Loď plná nevěst

Loď plná nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509689/bmid_lod-plna-nevest-cyI-509689.jpg 4 364 364

Píše se rok 1946. Druhá světová válka skončila a po celém světě začínají mladé ženy plnit sliby, které daly mužům, za něž se během války provdaly. V australském Sydney se čtyři ženy připojí k dalším šest set padesáti válečným nevěstám na neobvyklé cestě do Anglie na letadlové lodi Victoria, která převáží nejen zbraně a letadla, ale i tisíc námořních důstojníků. A byť na palubě panují přísná pravidla, životy cestujících se začnou přes hrozbu přísných sankcí proplétat. A Frances Mackenziové, komplikované mladé ženě, utíkající před minulostí, změní tato plavba navždy život… Na základě skutečné události.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ship of Brides , 2005

Aichah
24.08.2023

Do téhle jsem se nějak nemohla začíst. Úvodní krize a zmatek z počtu postav byl naštěstí překonán a příběh byl hezký. Happyend očekávaný. Jen mi nejde na rozum proč nemohla do Anglie Avice také přiletět jako její rodiče a sestra a musela se trmácet lodí.

broskev28
21.08.2023 4 z 5

Mám ráda knihy vycházející ze skutečných událostí, takže i tahle mě zaujala.
Zajímavé osudy několika vybraných hrdinek a hrdinů, překvapila mě návaznost na prolog. Margaret - úžasná treperenda, vyrůstat ve společnosti tolika mužů bylo určitě náročné. Avice - příšerná a nafoukaná čůza, a já jsem jí to tak trochu přála. Jean byla produkt své doby, rodinná historie se na ní "podepsala". Frances - tajemná, schopná zdravotnice, paní Mackenziová. A nesmím zapomenout na Maude, která byla i na lodi neuvěřitelně trpělivá a klidná.
Čtivý příběh, který - jako vždy u této autorky - zřejmě ocení spíš ženy, ale v tomto případě by možná zaujal i pány. Pro mě příjemná prázdninová četba, kterou určitě našim romantickým čtenářkám doporučím.

"Kapitáne, jediný, kdo má pocit, že má na všechno odpověď, jsou lidé, kteří si nikdy nemuseli klást žádné otázky."

Pogy
17.08.2023 5 z 5

Moc jsem se na novou knihu od JoJo těšila a doufala jsem, že bude patřit mezi ty "lepší" a to rozhodně patří. Děj mě neskutečně vtáhnul a já nebyla schopná přestat číst. Obdivuji odvahu nevěst putovat na jiný kontinent a nevědět, co je čeká, zda je manžel vůbec čeká. A to, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí, tomu dodává ten správný šmrnc.

devildeny
14.08.2023 4 z 5

Líbily se mi dobře vykreslené povahy postav. Nějaká tajemství postav byla vysvětlena až ke konci knihy. Základ vycházel z události, která se skutečně udála a takové příběhy mám ráda. Většina děje se odehrává na lodi, ale jsou zde i návraty do vzpomínek z minulosti, které děj oživí.

ikul
11.08.2023 4 z 5

Příběh založený na skutečné události.
Prvních 100 stran jsem měla pocit, že to není ono, že to snad ani nedočtu. Ale vše se jak mávnutím proutku změnilo a já se těšila na každou chvilku s touto knihou. Příběh čtyř rozdílných dívek, každá s jinou minulostí a nakonec i s jiným zakončením plavby byl zajímavý a dojemný.

adelče
11.08.2023 5 z 5

Můj úmysl byl koupit si lehké čtení na dovolenou, ale tahle kniha mě naprosto vtáhla, druhé dvě třetiny knihy jsem přečetla jedním dechem a i po dočtení jsem se k přečteným stránkám vracela a dlouze o nich přemýšlela. Příběh zasazený do reálného historického kontextu, přičemž o válečných nevěstách jsem slyšela (četla) vůbec poprvé. Nádherná kniha, ke které se ráda vrátím.

kytarka
08.08.2023 5 z 5

Tak trochu jiná JoJo ale opět skvělá! Konec druhé světové války a z Austrálie pluje několik stovek nevěst za svými manželi di Anglie. Příběh, který je inspirován skutečnou událostí. Neskutečně čtivá kniha.

PetraBery
07.08.2023 4 z 5

Hodně pozvolný začátek příběhu se v průběhu času mění na příjemnou, zajímavou a neobvyklou plavbu. Téma válečných nevěst pro mě bylo neznámé, jsem ráda, že mi autorka poskytla nové poznatky.

ela1972
06.08.2023 4 z 5

Začátek knihy se mi zdál nekonečný. Díky tomu, že knihy málokdy odkládám, jsem ráda. Druhá polovina byla moc dobrá. První polovina by mohla být o mnoho kratší a tím by hodně získala na čtivosti. Ovšem všechny dámy měly v sobě něco, o čem lze přemýšlet.

