že jsem na lodi také, i když pobyt to nebyl právě příjemný. A jaké budou další osudy těchto žen? To už si každý bude muset domyslet sám ;-). Na závěr tedy nemohu hodnotit jinak, než většina ostatních přede mnou, a knihu doporučit nejen autorčiným fanouškům ;-).

Sova15
13.09.2023 5 z 5

Jako všechny knihy od Jojo Moyes je i tato krásná. Bonusem je, že je jejím námětem skutečná událost. Vůbec jsem nevěděla, že k plavbě nevěst došlo. A příběhy dívek byly velmi zajímavé.

L.Helena
12.09.2023 4 z 5

Chvilku trvá, než čtenář pronikne do příběhu, či spíše do osudů čtyř hlavních hrdinek této knihy. Ale od okamžiku, kdy se společně ocitnou na lodi plné nevěst, už se jedná o hodně zajímavé vyprávění. Sice fiktivní, ale na pozadí skutečné historické události, o které jsem do té doby neměla ani ponětí.

raty
11.09.2023 5 z 5

Letos dost bojuji se čtenářskou krizí. Občas mi připadá, že čtu příběhy, které už jsem s malými obměnami četla mockrát.
No a pak se mi dostane do ruky kniha jako tato. V originále vyšla v roce 2005, takže patří ke starším kouskům skvělé Jojo Moyes.
Ze čtenářské krize mě vyléčila neotřelým námětem, skvělým vypravěčským stylem a opravdu originálním prostředím letadlové lodi Victoria, která po válce přepravila více než šest stovek válečných nevěst z Austrálie do Anglie. K psaní se autorka inspirovala skutečným příběhem své babičky, jedné z válečných nevěst. Knihu můžu s klidným svědomím doporučit. A určitě se nenechte odradit pomalejším rozjezdem. Na to už jsme přeci u této autorky zvyklí. :-)

MarceD.
11.09.2023 4 z 5

Po trochu rozvleklém začátku se rozjel zajímavý příběh s dobře vykreslenými postavami. Ať ženskými nebo mužskými. Dost mě překvapil i fakt, že se letadla prostě shazovala do moře (to jsem si pak nevěřícně ověřovala). Dobré čtení.

harena
09.09.2023 4 z 5

Další očekávaný romantický příběh od Jojo M. se zpočátku zdlouhavě vlekl, seznamujeme se se čtyřmi ženami, které pak tu dlouhou cestu na letadlové lodi absolvují. Cesta lodí už byla zajímavější a tak od polovičky až do konce to byla docela pěkná romanťárna. Takže spokojenost.

1casper
06.09.2023 2 z 5

Horko těžko jsem se knihou prokousávala, pořád jsem čekala takový spád, jako u předchozích knih autorky. Bohužel se žádný spád nedostavil.
Děj byl utahaný, kdyby to byl film, tak u něho usnu.
Příbeh je vymyšlený dobře.
A navíc je podle skutečné události.
Je to příběh stovky nevěst - tady Margaret, Frances, Avice a Jean....a ještě Maudie.
Ale pořád ne a ne se děj rozjet.
Poslední třetinu knihy jsem přeskákovala stránky, to se fakt nedalo.

Knihu jsem si koupila na veletrhu Svět knihy a půjde dál...
Totéž kniha Jako hvězdy v temné noci.

A knihy od téhle autorky už si nekoupím...

Marcela52
06.09.2023 5 z 5

Strhující román o neobvyklé cestě letadlové lodi z australského Sydney do Anglie, která se odehrává v roce 1946, po druhé světové válce, a má za cíl převézt mladé ženy, které se provdaly během války, se čte doslova jedním dechem. Příběhy jednotlivých žen jsou velmi rozdílné, ale jedno mají společné, odvahu, kterou těchto šest set padesát mladých žen muselo mít, aby se k takovém kroku odhodlaly.
Kniha vznikla na základě skutečných událostí. Babička autorky před šedesáti lety takovou cestu podnikla, a své vnučce poskytla mnoho cenných informací, které ona pak zpracovala. Vytvořila tak jedinečný román, který vzbudil velký čtenářský zájem. Já jsem si moc početla a doporučuji...

vera5841
05.09.2023 5 z 5

Čekala jsem běžnou romantickou knihu, ale dostala jsem mnohem víc! Příběh je založený na skutečných událostech. Vůbec jsem netušila, kdo byly "válečné nevěsty" a překvapilo mě, že jich bylo takové množství. Velký obdiv všem ženám, které se po válce vydaly do neznáma doufaje v lepší život.
A o čem tedy kniha je? Představte si, že na šest týdnů zavřete 600 různých žen na válečnou loď. To si o příběhy doslova říká.
Nás Jojo "zavře" do kajuty s mladinkou Jean, namyšlenou Avice, vesnickou ranařkou Margaret, zdravotní sestrou Frances a ... Ach, Maudie....
Všechny mají svůj příběh, svá tajemství a pro každou z nic skončí plavba jinak.
Za mě skvělá kniha

le21nka
05.09.2023 4 z 5

Krásný příběh na základě skutečných událostí.
Australanky plující na válečné lodi za svými manžely do Anglie.

Allla9
04.09.2023 5 z 5

Kniha plná romantiky, naděje a lásky. S napětím jsem sledovala osudy jednotlivých nevěst, které jely za svými manžely, jež téměř neznaly.

HockeyGirl
03.09.2023 3 z 5

Od Jojo jsem četla již Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky a Život po tobě a moc se mi líbily. Bohužel kniha Loď plná nevěst nebyla pro mne tak moc dobré čtení, jako předchozí (zatím) přečtené knížky. Prvních asi 100 stránek se tam nic moc nedělo, takže jsem skoro knížku odložila. Pak se nevěsty začaly více poznávat, začaly si vyprávět svoje příběhy a člověk se o nich dozvěděl víc. Plavba musela být pro nevěsty dlouhá a náročná a dost nudná. Navíc, když nevěstě přišel telegram, ať už nejezdí, ale nevěsta už byla na cestě na lodi. Knížka se mi četla docela dlouho, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla.

KudrnatáHolka
26.08.2023 3 z 5

Obdivuji odvahu všech těch žen, které se odhodlaly k tak neuvěřitelné plavbě do země, o které vlastně nic nevěděly. Některé to braly jako novou naději na lepší život, jiné na lásku a štěstí v náruči milovaných manželů.
Příběhy psané na motivy reálných událostí mám ráda, ale do Lodi plné nevěst jsem se nějak nemohla začíst.

kneslova
25.08.2023 2 z 5

Já patřím ke čtenářům , které to nebavilo, nemohla jsem se zacist, za mě velká nuda , ale každý má jiný vkus, přitom autorku mám ve velké oblibě