Kokoska92
05.08.2023 4 z 5

uvědomil jsem si, že každý si v životě zaslouží druhou šanci, zvlášť když se najde někdo, kdo je ochotný mu ji poskytnout, navzdory tomu, jakou zátěž si s sebou nese.

Některé knížky Jojo Moyesové se mi líbily více, některé méně. Loď plná nevěst mě ale bavila, i když jsem se zpočátku nemohla začíst a dělalo mi potíže vyznat se v jednotlivých dějových liniích. Oceňuji, že autorka oživila na stránkách románu střípek historie, o kterém jsem neměla ani ponětí, a snažila se vylíčit nelehký osud válečných nevěst i život na lodi Victoria. Pokud máte rádi příběhy inspirované skutečnými událostmi, tato kniha by vás neměla minout.

Toledo
04.08.2023 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo sama a konec jsem doslova zhltla. Byla jsem zvědavá na všechny osudy, které se postupně rozkrývaly a prožívala s nevěstami všechny příběhy.
Neotřelý námět, moc se mi to líbilo.
Krásná romantika se spoustou smutných pasáží.

Pavčule
03.08.2023

Normálně čtu Jojo a její příběhy ráda , ale tady mi příběh vůbec nesedl . Nedočteno .

Trolice
02.08.2023 5 z 5

Nejdřív jsem se do čtení nutila, ale potom už jsem se nemohla odtrhnout. Oblíbeným postavám jsem fandila a přála jim šťastný konec.

prochajda
30.07.2023 5 z 5

Nádhera, Jojo mě nezklamala. Krásný příběh inspirován skutečností. Oblíbila jsem si milou Margaret i tajemnou Frances a jejich strastiplnou cestu na letadlové lodi Victoria z Austrálie do Anglie. Vřele doporučuji, já dočítala se slzami v očích.

anovy64
30.07.2023 5 z 5

Chvíli mi sice trvalo, než jsem knížce přišla na chuť, ale pak už jsem plula na jedné vlně s hrdinkami, které to vůbec neměly lehké a bohužel ne všechny dopluly do vytouženého cíle.

EmillyT
29.07.2023 5 z 5

Z počátku jsem měla trochu problém orientovat se v jednotlivých postavách a jejich dějových liniích, ale brzy jsem si zvykla. Moc se mi líbil popis letadlové lodi a života na ní. Člověk si vůbec nedokáže představit, jak musel být tento způsob cestování pro nevěsty i posádku náročný. Příběh se mi moc líbil, místy byl trochu smutný, ale četl se skvěle. Moc se mi líbí i obálka knihy.

Renike
28.07.2023 3 z 5

Pokud budu upřimná, tak táhle kniha od autorky mě vůbec nebavila. Čekala jsem napínavý historický román na úrovni, jak doteď Jojo Moyes dala, ale tohle mě nudilo. Kde je ta stará původní Jojo, kterou jsem milovala? Už jsem viděla slabší dílo i u předposlední knihy Jako hvězdy v temné noci, ale táhle kniha byla snad její nejnezajímavější. Je mi docela i líto za takové hodnocení. Asi to byla poslední kniha od ní, kterou jsem přečetla (zatím jsem od ní přečetla všechno). také plně souhlasím s čtenářkou s nickem Kamčučák.

Danago
28.07.2023 3 z 5

Autorka má slabší a lepší knihy. Tato určitě nepatří k tomu nejlepšímu, ale ani k tomu nejslabšímu. Příběh má zajímavá i dojemná a smutná místa , ale byly zde i místa, která mě nebavila. Celá kniha je, tak nějak jako na houpačce , stejně jako je tvorba autorky. 3,5*

Kamčučák
27.07.2023 3 z 5

Tahle kniha asi nebyl můj šálek kávy. Neurazí a nenadchne. Děj docela roztahaný s jednoduchou dějovou linkou. Autorku ale chválím za to, že si dala práci s popisem a studiem letadlové lodi Viktoria. A tím bych to uzavřela.

sidonka
22.07.2023 5 z 5

Tak už jsem doplula: Autorka opět nezklamala, nádherné čtení, když jsem knihu otevírala, neměla jsem tušení proč Loď plná nevěst, že kdysi takové plavby probíhaly, příběhy účastnic byly rozdílné a přesto je spoustu spojovalo